• HYMN DLA NIEPODLEGŁEJ 2023
      • SZKOŁA PAMIĘTA!
      • Czarny Staw Gąsienicowy 2023
          • Łamigłówki bystrej główki

9 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej we Wzdowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „ Łamigłówki bystrej główki” dla klas 1 - 3. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Szymański z klasy I, Filip Knurek z klasy II i Nadia Pokrywka z klasy III. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, doskonalenie umiejętność pracy w grupie oraz integracja środowiska uczniowskiego. Uczniowie pracowali wytrwale, z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zdań.

• Uwaga! Konkurs!!!

Uczniów wszystkich klas zapraszamy do udziału w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. 3 maja przypada 233. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, dzień wcześniej obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się konkurs mający na celu popularyzację utworów o charakterze żołnierskim i patriotycznym. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem i zgłoszenie swojego udziału wraz z tytułem wykonywanego utworu do 29 kwietnia wychowawcom poszczególnych klas.

• Jacek Przybyła zwycięzcą Gminnego Konkursu Eko – królik

XX Gminny Konkurs Plastyczny "Świat w kolorach tęczy"- EKO - KRÓLIK WIELKANOCNY został rozstrzygnięty. Organizatorem konkursu był GOKiW w Haczowie. Zadaniem uczestników było wykonanie Eko-królika wielkanocnego z wykorzystaniem surowców wtórnych. Kilkoro uczniów z naszej szkoły zmierzyło się z tym wyzwaniem. Wykazali się oni niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością. Jacek Przybyła zdobył I miejsce, wyróżnienie otrzymali: Nadia Futyma, Lena Szuba, Gabriel Krawczyk oraz Igor Ekiert. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

• Wielkanocne ozdoby

27 marca, w naszej szkole, zostały zorganizowane warsztaty wielkanocne dla wszystkich uczniów. Zajęcia prowadziła Pani Renata Czerwińska – instruktor plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie. Pod bacznym okiem Pani Renaty warsztaty umożliwiły dzieciom wykonanie własnoręcznych pięknych ozdób wielkanocnych. Uczniowie z klas 0-3 wykonywali pisanki, a klasy 4-5 świąteczne koszyki. Najstarsi ( klasy 6-8) zmagali się z igłą i nitką, aby uszyć przepiękne króliki i kurczaki nakładane na pisankę. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani, włożyli wiele wysiłku i serca w wykonanie swoich prac. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły uczniom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

• Wycieczka do Krosna

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 w dniu 13 marca pojechały na wycieczkę do pobliskiego Krosna. Najpierw odwiedziły Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Obejrzały tam bardzo ciekawą ekspozycję szkła artystycznego i prezentację sposobów wykorzystania szkła w nauce i technice. Dzieci poznały proces produkcji szkła. Odwiedziły również stanowiska pracy artystów zajmujących się jego obróbką
            i zdobieniem. Obserwowały: grawerowanie, malowanie na szkle, produkcję witraży
            i szklanych figurek. Oprócz zwiedzania wszyscy mieli okazję spróbować malowania na szkle oraz własnoręcznie wybić w gorącym szkle pamiątkowy medal. Na zakończenie pobytu była możliwość zakupu pięknych, szklanych pamiątek.

• Troskliwa, czuła, odważna … Kobieta

8 marca, jak co roku, obchodzony był w naszej szkole Dzień Kobiet. Panowie, od tych najmniejszych, do tych największych, wręczyli solenizantkom kwiaty, oczywiście najbardziej popularne były tuli…pany. Nie zabrakło także słodyczy, ale najsłodsze były okolicznościowe życzenia. Cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć i wysłuchać duety i solistów w nastrojowym koncercie życzeń.

Czwartek 25.04.2024

• Mapa