• NARODOWE CZYTANIE 2018

• 12.09.2018 roku uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej  oraz opiekun biblioteki szkolnej i nauczyciel języka polskiego wzięli udział w imprezie czytelniczej ,,Narodowe Czytanie”, która miała miejsce w Bibliotece Publicznej w Jasionowie. Gospodynią spotkania była Pani Monika Filak. W bieżącym roku czytane były fragmenty powieści Stefana Żeromskiego ,,Przedwiośnie” Głównym celem spotkania była promocja czytelnictwa jak również przybliżenie historycznych dziejów ojczystych. Uczniowie - lektorzy lektury ubrani byli w stroje podkreślające historyczną atmosferę epoki.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• W pierwszym tygodniu nauki naszą szkołę odwiedził pan policjant sierż. szt. Przemysław Gonet. W czasie spotkania przypomniał dzieciom z Oddziału Przedszkolnego i klas 1-3 zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i dzieliły się znajomością przepisów. Większość z nich umiała wymienić zasady przechodzenia przez jezdnię , wiedziały również w co  prawidłowo powinien być wyposażony rower.  Znają również zasady przewożenia dzieci w samochodzie.