• Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

• Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Jasionowie na rok szkolny 2020/2021. Regulamin ten zamieszczony jest w zakładce  O SZKOLE - ZASADY REKRUTACJI. Wymagane dokumenty znajdują się w zakładce - Pliki do pobrania. Zapisy dzieci potrwają do 6 marca 2020r.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W kalendarzu imprez naszej szkoły zaszczytne miejsce zajmuje Dzień Babci i Dzień Dziadka.

A jaka jest geneza tego święta? Jak jest ono obchodzone w innych krajach? W wielu krajach na świecie święto babci obchodzone jest równocześnie z dniem dziadka. W Polsce obchodzimy te święta kolejno 21-ego stycznia Dzień Babci i 22-ego stycznia Dzień Dziadka. Po co właściwie komu to święto? Podczas tego dnia to wnukowie mają okazję podziękować swoim dziadkom za trud włożony w wychowanie, za czas im poświęcony, troskę, opiekę i zabawę. Skąd to przyjazne święto wzięło się w Polsce? Święto to zawdzięczamy Poznaniakom, a jego datę znanej sławie kina i teatru - Mieczysławie Ćwiklińskiej. Tego właśnie dnia w 1965 roku kobieta miała wystąpić w Poznaniu. Pani Ćwiklińska była już kobietą w sędziwym wieku, bo miała aż 85 lat. Redakcja "Expressu Poznańskiego" wręczyła tort oraz kwiaty Pani Ćwiklińskiej, ustanawiając tym samym ten dzień - Dniem Babci. Tradycja ta została podtrzymana następnie przez "Express Wieczorny". Z tej to okazji w dniu 12 lutego w Sali Domu Ludowego w Jasionowie zrobiło się gwarno i wesoło. Zebrało się tu bowiem szacowne grono Babć i Dziadków, dla których wnukowie przygotowali niespodziankę. Po gorącym powitaniu przez dyrektora szkoły p. Beatę Pańko, na scenie swoimi umiejętnościami  wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi, popisywały się dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3. Po obejrzeniu części artystycznej zaproszeni goście mogli sobie pogawędzić przy pysznym cieście, aromatycznej kawie i herbacie. Dziadkom i Babciom życzymy długich lat w zdrowiu w otoczeniu kochających wnuków.