• Uwaga! Konkurs!!!

          • Uczniów wszystkich klas zapraszamy do udziału w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. 3 maja przypada 233. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, dzień wcześniej obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się konkurs mający na celu popularyzację utworów o charakterze żołnierskim i patriotycznym. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem i zgłoszenie swojego udziału wraz z tytułem wykonywanego utworu do 29 kwietnia wychowawcom poszczególnych klas.

            REGULAMIN  KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

            §1

            Przedmiot Regulaminu

            Niniejszy regulamin, zwany dalej „Regulaminem” określa warunki uczestnictwa w Konkursie Piosenki Patriotycznej i żołnierskiej, a także kryteria oceny utworów oraz warunki nagradzania zwycięzców Konkursu.

            §2

            Cel Konkursu

            1. Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez zapoznanie i wykonywanie przez nich utworów patriotycznych i żołnierskich.

            2. Konkurs ma również na celu:

            a) rozwijanie pasji i talentów młodzieży;

            b) wypromowanie zespołów i solistów;

            c) pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa;

            d) poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej.

            3. W konkursie zostaną wyłonieni i nagrodzeni najlepsi wykonawcy.

            §3

            Organizatorzy Konkursu

            1. Organizatorem Konkursu jest SP w Jasionowie.

            §4

            Zakres

            Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży uczniów SP w Jasionowie.

            §5

            Utwór muzyczny

            1. Utwór muzyczny wykonany w języku polskim w formie piosenki, utworu instrumentalnego lub wokalno-instrumentalnego musi być związany z tematyką patriotyczną lub żołnierską.

            2. Za podkład muzyczny może służyć instrument lub przygotowany i nagrany na pamięć USB podkład muzyczny (który należy mieć przy sobie w momencie występu). Nie ma możliwości odtworzenia na przesłuchaniu podkładu z Internetu.

             3. Niedopuszczalne są podkłady z linią melodyczną, drugim głosem oraz playback, a także podkłady z nagranymi chórkami stanowiącymi więcej niż 10 % czasu trwania utworu.

            4. Wszyscy wokaliści muszą wykonywać prezentowany utwór z pamięci. Korzystanie z nut na scenie jest dopuszczone jedynie dla akompaniatora lub instrumentalistów.

            §6

             Warunki udziału w Konkursie

            1. Do Konkursu mogą być zgłaszane utwory w kategoriach:

             a) Solista,

            b) Zespół wokalny,

            c) Zespół instrumentalny,

            d) Zespół instrumentalno-wokalny .

             2. Konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych:

            a) Młodsza (klasy 0 - 3),

            b) Starsza (klasy 4 -8).

            2. W Konkursie będą brały udział osoby/zespoły, które zgłoszą się w wyznaczonym terminie do 29.04.2024 r.

            3. Obowiązuje limit zgłoszeń, każda klasa może być reprezentowana max. przez dwóch reprezentantów.

            §7

            Komisja Konkursowa / Kapituła Konkursu

            1. Nagrody w konkursie przyznaje Jury.

            2. Skład Jury ustalają Organizatorzy Konkursu.

            3. Nagrody zostaną przyznane w 2 kategoriach wiekowych.

            4. Decyzja Jury jest ostateczna.

             

             

          • Jacek Przybyła zwycięzcą Gminnego Konkursu Eko – królik

          • XX Gminny Konkurs Plastyczny "Świat w kolorach tęczy"- EKO - KRÓLIK WIELKANOCNY został rozstrzygnięty. Organizatorem konkursu był GOKiW w Haczowie. Zadaniem uczestników było wykonanie Eko-królika wielkanocnego z wykorzystaniem surowców wtórnych. Kilkoro uczniów z naszej szkoły zmierzyło się z tym wyzwaniem. Wykazali się oni niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością.  Jacek Przybyła zdobył I miejsce, wyróżnienie otrzymali: Nadia Futyma, Lena Szuba, Gabriel Krawczyk oraz Igor Ekiert.  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

            Gratulujemy uczniom! Mamy nadzieję na udział w kolejnych konkursach!

          • Wielkanocne ozdoby

          • 27 marca, w naszej szkole, zostały zorganizowane warsztaty wielkanocne dla wszystkich uczniów. Zajęcia prowadziła Pani Renata Czerwińska – instruktor plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie. Pod bacznym okiem Pani Renaty warsztaty umożliwiły dzieciom wykonanie własnoręcznych pięknych ozdób wielkanocnych. Uczniowie z klas 0-3 wykonywali pisanki, a klasy 4-5 świąteczne koszyki. Najstarsi ( klasy 6-8) zmagali się z igłą i nitką, aby uszyć przepiękne króliki i kurczaki nakładane na pisankę. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani, włożyli wiele wysiłku i serca w wykonanie swoich prac.  Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły uczniom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

            Dziękujemy Pani Renacie Czerwińskiej za przyjęcie zaproszenia i świetne prowadzenie warsztatów.

          • Wycieczka do Krosna

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 w dniu 13 marca pojechały na wycieczkę do pobliskiego Krosna. Najpierw odwiedziły Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Obejrzały tam bardzo ciekawą ekspozycję szkła artystycznego i prezentację sposobów wykorzystania szkła w nauce i technice. Dzieci poznały proces produkcji szkła. Odwiedziły również stanowiska pracy artystów zajmujących się jego obróbką
            i zdobieniem. Obserwowały: grawerowanie, malowanie na szkle, produkcję witraży
            i szklanych figurek. Oprócz zwiedzania wszyscy mieli okazję spróbować malowania na szkle oraz własnoręcznie wybić w gorącym szkle pamiątkowy medal. Na zakończenie pobytu była możliwość zakupu pięknych, szklanych pamiątek.

            Kolejnym punktem wycieczki była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Tam zapoznały sie ze specyfiką pracy strażaków. Zwiedziły pomieszczenia, w jakich strażacy, na co dzień pełnią służbę i obejrzały sprzęt jakim dysponują. Dużą atrakcją okazała się możliwość przymierzenia strażackiego hełmu oraz sprzętu ochrony dróg oddechowych. Strażacy zademonstrowali dzieciom próbny wyjazd alarmowy do akcji wykorzystując w tym celu ześlizg oraz pokazali sposób nakładania umundurowania bojowego. Niewątpliwą atrakcją był również prawdziwy strażacki samochód bojowy, do którego wszyscy bardzo chętnie wchodzili, aby poznać jego wyposażenie. Ważnym elementem wizyty były zajęcia edukacyjne w sali OGNIK z zakresu ochrony przeciwpożarowej i promocji bezpiecznych zachowań. Wizyta w sali edukacyjnej dała dzieciom możliwość poznania i utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Uczniowie mieli okazję zastosować w praktyce zdobytą wiedzę, prezentując prawidłowe zachowania w czasie wybuchu pożaru. Próba wydostania się z zadymionego pomieszczenia okazała się nie lada wyzwaniem.

            Z całą pewnością wiadomości i umiejętności zdobyte podczas wycieczki zwiększą poziom bezpieczeństwa naszych uczniów. Wrażenia, jakich dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.

             

             Katarzyna Oleksak

          • Troskliwa, czuła, odważna … Kobieta

          • 8 marca, jak co roku, obchodzony był w naszej szkole Dzień Kobiet. Panowie, od tych najmniejszych, do tych największych, wręczyli solenizantkom kwiaty, oczywiście najbardziej popularne były tuli…pany. Nie zabrakło także słodyczy, ale najsłodsze były okolicznościowe życzenia. Cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć i wysłuchać duety i solistów w nastrojowym koncercie życzeń.

            Pomysłodawcy, panu Włodzimierzowi Pelczarowi i wykonawcom serdecznie dziękujemy!

          • OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

          • 12 marca w Szkole Podstawowej we Wzdowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Test przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych tzn. I – klasy 1-4 i II – klasy 5-8. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i jego oceną czuwali przedstawiciele PSP w Brzozowie: st. kpt. Maciej Białas i mł. asp. Zbigniew Smoleń oraz Komendant Gminny ZOSP RP dh. Szymon Sieniawski. Honorowy patronat tradycyjnie już sprawował Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel.

            Naszą szkołę reprezentowali: Lena Pelc i Michał Bogaczewicz w gr. I oraz Marcelina Madej i Jakub Bogaczewicz w gr. II.

            Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Najlepszy wynik osiągnął Jakub Bogaczewicz, który w swojej grupie zajął ostatecznie III miejsce. Gratulujemy!

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

            Za poświęcony czas na przygotowanie i zaangażowanie całej naszej czwórce serdecznie dziękujemy.

          • Troje uczniów w pięciu konkursach na etapie wojewódzkim

          • W tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty trzech naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Podwójnym finalistą jest uczeń kl. 8 Wojciech Glazar, który będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie przedmiotowym z chemii i informatyki. Do etapu wojewódzkiego konkursu biologicznego zakwalifikowała się uczennica kl.7 Amelia Przybyła. Uczeń kl.8 Mateusz Rybski okazał się najlepszym geografem w naszej szkole.

            Wojciech Glazar będzie również reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Tematycznym Podkarpacki Baltie 2024.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy tytułu laureatów!

          • Eliminacje rozstrzygnięte

          • Szkolne eliminacje OTWP pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom” już za nami. Zarówno w kategorii I – IV, jak i V – VIII do wyłonienia laureatów potrzebna była ustna dogrywka. Zgodnie z regulaminem w obu grupach może nas reprezentować max po dwóch uczniów. W pierwszej grupie będą to: Lena Pelc i Michał Bogaczewicz, a w drugiej: Marcelina Madej i Jakub Bogaczewicz. Wszyscy uczestnicy eliminacji szkolnych wykazali się dużą wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, pierwszej pomocy przedmedycznej czy historii straży pożarnej. Mamy nadzieję, że posiadaną wiedzę będą stosować w praktyce, dzięki czemu unikniemy wielu pożarów czy innych zagrożeń.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za naszych reprezentantów w eliminacjach gminnych trzymamy kciuki.

          • Gdzie znaleźć zimę w lutym?

          • Patrząc na pogodę zastanawiamy się, czy to oby na pewno kalendarzowa zima? Na termometrze plus 19, za oknem zielono, a my… na łyżwach. Zimę można lubić lub nie, ale za jazdą na nartach i łyżwach tęsknią wszyscy. Nam 27 lutego udało się tę tęsknotę zaspokoić. Na lodowisku w Krośnie zameldowała się mocna, 41 osobowa ekipa. Humory i kondycja dopisywały, a zabawa była super. Do zobaczenia, kto wie, może jeszcze tej zimy?

          • W karnawałowo-walentynkowym rytmie

          • Ostatki nasi uczniowie spędzili na wspólnej zabawie. W tym roku 13 luty to ostatni dzień karnawału i jednocześnie wigilia święta zakochanych. Z przyczyn oczywistych (14 luty to środa popielcowa) postanowiliśmy połączyć tegoroczną zabawę choinkową z Walentynkami.

            Na początek na parkiecie pojawili się uczniowie klas 0 – III. W tym roku dominowały kreacje wieczorowe wśród dziewczynek i sportowe wśród chłopców. Były piękne i stylowe suknie różnej długości. Małe elegantki prezentowały się w nich z wdziękiem i gracją. Chłopcy postawili na Juventus Turyn, Borussię Dortmund czy Real Madryt. Nie zabrakło także policjantów i strażaków.

            Swoje trzy grosze dorzuciła również poczta walentynkowa. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego uroczyście wręczyli wszystkim zgromadzonym Walentynki. Wśród uczniów najmłodszych klas najbardziej popularną Walentynką okazała się uczennica kl. 3 Nadia Pokrywka, a Walentym – uczeń kl. 1 Igor Ekiert. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali czerwone i słodkie serduszka.

            Miejsce naszych najmłodszych kolegów w godzinach popołudniowych zajęli uczniowie klas 4 – 8. W ich wykonaniu zdecydowanie dominowała moda dyskotekowa. W trakcie krótkiej przerwy SU także uroczyście wręczył dostarczone Walentynki. Zdecydowanie największą popularnością cieszyli się uczniowie kl.8. Najpopularniejszą Walentynką została Nikola Czajka, a Walentym – Mateusz Szarek.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe i jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości, szacunku i wdzięczności za trud włożony w wychowanie swoich wnuków.

            Z okazji święta Babć i Dziadków 26 stycznia o godz. 10.00 w domu ludowym uczniowie klas O – III zaprezentowali przygotowaną pod czujnym okiem swoich wychowawców część artystyczną.

            Chcąc wprowadzić przybyłych gości w dobry humor, uroczystość rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego scenką o babci Gieni, dziadku Stefanie i stygnącym rosołku. Przedszkolaki fantastycznie wykonały swoje role, również w scenkach do muzyki z młodości dziadków.

            Następnie swoje zdolności aktorskie prezentowały dzieci z kl. I w pięknej i znanej bajce pt. Czerwony Kapturek. Z ekspresją i zaangażowaniem wykonały swoje role.

            Z kolei dzieci z kl. II w perfekcyjnie przygotowanych Jasełkach, pokazały swoje umiejętności aktorskie, śpiewacze i taneczne. Gwiazda, turoń czy ognisko to tylko niektóre wspaniałe rekwizyty drugaków. 

            Klasa III przygotowała dla kochanych Babć i Dziadków porywający show pt. Ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, śpiewacze i taneczne.

            Część artystyczna obfitowała w żarty, scenki, piosenki, piękne pokazy taneczne i instrumentalne. Nie zabrakło też życzeń wypowiedzianych i wyśpiewanych. Każda Babcia i Dziadek otrzymali piękne róże.

            Pani dyrektor Beata Pańko złożyła gościom najlepsze życzenia z okazji ich święta, a ostatnim etapem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          • Raduj się Świecie!

          • 27 stycznia 2024 roku w Sali Widowiskowej w Jasienicy Rosielnej odbył się Koncert Świąteczny „Raduj się Świecie” organizowany przez Akademię Wokalno- Aktorską MF Artis, w którym wystąpiły dzieci z grupy wiekowej 8 - 10 lat. Wśród występujących młodych aktorów mogliśmy podziwiać uczennicę naszej szkoły - Maję Pietrykę. W radosnej i świątecznej atmosferze,  Maja wraz z innymi dziewczynkami z zespołu pięknie śpiewała i tańczyła, bardzo swobodnie czuła się na scenie. Maju! Gratulujemy udanego występu!

                Grażyna Balawajder

          • Zimowe szusowanie rozpoczęte

          • 23 stycznia uczniowie klas 4-8 zainaugurowali sezon narciarsko-snowboardowy.  31 osobowa grupa mniej lub bardziej poczatkujących miłośników białego szaleństwa wyruszyła do Puław. Z tamtejszym ośrodkiem sportów zimowych współpracujemy już od wielu lat. Szkółka Kiczera-ski to idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z narciarstwem i snowboardem. Pod okiem doświadczonych instruktorów uczniowie zdobywają lub doskonalą umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Ośrodek posiada kilka tras zjazdowych, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Oprócz nauki jazdy można nabyć także inną umiejętność, która szczególnie snowboardzistom sprawiła wiele problemów. Chodzi oczywiście o wjazd na górę wyciągiem orczykowym. Ośrodek zapewnia również ciepły posiłek. Zabawa była super a wszyscy wrócili cali i zadowoleni.

          • Policja dba o nasze bezpieczeństwo

          • 23 stycznia 2024 r. pani aspirant Agnieszka Drozd wraz z policyjnym misiem Popo odwiedziła uczniów klas 0 – III.  Wizyta była okazją do przypomnienia dzieciom zasad właściwego zachowania się w czasie zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie mieli okazję pochwalić się wiedzą na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Rozmawiali o tym, jak zachowywać się będąc pasażerem samochodu. Dzieci wiedziały również, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi.  Od misia Popo otrzymały odblaski i obiecały, że będą je nosić.  Obecność misia Popo  sprawiła im wiele radości. Każda klasa mogła sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcia.

          • MAMY TO! MISTRZOWIE POWIATU!

          • 19 stycznia na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Jasionowie zostały rozegrane POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW. Wzięły w nich udział 4 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z: Brzozowa, Domaradza, Przysietnicy i Jasionowa. Spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Awans do zawodów rejonowych zapewniali sobie tylko zwycięzcy. Nasz zespół reprezentowali: Kacper Czajka, Gabriel Kasprzycki, Maciej Przybyła, Alan Szuba, Nikodem Władyka, Wiktor Ziemiański ( wszyscy z kl. 5) oraz Kacper Starowiejski  i Julian Samborski z kl.6.

            Wyniki naszych spotkań:

            Jasionów – Brzozów 23 – 12

            Jasionów – Domaradz 24 – 19

            Jasionów – Przysietnica  29 – 6

            Nasi chłopcy, to jedyna drużyna, która wygrała wszystkie spotkania, zwyciężyła w klasyfikacji końcowej i zapewniła sobie awans do dalszych gier.

            Wszystkim zawodnikom i ich trenerowi p. Włodzimierzowi Pelczarowi gratulujemy! Trzymamy kciuki za zwycięstwo w zawodach rejonowych!

          • Konkurs kolęd i pastorałek

          • W dniu 10 stycznia uczniowie klas 0 - 3 uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie wrażliwości muzycznej u dzieci oraz umożliwienie im zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci
            z dużym zaangażowaniem prezentowały przygotowane utwory. Uczestników oceniało jury konkursowe. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a wybór zwycięzców bardzo trudny. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Oddział przedszkolny reprezentowały: Iga Zajchowska i Iga Ekiert. Z klasy pierwszej wystąpili: Maja Pietryka, Kornel Opaliński i Wojciech Lewicki. Z klasy drugiej udział wzięły: Amelia Zabój, Laura Szczepek, Nadia Zawada i Zofia Bogaczewicz. Nina Zajchowska, Kacper Ziemianski, Jakub Kolek i Gabriel Krawczyk, to reprezentanci klasy trzeciej. Ostatecznie wyłoniono laureatów dwóch kategoriach wiekowych. W grupie dzieci młodszych z klas 0 - I pierwsze miejsce ex aequo zdobyli: Kornel Opaliński i Wojciech Lewicki uczniowie klasy pierwszej. Miejsce drugie Maja Pietryka z klasy pierwszej i Iga Zajchowska z oddziału przedszkolnego. Z kolei wyróżnienie otrzymała Iga Ekiert z oddziału przedszkolnego. W drugiej kategorii dla klas II i III miejsce pierwsze wywalczyła Nina Zajchowska uczennica klasy III. Miejsce drugie Amelia Zabój z klasy drugiej. Miejsce trzecie Zofia Bogaczewicz również z klasy drugiej. Na zakończenie Pani Dyrektor Beata Pańko wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dziękujemy Rodzicom oraz Paniom wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do konkursu i wkład włożony w jego organizację. Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Katarzyna Oleksak

          • Mali konstruktorzy

          • Kto z nas nie pamięta zabawy klockami? Na początku wybór był niewielki, ciężkie drewniane, najczęściej w jednym kolorze, ale i tak były wielkim marzeniem każdego dziecka. Dzisiaj klocki konstrukcyjne, niezależnie od typu są małe, średnie, duże, kolorowe, miękkie i bezpieczne. Najważniejsze jest jednak to, że pozwalają rozwijać wyobraźnię i dają nieskończone możliwości konstrukcyjne. Od poniedziałku do piątku udowadniają to nasi milusińscy podczas zajęć świetlicowych. Powstaje wówczas masa ciekawych konstrukcji, których może pozazdrościć niejeden architekt. Najbardziej cieszy jednak to, że jest to czas spędzony z dala od telefonu, ekranu telewizora czy laptopa. Tak trzymać!

          • Boże Narodzenie 2023

          • 22 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbyła się uroczysta akademia bożonarodzeniowa. Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali scenki świąteczne oparte na motywach felietonu Doroty Terakowskiej Piąty talerz.

            Przypomnieli, czym jest faktyczna miłość bliźniego i czym różni się ona od miłości teoretycznej. Uświadomili, jak łatwo ulegamy komercji, chęci „pokazania się, w natłoku codziennych obowiązków zapominając o tym, co naprawdę jest istotne: życzliwość, uśmiech, słowo „przepraszam”.

            Całość uświetniły współczesne kolędy wykonane przez uczennice z klas piątej i szóstej: Maję Ekiert, Marcelinę Madej, Kamelię Opalińską .  Ponadto widzowie mogli usłyszeć wersje instrumentalne tradycyjnych kolęd zagrane przez wykonawców z klas siódmej i ósmej: Maję Szubę, Kasię Urban i Mateusza Rybskiego. Piątoklasistki: Marysia Kruczek, Zuzia Lubecka i Marcelina Madej przygotowały taniec do melodii Merry Christmas Everyone. Akademia została przygotowana przez p. Dorotę Filak, a przepiękne dekoracje wykonano pod okiem p. Donaty Rozum.

            Po uroczystości uczniowie udali się do klas na tradycyjne spotkanie wigilijne z wychowawcami.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
      • 134393700
      • 36-211 Jasionów 195 36-211 Jasionów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych