• WIADOMOŚCI

•

OSOBY POSIADAJĄCE INFORMACJE NA TEMAT ZAWODÓW, IMPREZ SPORTOWYCH NASZEJ SZKOŁY (WYNIKI, PROTOKOŁY, ZDJĘCIA, ARTYKUŁY)   PROSZONE SĄ O PRZESŁANIE ICH NA ADRES: zsjasionow@op.pl

TYUŁ OBRONIONY

4 stycznia w Trześniowie odbyła Gminna Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna wygrała wszystkie spotkania nie tracąc seta. Tym samym obroniliśmy tytuł z poprzedniego roku i awansowaliśmy do zawodów powiatowych.

Kolejność drużyn:

1. Gimnazjum Jasionów

2. Gimnazjum Malinówka

3. Gimnazjum Trzesniów

4. Gimnazjum Wzdów

Wyniki spotkań:

Jasionów - Trzesniów (25-16, 25-17) 2:0

Jasionów - Wzdów (25-18, 25-16) 2:0

Jasionów - Malinówka (25-21, 25-23) 2:0

Skład Gim. Jasionów: Krzysztof Konopka, Rafał Pelc, Seweryn Ziembicki, Patryk Sajdak, Michał Konieczny, Łukasz Wójcik, Patryk Kaczor , Kamil Niezgodzki.

REJONOWA GIMNAZJADA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - LESKO 14.12.2010

Nasi chłopcy kolejny rok z rzędu obronili tytuł najlepszej drużyny rejonu (mistrz 4 powiatów - Leskiego, Sanockiego, Bieszczadzkiego i Brzozowskiego) wygrywając kolejno z drużynami: MSS Ustrzyki Dolne, Gim. Lesko, Gim. nr.4 Sanok i awansowali do zawodów półfinałowych Województwa Podkarpackiego.

Jasionów - MSS Ustryki Dolne 31-12

Zeimbicki Seweryn - 7, Konopka Krzysztof - 8, Kaczor Patryk - 5, Niezgodzki Kamil - 2, Wójcik Łukasz - 8, Smoleń Kamil - 1, Sajdak Patryk - 0, Pelc Rafał - 0, Szuba Adrian - 0.

Jasionów - Lesko 26-12

Zeimbicki Seweryn - 3, Konopka Krzysztof - 0, Kaczor Patryk - 7, Niezgodzki Kamil - 2, Wójcik Łukasz - 12, Smoleń Kamil - 0, Sajdak Patryk - 0, Pelc Rafał - 0, Szuba Adrian - 0.

Jasionów - Sanok 32-14

Zeimbicki Seweryn - 9, Konopka Krzysztof - 3, Kaczor Patryk - 4, Niezgodzki Kamil - 10, Wójcik Łukasz - 6, Smoleń Kamil - 0, Sajdak Patryk - 0, Pelc Rafał - 0, Szuba Adrian - 0.

POWIATOWA GIMNAZJADA W KOSZYKÓWCE CHLOPCÓW

Jak co roku pierwsza dekada grudnia to czas na powiatowe, koszykarskie zmagania w kategorii gimnazjów. Tegoroczne turnieje odbyły się w dniach 8 i 9 grudnia w Haczowie i Jasionowie.

W Haczowie w kategorii dziewcząt wzięły udział drużyny gimnazjów z Golcowej, Dydni, Orzechówki (Grupa „A”) oraz Grabownicy, Wesołej i Haczowa (Grupa „B”). W pierwszej z nich miejsca gwarantujące awans do półfinałów wywalczyły Dydnia i Golcowa, natomiast w drugiej Haczów i Grabownica. Półfinały toczyły się pod dyktando drużyn z grupy „B”, które pewnie pokonały swoich rywali. Tym samym w finale spotkały się drużyny, które stoczyły już wcześniej mecz w grupie: Haczów i Grabownica.

O ile pierwszy mecz (grupowy) miał jednostronny przebieg i zakończył się efektownym zwycięstwem gospodyń 22 - 9, to sam finał dostarczył emocji i był bardziej zacięty. Gospodynie tego dnia wygrały jednak po raz drugi. Tym razem w stosunku 19 - 11 i to one mogły odebrać gratulacje, dyplom oraz okazały puchar za zdobycie tytułu najlepszej drużyny powiatu.

Dzień później w Jasionowie o tytuł mistrzowski rywalizowali chłopcy. Oprócz faworyzowanych gospodarzy w turnieju zagrały ekipy z Baryczy, Nozdrzca, Dydni, Orzechówki i Grabownicy. Turniejowy system rozgrywek identyczny jak dzień wcześniej po meczach grupowych wyłonił pary półfinałowe. W pierwszej z nich spotkały się drużyny Baryczy i Grabownicy. Po emocjonującym meczu wygrała Barycz 25 - 17. W drugim półfinale Jasionów okazał się wyraźnie lepszy od Nozdrzca. Wygrał 27 - 11 i po raz kolejny awansował do finału szczebla powiatowego. W meczu finałowym podopieczni Włodziemierza Pelczara pomimo słabszych warunków fizycznych wyraźnie rozprawili się z ekipą z Baryczy 30 - 10 i co warte szczególnej uwagi po raz piąty z rzędu zdobyli tytuł mistrza powiatu. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Wójcik, Rafał Pelc, Kamil Niezgodzki, Patryk Kaczor, Seweryn Ziembicki, Kamil Smoleń, Patryk Sajdak, Michał Konieczny, Krzysztof Konopka.

Miło poinformować, zespół z Jasionowa udanie zaprezentował się w kolejnym etapie rozgrywek - w zawodach rejonowych. Pokonał on zdecydowanie rywali z Leska, Sanoka i Ustrzyk Dolnych i z pierwszego miejsca awansował do półfinału wojewódzkiego.

źródło: www.szs.powiatbrzozow.pl

GMINNA GIMNAZJADA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZYN

W pierwszych zawodach w roku 2010/2011r nasze dziewczyny w gminnej gimnazjadzie w koszykówce dziewczyn uległy odwiecznemu rywalowi drużynie z Haczowa, kończąc tym samym rywalizację nasz szczeblu gminnym.

Wkrótce obszerna relacja ;)