• Szkolne eliminacje „Mikołajkowe Debiuty 2019”

• 21 listopada odbyły się w naszej szkole eliminacje do „Mikołajkowych Debiutów 2019”. W konkursie wzięło udział wzięło 15 uczestników: Marta Wojtyczka, Lena Pelc, Antonina Pelc i Anna Kukulińska z Oddziału Przedszkolnego, Maria Kruczek, Kamelia Opalińska, Marcelina Madej z klasy I, Julia Frydrych, Maria Wojtyczka, Milena Wiech oraz Maja Ekiert z Klasy II. Klasę III reprezentowała Alicja Pelc, Gabriel Kukuliński, Maja Szuba oraz Jakub Bogaczewicz. Repertuar był dość zróżnicowany.  Jury wyłoniło spośród wszystkich uczestników cztery dziewczynki, które będą reprezentować naszą szkołę w  gminnych eliminacjach. Są to Marta Wojtyczka z Oddziału Przedszkolnego, Alicja Pelc z klasy III, Kamelia Opalińska z klasy I oraz Julia Frydrych z klasy II. W roli konferansjerek wystąpiły Amelia Przybyła i Aleksandra Filak.

• EWAKUACJA CZY PANIKA?

• 15 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole m.bryg. B. Biedkę pracownika Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Zapoznał on uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły z prezentacją „Ewakuacja czy panika"? W sposób przystępny i wyczerpujący udzielił wskazówek popartych autentycznymi faktami, w jaki sposób należy postępować w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia i jak powinna przebiegać ewakuacja. Zachęcał również do zapoznania się z Ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną Państwowej Straży Pożarnej „Czujka”.

• "MÓJ KOSMOS" - MOBILNE PLANETARIUM

• 12 listopada naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ,,Mój Kosmos''. Jest to nowoczesna forma edukacji pozwalająca na przeniesienie się w odległe zakątki galaktyki. Za pomocą nowoczesnego i innowacyjnego sprzętu dydaktycznego przedstawiono piękno Mikro - i Makro Kosmosu w 360 stopniach. Podczas projekcji filmu edukacyjnego, dzieci wybrały się w krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny. Oglądały planety tak, jakby były na pokładzie promu kosmicznego, wirtualnie stąpały po księżycu, zaglądały w najdalsze zakątki kosmosu. Seans zabrał widzów w niezwykłą podróż, przybliżającą świat nauki w sposób profesjonalny, a jednocześnie przystępny. Dostarczył niezapomnianych przeżyć, pozwolił rozbudzić zainteresowania, poszerzyć horyzonty wyobraźni.

• NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU - SZKOŁA DO HYMNU

• „NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU” pod takim hasłem odbyła się w Szkole Podstawowej w Jasionowie uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 1111  rozbrzmiał donośnie Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez całą szkolną społeczność. Następnie głos zabrali uczniowie klas V i VI, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Niepodległej. Przypomnieli dzieje naszego narodu od zaborów aż do odzyskania niepodległości, nie zapominając o bohaterskich dzieciach z Wrześni. Pełne wzruszenia wiersze przeplatane były wokalnymi występami uczniów naszej szkoły, a najwięcej wzruszeń dostarczył obecnym na akademii dzieciom, nauczycielom i rodzicom, solowy występ Oliwii Koniecznej. W jej wykonaniu usłyszeliśmy pieśń „Uwierz Polsko”. Bardzo ciekawie wyglądał taniec z flagami w wykonaniu dziewczynek z klas V. Akademia przebiegała w doniosłej atmosferze i dostarczyła wielu wzruszeń.

• A WDZIĘCZNOŚĆ NASZA BEZ GRANIC - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

• 11 października uczniowie klasy IV i VI zaprezentowali przygotowany we współpracy z dziewczynami z kl.V program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to, popularnie zwane Dniem Nauczyciela skłania do refleksji nad pracą nauczyciela i sytuacją ucznia we współczesnej szkole. Jest także okazją do przekazania życzeń naszym pedagogom i pracownikom szkoły. Z tej okazji, co roku są wręczane nagrody wójta i dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się: Włodzimierz Pelczar - nagroda Wójta Gminy Haczów, Teresa Czapor, Elżbieta Knurek, Agnieszka Przybyła i Iwona Konieczna - nagroda Dyrektora SP w Jasionowie. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

W trakcie swojego występu nasi koledzy-aktorzy zaprezentowali najpierw klasyfikację uczniów wg Gargamela, a później nauczycieli wg Szekspira. Na scenie pojawili się kolejno: Laluś, Pracuś, Ciamajda, Zgrywus, Łasuch, Osiłek i Śpioch, a wśród pedagogów: Nuaczyciel-Rentgen, Nauczyciel-Filozof, Nauczyciel-Hamlet i Nauczyciel-Humanista i Katastrofista. Całość uświetnił występ wokalny naszych koleżanek.

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

• MŁODZI GŁOSUJĄ!

• Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty wzięli udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej pod hasłem: „Aktywacja społeczna i obywatelska młodych ludzi w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych – Młodzi Głosują 2019”. Celem programu było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym poprzez dostarczenie im informacji na temat procedur demokratycznych wyborów, zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej oraz oddanie głosu na konkretny komitet wyborczy. Dzięki organizacji młodzieżowych wyborów uczniowie klasy 8 wykazali się także aktywnością obywatelską. Program oparty był na zasadzie rywalizacji, każdy zespół zgłoszony do projektu na stronie mlodziglosuja.pl tworzył swoją postać, umieszczał relacje z kolejnych zadań i zdobywał punkty. Finalne zadanie, czyli symulacja wyborów parlamentarnych w naszej szkole zostało zrealizowane 8 października. Nasze relacje na stronie mlodziglosuja.pl. Zapraszamy do lektury!

Protokół wyborów   –  Młodzi Głosują 2019

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa w Jasionowie

Adres szkoły: 36-211 Trześniów 195

Imię i nazwisko koordynatorki: Dorota Smoleń