• Niezwykły koncert małych artystów z Odrzykonia

• 12 grudnia nasza szkoła miała zaszczyt gościć niezwykły zespół muzyczny z Odrzykonia. Inicjatorką tego spotkania była S. Agnieszka Jurek, która kilka lat temu pracowała w naszej szkole. Wraz z nią przyjechali do nas trzej bracia: Gracjan (4 lata), Krystian (5 lat), Marcel (9 lat) Wójcikiewiczowie oraz ich rodzice. Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu i zaskoczeniu mali muzycy dali popis umiejętności gry na akordeonie i perkusji. Towarzyszyła im również siostra Agnieszka na gitarze. Koncert zrobił niezwykłe wrażenie ze względu na wysoki poziom gry na instrumentach oraz wiek muzyków. Mieliśmy okazję wysłuchać instrumentalnej wersji pieśni religijnych oraz muzyki biesiadnej. Każdy z utworów nagradzany był gromkimi brawami. Ta niezwykła i ogromnie miła wizyta pokazała, że talent jest wielkim darem i należy dbać o jego rozwój. Być może pod jej wpływem, ktoś z naszych uczniów zechce z pasją oddać się grze na wybranym instrumencie muzycznym. Wszyscy wiemy, że „Muzyka łagodzi obyczaje”. Małym artystom życzymy wielu sukcesów, a S. Agnieszce Jurek dziękujemy za pamięć. Państwu Wójcikiewiczom jesteśmy niezwykle wdzięczni za poświęcony nam czas.

• Sukcesy Oliwii !!!

• „Talent jest darem uniwersalnym ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać.

Nie bój się być najlepsza!”

(Paulo Coelho)

Przesłanie Paolo Coelho, że dzięki ciężkiej pracy można sięgać nawet po najwyższe cele,  jest  ważne dla wszystkich utalentowanych uczniów naszej szkoły.

Jedną z takich uczennic jest Oliwia Konieczna uczęszczająca do klasy IV, która pracuje nad rozwijaniem talentu wokalnego pod kierunkiem Pani dr Moniki Brewczak. Oliwia jest członkinią Zespołu Dziecięcego ,,Souliki” i gościnnie występuje z Zespołem Wokalnym ,,Soul” z Sanoka.

Jej praca i wysiłek już zaowocowały sukcesami.

W eliminacjach wojewódzkich II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej w Rzeszowie, w kategorii: Dzieci –Soliści, zajęła I miejsce. Otrzymała również wyróżnienie za wykonanie piosenki regionalnej ,, Egzekucja w Markowej”. W eliminacjach ogólnopolskich tego festiwalu w Krakowie zajęła II miejsce.

12 listopada 2017 roku wystąpiła w Koncercie Galowym Laureatów II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima” w Filharmonii Krakowskiej. 19 listopada odbył się w Domu Kultury w Sanoku koncert Zespołu Wokalnego ,,Soul”  połączony z promocją płyty. Oliwia uczestniczyła w nagraniu płyty i występowała w tym koncercie. Na gali w Sanoku, uczennica naszej szkoły, od Burmistrza Sanoka za osiągnięcia wokalne otrzymała ,,List Gratulacyjny”.

Serdecznie gratulujemy Oliwii i Jej Rodzicom !!!

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dziewiątego listopada w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dziewięćdziesiątą dziewiątą  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez p. Jolantę Nycz. Pod jej kierunkiem uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali wzruszający i podniosły program artystyczny, który obejrzała cała społeczność szkolna. Na szczególną uwagę zasługiwały występy wokalne w wykonaniu zarówno chóru jak i solistek. Program był przypomnieniem niełatwych dziejów naszego kraju  i swoistą lekcją historii. Poniżej linki do filmików z uroczystości.

Narodowe Święto Niepodległości cz. I

Narodowe Święto Niepodległości cz. II