Nawigacja

Ogłoszenia

INFORMACJE O REFORMIE EDUKACJI

http://reformaedukacji.men.gov.pl

http://www.ko.rzeszow.pl/kategoria.php?idg=59

 

 

 

 

 

 

 

 • 30 listopada odbył się we Wzdowie IX Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Oliwia Konieczna z kl. IV i Julia Fiedeń z klasy III G. Oliwia zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Julia otrzymała wyróżnienie.

  Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów.

 • Sukcesy Oliwii !!!

  „Talent jest darem uniwersalnym ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać.

  Nie bój się być najlepsza!”

                          (Paulo Coelho)

  Przesłanie Paolo Coelho, że dzięki ciężkiej pracy można sięgać nawet po najwyższe cele,  jest  ważne dla wszystkich utalentowanych uczniów naszej szkoły.

  Jedną z takich uczennic jest Oliwia Konieczna uczęszczająca do klasy IV, która pracuje nad rozwijaniem talentu wokalnego pod kierunkiem Pani dr Moniki Brewczak. Oliwia jest członkinią Zespołu Dziecięcego ,,Souliki” i gościnnie występuje z Zespołem Wokalnym ,,Soul” z Sanoka.

   Jej praca i wysiłek już zaowocowały sukcesami.

  W eliminacjach wojewódzkich II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej w Rzeszowie, w kategorii: Dzieci –Soliści, zajęła I miejsce. Otrzymała również wyróżnienie za wykonanie piosenki regionalnej ,, Egzekucja w Markowej”. W eliminacjach ogólnopolskich tego festiwalu w Krakowie zajęła II miejsce.

  12 listopada 2017 roku wystąpiła w Koncercie Galowym Laureatów II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima” w Filharmonii Krakowskiej. 19 listopada odbył się w Domu Kultury w Sanoku koncert Zespołu Wokalnego ,,Soul”  połączony z promocją płyty. Oliwia uczestniczyła w nagraniu płyty i występowała w tym koncercie. Na gali w Sanoku, uczennica naszej szkoły, od Burmistrza Sanoka za osiągnięcia wokalne otrzymała ,,List Gratulacyjny”.

  Serdecznie gratulujemy Oliwii i Jej Rodzicom !!!

 • Zgodnie z tradycją dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Jasionowie, wzięły udział w balu andrzejkowym. Podczas balu odbywały się wróżby. Dzieci bardzo ochoczo ustawiały swoje buciki, chcąc jak najszybciej dowiedzieć się kto z danej klasy pierwszy się ożeni, albo która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Inne wróżby przepowiadały kim zostaną w przyszłości. Oczywiście do wszystkich wróżb dzieci podchodziły z przymrużeniem oka. Grunt to dobra  radość, śmiech i dobra zabawa we wspólnym gronie.  

 • 21 listopada 2017 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas 1-4 spędziły miły poranek w Brzozowskim Domu Kultury. Obejrzały sztukę teatralną „Ach, ta Pipi” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza  we Wrocławiu. Ta impreza edukacyjna bardzo przypadła dzieciom do gustu. Co chwilkę  wybuchały salwy głośnego śmiechu, a główna bohaterka stała się dla nich prawdziwą idolką. Wszyscy radośni i uśmiechnięci opuścili BDK.

 • Dnia 17 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie   uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pani bibliotekarka dołożyła wszelkich starań, aby biblioteka kojarzyła się dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie są mile widziani, miejscem które będą chętnie odwiedzać. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali krótkiego montażu, przygotowanego przez uczniów klasy III gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, czego książki nie lubią i o co proszą. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość baśni i bajek. Okazało się również, że dzieci znają już alfabet. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania na czytelnika grubą księgą. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   

 • Mój niewidzialny przyjaciel "Anioł Stróż"

  Jakie to szczęście
  obudzić się
  i zobaczyć Anioła
  wysłannika Boga
  świadka Jego
  obecności
  /Ks. Jan Twardowski/

  Pod takim hasłem, w okresie 15.09.2017r. - 10.10.2017r., trwał w naszej szkole konkurs zainicjowany przez siostrę Marię Malendowicz.

  W konkursie wzięło udział 59 uczniów z klas 0 – VI. Wykonane postaci aniołów zgromadzono w bibliotece szkolnej na wystawce czasowej. Później można je było podziwiać  w Kościele Parafialnym. Obecnie można je zobaczyć na wystawie przygotowanej w szkole. Prace konkursowe wykonywane były różnymi technikami plastycznymi, wymagały dużo zaangażowania i pomysłowości, co wpłynęło na ich wysoki poziom artystyczny.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  I miejsce: Aleksandra Kukulińska, Bartosz Mrozek, Kacper Starowiejski.

   II miejsce: Mateusz Wojtowicz, Amelia Pelc.

  III miejsce: Klaudia Bartnik, Jakub Bogaczewicz, Amelia Przybyła, Oliwia Konieczna, Alicja Pelc, Marika Duplaga, Natalia Rychlicka, Emilia Chęć.

  Wyróżnienia przyznano:  Dominikowi  Ubermanowi i Jakubowi  Wasylewiczowi.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Dodatkową nagrodą  dla naszych uczniów  jest opieka niewidzialnego przyjaciela ,,Anioła Stróża”.

 • 11 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny „Mikołajkowych Debiutów”. W konkursie wzięły udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali bardzo ładnie. Jury wyłoniło cztery osoby do etapu gminnego. Wśród wyróżnionych znalazła się Ania Kukulińska z Oddziału Przedszkolnego oraz jej koleżanka Julka Frydrych, Julka Giermańska z klasy I oraz Ania Wójcik z klasy III. Mali artyści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz słodkimi upominkami. Najważniejsze jednak okazały się gromkie i długie brawa ze strony szkolnej publiczności, która zainaugurowała konkurs piosenką Majki Jeżowskiej „Kochany Panie Mikołaju”.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Dziewiątego listopada w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dziewięćdziesiątą dziewiątą  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez p. Jolantę Nycz. Pod jej kierunkiem uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali wzruszający i podniosły program artystyczny, który obejrzała cała społeczność szkolna. Na szczególną uwagę zasługiwały występy wokalne w wykonaniu zarówno chóru jak i solistek. Program był przypomnieniem niełatwych dziejów naszego kraju  i swoistą lekcją historii. Poniżej linki do filmików z uroczystości.

  Narodowe Święto Niepodległości cz. I

  Narodowe Święto Niepodległości cz. II

  Narodowe Święto Niepodległości cz. III

 • Święto te jest nowym dniem w naszych kalendarzach, bo dopiero od kilku lat. Jego ustanowienie jest odpowiedzią na rosnący problem otyłości wśród młodzieży oraz ogólne zniechęcenie do wczesnego jedzenia śniadania przez dzieci. Tego dnia odbywają się liczne akcje i kampanie, mające na celu promowanie śniadań i ogólnie zdrowej żywności. Autorzy zachęcają przede wszystkim rodziców, do tego by swoim dzieciom dawali pełnowartościowe pokarmy zamiast dawać im kilka złotych na słodycze w sklepiku szkolnym. Do akcji przyłącza się także wiele szkół, które starają się wprowadzać do sklepików i automatów produkty takie jak mleko czy kanapki zamiast chipsów czy batoników.

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

  Dzieci z klasy III pod opieką wychowawczyni przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Celem programu jest:

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

  Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz przybliżyły najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania się i utrwaliły reguły zachowania się przy stole. Dzieci z  entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji.

  Dzięki rodzicom, którzy dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania, pojawiło się  pieczywo różnego rodzaju , masło, wędliny, sery, jajka, pomidory, ogórki, papryka, sałata, szczypiorek, płatki śniadaniowe i jogurty oraz mleko.

  Dzieci, które samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie wykazały się kreatywnością i tworzyły małe dzieła sztuki, które później ze smakiem zjadły.

 • Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 24 października od samego rana panowała odświętna atmosfera w całej szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczennica gimnazjum powitała gorąco Panią Dyrektor, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz przybyłych gości. Dzieci w pięknej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Udowodniły, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej Pani Dyrektor przyjęła dzieci do grona społeczności szkolnej, dokonując symbolicznego pasowania niebieskim ołówkiem. Rodzice zorganizowali dzieciom słodkie przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

   

 • Z wizytą u strażaków

  „Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali
  I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale,
  By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.
  To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!
  Swoje życie poświęcają, na ratunek przybywają.
  Kiedy dojdzie do wypadku, katastrofy budowlanej,
  To w tych miejscach nie zbraknie Ochotniczej Straży Pożarnej.”

  W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0-3 SP w Jasionowie wybrali się z wizytą do miejscowej OSP. O trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków, opowiadał dzieciom Pan Emil Wójcik. Większość dzieci zadeklarowała, że w przyszłości zostanie strażakiem.

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA

  13 października w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy szkoły.

  Uczniowie klasy II gimnazjum i klasy VI przedstawili spektakl pt. Obyś cudze dzieci uczył oraz scenki ukazujące w żartobliwy sposób życie szkoły i perypetie uczniów. Akademię uświetniły swoim śpiewem Oliwia Konieczna i Julia Fiedeń. Następnie uczniowie złożyli nauczycielom i wychowawcom życzenia, do których dołączyli się rodzice, a także władze samorządowe.

  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze.

 • Rozgrywki sportowe

  W czwartkowe popołudnie spotkali się po raz kolejny miłośnicy koszykówki. Pierwszy w tym roku towarzyski turniej rozegrali uczniowie klas III i IV z Rymanowa i Jasionowa. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jasionowie.

 • "Święto pieczonego ziemniaka"

  Tradycyjnie jak co roku, klasa III SP rozpoczęła nowy rok szkolny „Świętem pieczonego ziemniaka”.

 • Drugiego września z inicjatywy Biblioteki  Publicznej w Jasionowie odbyła się akcja Narodowe Czytanie, w której udział wzięli radni gminy Haczów, nauczyciele i uczniowie gimnazjum w Jasionowie. W bieżącym roku proponowaną lekturą było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z listem Prezydenta Andrzeja  Dudy oraz genezą utworu, którą stanowiło wesele znanego poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, córką gospodarza z podkrakowskich Bronowic. Uczniowie odczytali kilka scen dramatu. Później do akcji dołączyli się też goście. Zebrani mogli podziwiać stroje ludowe, w których wystąpili odgrywający role Panny Młodej i Pana Młodego. Tło muzyczne stanowiły melodie ludowe, a na ścianach można było podziwiać reprodukcje dzieł malarskich Stanisława Wyspiańskiego.

  W dzień po rozpoczęciu roku szkolnego, piątego września impreza czytelnicza została powtórzona dla społeczności szkolnej. Wśród przybyłych gości również nie zabrakło radnych, pana sołtysa oraz pracownic Biblioteki Publicznej. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz wszyscy gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z fragmentami dramatu  w interpretacji swoich kolegów oraz gości. Być może będzie to zachętą do zapoznania się z dziełem Wyspiańskiego w całości.

 • Koniec roku szkolnego to czas pożegnań. W czerwcu mury naszej szkoły opuściło jedenastu gimnazjalistów. Przed uroczystym rozdaniem świadectw i zaświadczeń z egzaminów gimnazjalnych absolwenci zaprezentowali program satyryczny, w którym przenieśli nauczycieli, kolegów i licznie zebranych rodziców do roku 2101. Na zjeździe absolwentów większość czasu poświęca się wspomnieniom. Tak też było podczas tej uroczystości. Gospodarze programu przywoływali czasy spędzone w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Wielu z nich niejedna łza zakręciła sie w oku. No cóż, taki jest "wspomnień czar". My życzymy naszym kolegom, aby w wymarzonym 2101 roku mogli w komplecie spotkać się na rzeczywistym zjeździe absolwentów, aby spełniły się ich wszystkie marzenia, a ludzie, których będą mieć na swojej drodze byli sympatyczni, przyjaźni i pomocni.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Boisko wielofunkcyjne w czasie wakacji

  Podczas wakacji można skorzystać z boiska wielofunkcyjnego zgodnie z jego regulaminem od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 2000

  Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do pracowników obsługi Zespołu Szkół w Jasionowie, którzy są odpowiedzialni za udostępnienie w/w.

 • Bezpieczne wakacje/Konkurs - "Bajka moim przyjacielem"

  19 czerwca w ZS w Jasionowie odbyło się spotkanie z policjantem na temat ,,Bezpieczne wakacje”.
  W prelekcji wzięli udział uczniowie całej szkoły. Funkcjonariusz policji przestrzegał przed różnymi zagrożeniami związanymi z wypoczynkiem: brawurową jazdą na rowerze, kąpielami w niedozwolonych miejscach, uzależnieniami, kontaktami z nieznanymi osobami. 

  Sukcesy naszych uczniów

  Po spotkaniu z funkcjonariuszem policji Pani Dyrektor wręczyła uczniom klasy VI: Amelii Wróblewskiej i Gabrielowi Kruczkowi zaświadczenia z Kuratorium Oświaty o tytule finalisty Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z przyrody.

  Spotkanie całej społeczności szkolnej stało się też okazją do wręczenia nagród maluchom z zerówki, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Bajka moim przyjacielem” zorganizowanym przez opiekuna biblioteki szkolnej. Wyróżniono prace 3 dziewczynek:

  I miejsce- Amelia Przybyła

  II miejsce- Alicja Pelc

  III miejsce- Wiktoria Bogaczewicz

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

  Natomiast reprezentanci klasy III SP zostali wyróżnieni za zajęcie III miejsca w Gminnym Turnieju w Dwa Ognie.

  Ponadto Pani Dyrektor złożyła gratulacje uczennicom Oliwii Koniecznej i Julii Fiedeń, które osiągają wyróżnienia również poza szkołą. Oliwia zajęła I miejsce w XV Festiwalu Piosenki Religijnej w Sanoku, a Julka III miejsce w konkursie ,,Nie takie stare jak świat”.

 • W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy III kontynuowali realizację programu „Mały Mistrz”. W drugim semestrze uczniowie zdobywali sprawność rowerzysty. Nie tylko dobrze jeździli na rowerach, ale wykonywali także trudne czynności, zgodnie z wymaganiami np. slalom, jazdę z jedną ręką na kierownicy, przejazd przez bramkę o szerokości 1 m. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa na drogach. Wszyscy uczniowie rozwijali w ciągu trzech lat sprawność fizyczną, doskonalili umiejętności ruchowe, uczyli się, jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest odpowiednia aktywność fizyczna. Uczniowie niezwykle chętnie podejmowali wyznaczone zadania, z zapałem wykonywali wszystkie próby sprawnościowe, aby uzyskać odpowiednie tytuły. Chętnie brali udział w zawodach sportowych szkolnych i międzyszkolnych. Wielu uczniów na zajęciach pozaszkolnych osiągnęło sprawność pływaka, tancerza czy piłkarza.

  GRATULUJEMY WSZYSTKIM, ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW SPORTOWYCH W NATĘPNYCH LATACH.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
  36-211 Jasionów 195

 • 134393700

Galeria zdjęć