• "Ku Niepodległej" - pokaz historyczny

• 26 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku Niepodległej” przygotowanym przez Grupę Artystyczną „Rrekonstrukto”. Ta ciekawa lekcja historii  pozwoliła na upamiętnienie dążeń Polaków do niepodległości. Grupa zaprezentowała stroje z epok historycznych, kolekcję replik broni używanych przez uczestników zrywów narodowych oraz I wojny światowej. Uczniowie mogli wczuć się, choć odrobinę, w sytuację naszych rodaków, którym kiedyś przyszło walczyć o wolność, przynależność i tożsamość narodową.

• PASOWANIE NA UCZNIÓW KLASY I

• 16 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na uczniów klasy I. Po montażu słowno-muzycznym, w którym wiele było o zdobywaniu wiedzy, zasadach dobrego zachowania, szacunku wobec drugiego, miłości do Ojczyzny, nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrektor naszej szkoły Pani Beata Pańko dokonała pasowania dzieci na uczniów klasy pierwszej. Uczniowie klasy czwartej udzielili swoim młodszym kolegom rad i wskazówek, zapewniając ich równocześnie, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Trzecioklasiści zaś, przygotowali dla pierwszaków własnoręcznie przygotowane upominki. Rodzice, którzy podziwiali swoje pociechy ,wręczyli im kuferki edukacyjne, które będą dużą pomocą w zdobywaniu wiedzy. Tego dnia nie mogło też zbraknąć zaprzyjaźnionych z naszą szkołą pracownic PKO BP. Pani Kasia i Pani Justyna zachęcały dzieci do oszczędzania w SKO. One także wręczyły dzieciom drobne upominki. Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkanie przy kawie i ciastku, a pełnoprawni już uczniowie bawili się świetnie w towarzystwie dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klasy drugiej i trzeciej.

• ,,ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

• Piękna, wrześniowa pogoda zachęciła klasę  III, IV i VI do zorganizowania ognisk klasowych pod hasłem ,,Święto pieczonego ziemniaka”. Była to okazja do wspólnych zabaw i śpiewów, integrujących uczniów poszczególnych klas. Sprzyjająca aura umożliwiła również zorganizowanie wielu gier sportowych na boisku wielofunkcyjnym. Gry sportowe, zabawy i pałaszowanie smacznej, pieczonej kiełbasy i ziemniaczków zostały uwiecznione w galerii zdjęć. Ogniska klasowe odbyły się kolejno 13, 17 i 20 września.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

• 5 października 2018r. odbyły się w naszej szkole obchody „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków”. W obchodach wzięli udział uczniowie klas I-III. Z dużym zainteresowaniem słuchali o przygodach Gangu Słodziaków. Ten ważny dzień poprzedzony był miesięczną akcją indywidualnego czytania w domu. Wszystkie dzieci otrzymały albumy, które uzupełniały nalepkami, jeśli czytały  przez 10 minut, a rodzice potwierdzili podpisem. Akcja ta, której patronem była Biedronka, okazała się pomocą w budowaniu nawyku codziennego czytania i rozbudzaniu wyobraźni uczniów oraz wsparciem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i opiekuna szkolnej biblioteki. Pasję do czytania trzeba bowiem zaszczepiać  bowiem od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.