• BOŻE NARODZENIE - uroczysta akademia

• 20 grudnia miała miejsc uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Justyny Cwynar, przygotowali spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Okazuje się, że dzieło Andersena jest ponadczasowe. Zarówno w czasach dawnych jak i nam współczesnych, większość ludzi zapatrzonych jest we własne interesy i nie zawsze interesuje się losem drugiego człowieka. Często czekamy, a nawet oburzamy się, że „ktoś” w porę nie pomógł, nie zareagował i doszło do nieszczęścia. Mogliśmy również wysłuchać pięknych kolęd i pastorałek, zarówno w wersji wokalnej jak i instrumentalnej.

• ZBIÓRKA ZABAWEK

• Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w szlachetnej akcji zbierania zabawek dla dzieci z Oddziału Onkologicznego w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu. Zebraliśmy sporą ilość pluszaków,  zabawek interaktywnych oraz zabawek dla niemowlaków. Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zabawek serdecznie dziękujemy.

• BURSZTYNOWA BOMBKA

• 19 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty bursztynnicze. Uczestniczyły w nich dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-V.
            W programie zajęć miały miejsce:
            - prelekcja o bursztynie (między innymi: pochodzenie bursztynu, największe okazy, nazwy bursztynu w innych językach, szlak bursztynowy),
            - pokaz bursztynu i inkluzji,
            - poznanie właściwości fizycznych i chemicznych bursztynu,
            - pokaz topienia bursztynu (kadzidełka),
            - zajęcia warsztatowe polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci,
            - zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu rysunków z pyłu bursztynowego.

Zajęcia  cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji, rozmawiały o bursztynach, które mają w domu. Bardzo chętnie pracowały na zajęciach plastycznych, miały okazję tworzyć niecodzienne rysunki z pyłu bursztynowego i drobnych kamyczków. Każdy mógł szlifować i polerować sobie bursztynek, który otrzymał na własność podobnie jak  pracę plastyczną.

• STROIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

• Tradycyjnie, co roku, w ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem s. Maria organizuje konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy.  Stroiki te wystawiane są na sprzedaż. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilają konto misji prowadzonych w Afryce. Nasza szkoła współpracuje z s. Martą, która jako lekarz-misjonarka, pracuje w Afryce.