• Lekcja chemii

      • 7 czerwca na lekcji chemii uczniowie korzystali z okularów ClassVR. Powtarzając wiadomości dotyczące stanów skupienia materii oraz budowy atomu przenieśli się do wirtualnej przestrzeni, w której obserwowali procesy podgrzewania wody do momentu odparowania spacerując pomiędzy cząsteczkami tej substancji. Widzieli jak zachowują się cząsteczki wody w różnych stanach skupienia Przekonali się o tym, na czym polegają zmiany zachodzące wraz ze zmianą temperatury otoczenia.

                 Na zajęciach uczniowie utrwalili sobie również budowę atomu, oglądając trójwymiarowe obrazy atomów siarki, węgla, wodoru i cząsteczki wody stworzone za pomocą technologii informatycznej. Były to ciekawe zajęcia, gdyż widok struktur atomów w 3D (położenie jąder, czy elektronów na orbitach) na pewno ułatwi dzieciom zapamiętywanie ich budowy. Lekcję prowadziła Katarzyna Kociuba

      • Lekcja przyrody z okularami ClassVR

      • Podwodny świat

        Uczniowie klasy 4 realizowali na lekcji przyrody temat „Życie w wodzie” z wykorzystaniem okularów VR zakupionych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki nim mgli obejrzeć życie na dnie mórz i oceanów, podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt i roślin wodnych. Spacer po dnie oceanu dostarczył im nie tylko mnóstwa informacji, ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.  Zajęcia prowadziła Dorota Smoleń

      • Wirtualna podróż po Europie i nie tylko

      • 27 kwietnia uczniowie klasy 6 na lekcji geografii realizowali temat: „Największe miasta Europy” z wykorzystaniem okularów ClassVR. Pozwoliły one przenieść się w wirtualnej podróży m.in. do Londynu i Paryża. Podczas zajęć uczniowie poznali infrastrukturę tych miast, ciekawe miejsca, najsłynniejsze budowle. Zobaczyli typowy krajobraz wielkomiejski, warunki życia w dużych miastach i ich zróżnicowane etniczne oraz religijne. Nie udałoby się tego przeżyć, bez narzędzi w jakie wyposażona jest pracownia informatyczna za sprawą programu ,,Laboratoria Przyszłości.” Lekcję prowadziła Dorota Smoleń27 kwietnia uczniowie klasy 6 na lekcji geografii realizowali temat: „Największe miasta Europy” z wykorzystaniem okularów ClassVR. Pozwoliły one przenieść się w wirtualnej podróży m.in. do Londynu i Paryża. Podczas zajęć uczniowie poznali infrastrukturę tych miast, ciekawe miejsca, najsłynniejsze budowle. Zobaczyli typowy krajobraz wielkomiejski, warunki życia w dużych miastach i ich zróżnicowane etniczne oraz religijne. Nie udałoby się tego przeżyć, bez narzędzi w jakie wyposażona jest pracownia informatyczna za sprawą programu ,,Laboratoria Przyszłości.” Lekcję prowadziła Dorota Smoleń

      • Okopy I wojny światowej

      • Klasa VII na lekcji historii miała możliwość wcielenia się w rolę żołnierza z czasów I wojny światowej i podsumować materiał dotyczący lat 1914-1918. Gdy wojna szalała w całej Europie, żołnierze obu stron musieli kopać okopy, aby żyć i walczyć - te długie rowy w ziemi służyły do ochrony przed ostrzałem wroga, a jednocześnie umożliwiły przemieszczanie ludzi i zasobów bliżej frontu. Uczniowie mogli zapoznać się z trudnymi warunkami, z jakimi zmagali się walczący, obserwować ich poczynania i dowiedzieć się o „przechodzeniu przez szczyt” oraz o tym, jak wyglądały okopy, w których żołnierze spędzali czas wolny. Uczniowie mogli spacerować po okopie i poznawać jego charakterystyczne cechy. Mieli również okazję zobaczyć krótki film - symulowane doświadczenie z czasów I wojny światowej, który pozwolił zrozumieć i odczuć trudy życia w okopach bitwy nad Sommą. Zajęcia prowadziła Agnieszka Przybyła.

      • Nowoczesne technologie

      • Okulary VR z dostępem do portalu ClassVR pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości to możliwość wykorzystania tysięcy materiałów edukacyjnych z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jako pierwsi w naszej szkole mieli możliwość przekonać się o tym uczniowie kl. VI na lekcji techniki. Krótki instruktarz pozwolił im na prawidłowe wykorzystanie "kosmicznej technologii", ale wiele tajemnic jeszcze przed nimi do odkrycia. Z zajęć na zajęcia będzie coraz łatwiej i przyjemniej. Laboratorium czeka na następnych śmiałków. Lekcję prowadziła Donata Rozum.

      • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

      • W ramach „Laboratoriów przyszłości” na szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

        W ramach tego programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości  60 000 zł na zakup nowoczesnego wyposażenia.

        Do końca grudnia 2021 r. otrzymaliśmy wsparcie w kwocie - 41 529,50. Druga część wsparcia to kwota 18 470,50.

         

        Sprzęt, który został zakupiony to:

        1. kostki VR do poruszania elementami 3D
        2. drukarka 3D wraz z akcesoriami
        3. mikrokontroler Arduino
        4. stację lutowniczą
        5. aparat fotograficzny z funkcją kamery
        6. statyw do aparatu i kamery
        7. zestaw oświetleniowy
        8. mikrofon kierunkowy Saramonic
        9. mikroport Saramonic
        10. gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
        11. laptop Acer

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
      • 134393700
      • 36-211 Jasionów 195 36-211 Jasionów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych