• Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

• Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:

• ponadpodstawowych,
            • szkół dla dorosłych,
            • placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.

Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.

Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji i Nauki

• „Bałwanek dla Ignasia”

• Klasa III z wychowawczynią

Teresa Czapor

Dziękuje za nominację klasie Ib oraz pani Justynie Przybyła ze Szkoły Podstawowej w Haczowie i z wielką radością przyjmuje wyzwanie udziału w akcji „Bałwanek dla Ignasia”. Trzecioklasiści z wychowawczynią życzą Ignasiowi dużo zdrowia, radości i do dalszej akcji nominują:

- panią Katarzynę Oleksak z Oddziałem Przedszkolnym – Szkoła Podstawowa w Jasionowie

- panią Grażynę Balawajder z klasą I - Szkoła Podstawowa w Jasionowie

- panią Elżbietę Knurek z klasą II - Szkoła Podstawowa w Jasionowie

Aby pomóc wystarczy:

1. Ulepić bałwana, uwiecznić swoje dzieło i wrzucić na fb.

2. Oznaczyć zdjęcie hasztagami:

#bałwanekdlaignasia

#trzymamykciukizaignasia

#IgnasWOJOWNIK

3. Nominować 3 kolejne osoby.

4. Przekazać 1% podatku.

Udostępnić i polubić stronę

Razem dla Ignasia!🥰

Panie: Katarzyna Oleksak, Elżbieta Knurek, Grażyna Balawajder, dzieci z Oddziału Przedszkolnego, klasy I i II z radością podjęły wyzwanie.