• "Kolorowy zawrót głowy"

• 20 grudnia w naszej szkole był ,,kolorowy zawrót głowy”. Pojawiło się mnóstwo przepięknych stroików autorstwa zdolnych mam i pomysłowych dzieci. Pieniążki ze sprzedaży tych stroików zostaną przeznaczone na wsparcie misji świętych.

• Zbiórka zabawek dobiegła końca

• Zbiórka zabawek dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu oraz dla Jagódki, której wiernie kibicujemy, dobiegła końca. Zaprzyjaźniona z naszą szkołą Pani Kasia Kędra, zawiezie je, przekazując od nas najszczersze życzenia powrotu do zdrowia. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą szlachetną akcję.

• „Nadchodzące święta każdy zapamięta”

• 13 grudnia 2018 r. uczniowie klas „0”-V obejrzeli spektakl teatralny pt. „Nadchodzące święta każdy zapamięta”. Spektakl odbył się w sali Domu Ludowego w Jasionowie. Przed uczniowską publicznością wystąpili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki w Krakowie. Dziękujemy bardzo Paniom z Biblioteki Publicznej w Jasionowie, które zaprosiły nas na tę sztukę, która (mamy taką nadzieję) przemówiła do serc każdego widza. A przesłaniem tej sztuki było zachęcanie do bycia grzecznym, życzliwym i miłym dla bliźniego.

• I miejsce Oliwii na Ogólnopolskim Konkursie w Krakowie!

• Oliwia Konieczna, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej zdobyła I miejsce (kat. 10-13 lat) oraz małe Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległościowej im. Henryka Rasiewicza,  który odbył się w Filharmonii Krakowskiej. Przed konkursem ogólnopolskim odbyły się eliminacje wojewódzkie w Rzeszowie, gdzie Oliwia również zajęła I miejsce. Swoje sukcesy nasza uczennica wywalczyła wykonaniem utworów:  ,,Niezwyciężeni”  i  ,, Póki Polska”.  Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

• 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W JASIONOWIE

• 2 grudnia 2018r. w Sali Domu Ludowego w Jasionowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Ta środowiskowa impreza miała na celu uczczenie wspaniałej rocznicy oraz upamiętnienie tych Synów Jasionowa, którzy zginęli lub walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Zostali Oni przywołani z imienia i nazwiska, by w ten sposób oddać im cześć i honor oraz przywrócić ich pamięć. Uroczystość składała się z części artystycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jasionowie oraz wspaniałego koncertu zespołu Soul z Sanoka prowadzonego przez Panią Monikę Brewczak. Uroczystość pełna wzruszeń wycisnęła niejedną łzę...., uświadomiła mieszkańcom wkład ich przodków w walkę o odzyskanie wolności naszej Ojczyzny. Razem z licznie zgromadzoną lokalną społecznością w wymienionych wspomnieniach udział wzięli mili goście: Pan Stanisław Jakiel - Wójt Gminy Haczów oraz Pani Grażyna Wdowiarz - Dyrektor SAPO Gminy Haczów.

Linki do obejrzenia uroczystości: UROCZYSTA AKADEMIA                  KONCERT ZESPOŁU SOUL

• "W bajkowej krainie"

• 27 listopada odbyło ślubowanie i pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Opiekun biblioteki pani Renata Konieczna wraz z uczniami klasy IV przygotowali wiele ciekawych zagadek, zabaw oraz przybliżyli postacie z bajek. Uczniowie klasy I wypożyczyli swoje pierwsze lektury.

Życzymy wielu wrażeń podczas czytania bajek!

• 100 Lat Niepodległej - Gminny Konkurs Recytatorski

• 23 listopada odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości patriotycznej  z okazji 100 Lat Niepodległej. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół gminy Haczów. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego jury w składzie Pani Renata Konieczna i Pani Anna Głąb miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców.

Ostateczny werdykt przedstawia się następująco:

I miejsce Anna  Rymar z Jabłonicy Polskiej,

II miejsce Zuzanna Czuba z Malinówki,

III miejsce Emilia Kuźnar z Jabłonicy Polskiej

Jury przyznało również wyróżnienia dla Sary Wróblewskiej z Jasionowa, Gabriela Filaka z Haczowa, Michała Adamskiego ze Wzdowa oraz Michaliny Wulf z Haczowa.

Dziękujemy Paniom z edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie dzieci do konkursu.

• "Cztery żywioły"

• Dnia 16 listopada 2018 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią zaprosili dzieci młodsze oraz uczniów klas I – III na krótką inscenizację pt. „Cztery żywioły”. Przedstawienie miało na celu ukazanie żywiołów jako tych, które są potrzebne, jak również jako tych, które są niebezpieczne dla człowieka. Na klasowej scenie pojawili się: wędrowcy, woda, powietrze, ziemia, ogień oraz osoby siedzące przy ognisku. Znakomita gra aktorów oraz bogate stroje dostarczyły oglądającym wielu niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.