• "Trzymaj formę"

• Pod takim hasłem zostały przeprowadzone przez uczniów klasy siódmej zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy trzeciej. Zajęcia miały na celu promowanie zdrowego stylu życia i były jednym z etapów realizacji projektu edukacyjnego, według programu ,,Trzymaj formę”. Siódmoklasiści przygotowali prezentacje multimedialne przybliżające zasady aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Młodzi edukatorzy przedstawili swoim młodszym kolegom zasady właściwego żywienia:  wskazali produkty niezbędne w codziennej diecie, jak również i te, których spożycie należy znacznie ograniczyć bądź zupełnie wykluczyć. Przeprowadzony został również pokaz ćwiczeń na ładną, wysportowaną sylwetkę, które łatwo można samodzielnie przeprowadzić i włączyć w codzienną aktywność fizyczną.

• II MIEJSCE W VII REGIONALNYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W GRABOWNICY STARZEŃSKIEJ

• 24 lutego 2018 r. odbył się  w Grabownicy Starzeńskiej VII Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Nasz zespół "Marzyciele", w składzie: Julia Fiedeń, Emila Duplaga, Aleksandra Pelczar, Anita Urban i Gabriel Kruczek, zajął drugie miejsce.  Zaśpiewali utwór  w języku niemieckim  Michelle,  pod tytułem: "Träume haben Flügel".  Nasi "Marzyciele" pięknie zaprezentowali  wybraną  piosenkę  zarówno pod względem wokalnym jak i  językowym, co zostało wielokrotnie podkreślone.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Tuż  przed feriami odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona babciom i dziadkom. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczciły święto prezentując wiersze i piosenki. Klasa pierwsza wystąpiła z inscenizacją „Zielony Kapturek”. Klasę drugą można było podziwiać w humorystycznym przedstawieniu „Zegarek pani Zosi”. Najstarsze dzieci z edukacji wczesnoszkolnej zadedykowały kochanym gościom krotki spektakl „Piekł dziadek w kuchni babkę”. Wszystkie dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze, w których wyrażały swoją wielką miłość do babć i dziadków. Ci zaś ze wzruszeniem podziwiali swoje wnuki.

Po części artystycznej, mili goście mogli pogawędzić przy kawie i smacznym cieście.