• BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI

•

Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim”.

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczęcie realizacji działań projektowych planowane jest na miesiąc maj i czerwiec. Zajęcia będziemy prowadzić w filii Jabłonica Polska i filii Jasionów po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami dzieci w wieku 10-14 lat, zgłaszających chęć udziału w projekcie.

Szczegółowy harmonogram będzie podany pod koniec maja, co wynika z obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Oprócz korzyści edukacyjnych, jakie przyniosą przeprowadzone lekcje, wskazane placówki biblioteczne otrzymają nieodpłatnie materiały edukacyjne i sprzęt komputerowy.

Zajęcia będą odbywać się w wersji Online.  Przeszkoleni bibliotekarze wspólnie z trenerem zapewnią uczniom dostęp do forum wymiany wiedzy i doświadczeń na platformie e-learningowej. Tematem szkoleń będzie „Bezpieczne zachowania w sieci”. Wybraliśmy taki temat, ponieważ wiadomo, że Internet przynosi wiele korzyści, ale warto również  przypomnieć dzieciom, że niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy dzieci spędzają w sieci wiele czasu, nie tylko na przyjemnościach, ale także na nauce. Bezpieczeństwo dziecka w sieci na pewno leży na sercu każdego rodzica dlatego chcemy wspólnie zastanowić się, co jeszcze można zrobić, aby dziecko mądrze korzystało z zasobów Internetu. Zależy nam na tym, aby zajęcia przeprowadzić, jak najbardziej efektywnie, aby udział w tym projekcie przyniósł wymierne korzyści, zarówno dla Pracowników Instytucji, jak i dla dzieci/młodzieży.

Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość.

• "Wirtualne Dni Otwarte" w ZSCKR Nowosielce

• W związku z nadzwyczajną sytuacją wynikającą z pandemii, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach informuje uczniów klas 8 o możliwości wzięcia udziału w Wirtualnych Dniach Otwartych szkoły, który odbędą się 27 kwietnia 2021 r. na Facebooku o godzinie 10.00.

Szczegóły w dołączonych  załącznikach.

Zaproszenie .docx

Kierunki.mp4​​​​​​​

• Film edukacyjny dla rodziców "Rozwój dziecka"

• Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską przygotowało dla Państwa kolejny filmik w ramach naszego cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.