• Narodowe czytanie

• Drugiego września z inicjatywy Biblioteki  Publicznej w Jasionowie odbyła się akcja Narodowe Czytanie, w której udział wzięli radni gminy Haczów, nauczyciele i uczniowie gimnazjum w Jasionowie. W bieżącym roku proponowaną lekturą było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z listem Prezydenta Andrzeja  Dudy oraz genezą utworu, którą stanowiło wesele znanego poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, córką gospodarza z podkrakowskich Bronowic. Uczniowie odczytali kilka scen dramatu. Później do akcji dołączyli się też goście. Zebrani mogli podziwiać stroje ludowe, w których wystąpili odgrywający role Panny Młodej i Pana Młodego. Tło muzyczne stanowiły melodie ludowe, a na ścianach można było podziwiać reprodukcje dzieł malarskich Stanisława Wyspiańskiego.

W dzień po rozpoczęciu roku szkolnego, piątego września impreza czytelnicza została powtórzona dla społeczności szkolnej. Wśród przybyłych gości również nie zabrakło radnych, pana sołtysa oraz pracownic Biblioteki Publicznej. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz wszyscy gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z fragmentami dramatu  w interpretacji swoich kolegów oraz gości. Być może będzie to zachętą do zapoznania się z dziełem Wyspiańskiego w całości.

• KAŻDE POKOLENIE MA WŁASNY CZAS - POŻEGNANIE KLASY III GIMNAZJUM

• Koniec roku szkolnego to czas pożegnań. W czerwcu mury naszej szkoły opuściło jedenastu gimnazjalistów. Przed uroczystym rozdaniem świadectw i zaświadczeń z egzaminów gimnazjalnych absolwenci zaprezentowali program satyryczny, w którym przenieśli nauczycieli, kolegów i licznie zebranych rodziców do roku 2101. Na zjeździe absolwentów większość czasu poświęca się wspomnieniom. Tak też było podczas tej uroczystości. Gospodarze programu przywoływali czasy spędzone w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Wielu z nich niejedna łza zakręciła sie w oku. No cóż, taki jest "wspomnień czar". My życzymy naszym kolegom, aby w wymarzonym 2101 roku mogli w komplecie spotkać się na rzeczywistym zjeździe absolwentów, aby spełniły się ich wszystkie marzenia, a ludzie, których będą mieć na swojej drodze byli sympatyczni, przyjaźni i pomocni.