• TERMINY LAKOWANIA ZĘBÓW

• Lakowanie zębów - klasy „0”, I, II szkoły podstawowej.

Dzieci na lakowanie idą z rodzicem lub innym prawnym opiekunem.

Klasa „0” – 24 listopad 2015 roku (wtorek) od godziny 8:00

Klasa I – 25 listopad 2015 roku (środa) od godziny 8:00

Klasa II – 2 grudzień 2015 roku (środa) od godziny 8:00

• CHODŹ GŁOSOWAĆ, ZAMIAST CZAS MARNOWAĆ!

• Uczniowie Zespołu Szkół w Jasionowie 19 października 2015 r., w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Młodzi Głosują" wzięli udział w wyborach parlamentarnych organizowanych we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Komitet orgaznizacyjny i jednocześnie wyborczy tworzyli uczniowie kl.II gimnazjum tj.: Kacper Konieczny, Emilia Filak, Natalia Kukulińska, Nikola Omachel, Karolina Prajsnar i Julia Tomasik. Koordynatorem projektu była p. Dorota Smoleń.

Członkowie komisji mieli pełne ręce roboty, frekwencja 97%, to wynik, o którym komitety wyborcze w świecie dorosłych nawet nie marzą.Niewątpliwie duży wpływ na tak wysoką frekwencję miały działania podjęte przez członków grupy projektowej  i ich opiekuna znacznie wsześniej, niż termin samego głosowania. Na wstępie uczniowie uprawnieni do głosowania wzięli udział w zajęciach poświęconych kompetencjom Sejmu i Senatu RP, następnie grupa projektowa zapoznała zainteresowanych z hasłami i programami zarejestrowanych komitetów wyborczych. W ramach akcji profrekwencyjnej odbył sie konkurs na najciekawszy plakat i hasło reklamowe. Zwycięskie prace można było oglądać na szkolnym korytarzu.

Wybory zdecydowanie wygrał KW PiS - 51% wszystkich oddanych głosów, na drugim miejscu znalazł się KW "Kukiz15" - 10, 8% głosów oddanych, a na trzecim KW KORWIN - 10,5% głosów.

Zdjęcia w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

• Oddanie boiska wielofunkcyjnego

• „Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki”.

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Jasionowie.

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki – takie hasło przyświecało uroczystości oddania boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Jasionowie, które miało miejsce 14 października 2015r. Do uroczystego przecięcia wstęgi zostali poproszeni: Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej; Grażyna Borek, Wicewojewoda Podkarpacki; Stanisław Jakiel, Wójt Gminy Haczów oraz Piotr Tasz, Przewodniczący Rady Gminy Haczów. Następnie ksiądz Władysław Pucia poświęcił nowy obiekt.

Ponieważ jasionowska szkoła słynie z osiągnięć koszykarskich, nowe boisko zostało przetestowane przez dziewczęta ze szkolnej drużyny koszykarskiej oraz absolwentki tejże drużyny, które popisały się rzutami do kosza. Następnie do tej konkurencji zostali poproszeni: Grzegorz Terlecki, Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonicy Polskiej; Franciszek Oleszko, właściciel firmy Fran – Bud, która wybudowała boisko; Piotr Tasz, Przewodniczący Rady Gminy oraz Józef Kołodziej, Radny Gminy Haczów.

Następnie zebrani udali się do sali gimnastycznej, gdzie Pani Beata Pańko, Dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie powitała wszystkich gości. Głos zabrał Wójt Gminy Haczów, który złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, a także wręczył Nagrodę Wójta Włodzimierzowi Pelczarowi, nauczycielowi wychowania fizycznego i trenerowi drużyny koszykarskiej. Po tym miłym akcencie głos zabrali: Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm; Grażyna Borek, Wicewojewoda; Ludwik Sobol, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji i Administracji w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie; Piotr Tasz przemawiający w imieniu Starosty Brzozowskiego;  Franciszek Oleszko, właściciel firmy Fran – Bud z Izdebek; Helena Zawada, Dyrektor Gimnazjum w Haczowie; Bogdan Nycz, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Haczowie oraz Józef Kołodziej, Radny Gminy Haczów. Goście, oprócz miłych słów, życzeń i gratulacji, przekazali na ręce pani dyrektor zestawy piłek.

Po przemówieniach głos zabrała młodzież szkolna, która pod kierunkiem Pani Doroty Filak, polonistki przygotowała okolicznościowy program artystyczny. Goście mogli nie tylko obejrzeć kunszt aktorski dzieci, ale także podziwiać ich umiejętności wokalne, muzyczne i taneczne. Program spotkał się z uznaniem, o czym świadczyła najdobitniej reakcja publiczności. O scenografię zadbały Panie Donata Rozum i Agnieszka Przybyła.

Na zakończenie wystąpił zespół taneczny Adept, w skład którego wchodzą uczniowie naszej szkoły, działający pod patronatem Stowarzyszenia Razem dla Jasionowa. Zespół prowadzi Pani Urszula Marchewka.

Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze oddającej świąteczny charakter tego dnia.

Zdjęcia z wydarzenia w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM zostały pobrane z portalu www.ry-sa.pl.