• 26 MAJA DZIEŃ MAMY

     • Kochana Mamo,
      w dniu Twojego Święta,
      życzę Ci, abyś była
      zawsze uśmiechnięta!
      Szczęścia, zdrowia
      i wiele pomyślności
      - ślę Ci wraz z wyrazami
      mojej miłości!

      Składamy najlepsze życzenia Wszystkim Mamusiom!

      Córeczki, synkowie - dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Jasionowie z wychowawczynią

     • Konkurs plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA” został rozstrzygnięty

     • Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. Aby tradycji stało się zadość nasze przedszkolaki wykonały przepiękne przestrzenne pisanki, biorąc udział w grupowym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna". Celem konkursu było kultywowanie w środowisku tradycji własnoręcznego ozdabiania pisanek. Prezentacja nowych, niekonwencjonalnych pomysłów służących rozwojowi wyobraźni, estetyki i aktywności twórczej oraz zachęcanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach świątecznych. Rozstrzygnięcie konkursu było dla Jury prawdziwą radością. Nie ukrywamy jednak, że nie było to łatwe zadanie. Wszystkie prace były kolorowe, piękne, staranne i pomysłowe. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Prace zostały wyeksponowane w kąciku świątecznym. Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie.

       

     • Bierzemy udział w akcji charytatywnej

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Jasionowie z wychowawczynią

      Katarzyną Oleksak dziękują za nominację klasie III oraz pani Teresie Czapor i z wielką radością przyjmują wyzwanie udziału w akcji „Bałwanek dla Ignasia”. Przedszkolaki z wychowawczynią życzą Ignasiowi dużo zdrowia, radości i do dalszej akcji nominują:

      - panią Teresę Adamczak z Oddziałem Przedszkolnym – Szkoła Podstawowa w Zmiennicy

      - panią Annę Nater - Chlebińską - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku.

      Aby pomóc wystarczy:

      1. Ulepić bałwana, uwiecznić swoje dzieło i wrzucić na fb.

      2. Oznaczyć zdjęcie hasztagami:

      #bałwanekdlaignasia

      #trzymamykciukizaignasia

      #IgnasWOJOWNIK

      3. Nominować 3 kolejne osoby.

      4. Przekazać 1% podatku.

      Udostępnić i polubić stronę

      https://www.facebook.com/Trzymamy-kciuki-za-Ignasia-106546214776497/

      Razem dla Ignasia!

       

     • DZIEŃ DINOZAURA

     • W dniu 26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Jest to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci wykazały duże zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały zdjęcia, figurki dinozaurów i słuchały informacji o ich życiu i zwyczajach. Odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych. Wykonały własne skamieliny z masy solnej oraz inne prace plastyczne. Na zakończenie tego dnia miłą niespodzianką okazały się  "dinozaurowe bańki mydlane", które dostarczyły przedszkolakom dużo radości.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

     • ,,Najpiękniejsza pisanka wielkanocna"

     • Konkurs plastyczny w oddziale przedszkolnym pt. ,,Najpiękniejsza pisanka wielkanocnaˮ

       

      Zwyczaj malowania jajek narodził się dawno temu w Persji. W tradycji chrześcijańskiej zdobione jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu, symbolizującym rodzące się życie oraz nadzieję. Wśród wielu technik zdobienia jajek najpopularniejszymi są kraszanki, pisanki, oklejanki, nalepianki, drapanki.

      Zachęcamy do szukania nowych, oryginalnych sposobów tworzenia pisanek.

       

      Cele konkursu: 

      • Kultywowanie w środowisku tradycji własnoręcznego ozdabiania pisanek.
      • Prezentacja nowych, niekonwencjonalnych pomysłów służących rozwojowi wyobraźni, estetyki oraz aktywności twórczej.
      • Zachęcanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach świątecznych.
      • Zainteresowanie szerokiego grona odbiorców pisanką jako dziełem sztuki ludowej.

       

      Zasady uczestnictwa: 

      • Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym  - możliwa jest pomoc osoby dorosłej.
      • Na konkurs należy dostarczyć jedno ozdobione jajo wielkanocne.
      • Technika zdobienia – dowolna.
      • Do prac prosimy używać wyłącznie wydmuszek lub jajek styropianowych.
      • Prace z dołączoną karteczką (imię i nazwisko dziecka) należy dostarczyć wychowawczyni z oddziału przedszkolnego do dnia 22.03.2021r.

      Wszystkie pisanki zostaną wyeksponowane w kąciku świątecznym w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Jasionowie

                                             

      Zapraszamy do udziału w konkursie

       

      Poniżej do pobrania KARTA ZGŁOSZENIA do konkursu

      Karta_zgloszeniowa.docx

     • WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

     •  

      W poniedziałek 15 lutego 2021r. w oddziale przedszkolnym naszej szkoły od rana panowała uroczysta, gorąca atmosfera, a wszystko za sprawą Walentynkowego Balu Karnawałowego. Już od rana dzieci z radością włączyły się w przygotowania karnawałowej dekoracji. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł sie nudzić, a dzieci wspólnie ze swoją panią bawiły się wyśmienicie. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

       

     • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

     • Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Kolędy i pastorałki rozbrzmiewają w naszych domach już od ponad 500 lat. W lutym 2021 roku prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała w oddziale przedszkolnym naszej szkoły, gdzie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci z zerówki. Mali artyści zaprezentowali ulubione i najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W naszym koncercie nie zabrakło tradycyjnych, poważnych kolęd takich jak "Przybieżeli do Betlejem pasterze", "Dzisiaj w Betlejem", ale też skocznych wesołych i nastrojowych pastorałek. Koncert uświetniła zimowo - świąteczna dekoracja oraz dzieci w pięknych, odświętnych strojach. Ten wyjątkowy koncert, jego repertuar niewątpliwie zadowolił niejednego słuchacza, dostarczając wielu wzruszeń i radości. Mamy nadzieję, że tegoroczny koncert pozostanie w pamięci i pozwoli na długo zatrzymać magię świąt.

       

      Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć znajdujących się w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

       

     • MIKOŁAJKI

     • W dniu 4 grudnia 2020r. obchodziliśmy Mikołajki. Z uwagi na istniejącą sytuację w trochę inny sposób niż dotychczas. Na zajęciach dydaktycznych dzieci miały możliwość czerpać radość z kultywowanych tradycji związanych z odwiedzinami Świętego Mikołaja. Przedszkolaki wysłuchały pięknych opowiadań związanych z historią świętego gościa, uczestniczyły w mikołajowych zabawach ruchowych i tanecznych wzmacniających więzi w grupie, śpiewały mikołajowe piosenki. Ważnym elementem święta był list od św. Mikołaja do dzieci odczytany przez panią wychowawczynię. Dzieci wykonały też piękne portrety św. Mikołaja.

      Cieszymy się, że Mikołajki w oddziale przedszkolnym dostarczają dzieciom tyle radości.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

       

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA - organizacyjno metodyczna

      "KODOWANIE TO MĄDRE ZADANIE" w oddziale przedszkolnym

       

      W dniu 1 grudnia 2020r. w oddziale przedszkolnym rozpoczęły się zajęcia Innowacji pedagogicznej- organizacyjno - metodycznej pt."Kodowanie to mądre zadanie" autorstwa Katarzyny Oleksak. Zajęcia będą trwały do maja 2021r.

      Założeniem wprowadzenia innowacji jest rozwijanie u dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat umiejętności logicznego myślenia, kształtowanie wyobraźni przestrzennej oraz bezpieczne wprowadzenie dziecka w cyfrowy świat, szczególnie w świat związany z programowaniem, a także upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

      Podczas trwania innowacji przedszkolaki będą rozwijać podstawowe funkcje poznawcze takie jak: pamięć, koncentrację uwagi, analizę, syntezę wzrokową i słuchową oraz koordynację ruchową. Zajęcia pozwalają na kształtowanie dobrych nawyków cyfrowych od najmłodszych lat. Dzieci bawią się w kodowanie poprzez gry i zabawy logiczne z wykorzystaniem maty do kodowania. Celem tego programu jest również przygotowanie przedszkolaków do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowych poprzez szereg zabaw edukacyjnych, w które włączone są elementy nauki kodowania i programowania  oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności, umiejętność prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych, planowanie działań prowadzących do rozwiązania sytuacji konfliktowej, weryfikacja poprawności wykonanych zadań oraz obserwacja i wyciąganie stosownych wniosków.

      Prowadzone zajęcia dają też możliwość na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci (rozwój umiejętności matematycznych, podstaw pisania i czytania) oraz kształtują umiejętności społeczne i kompetencje miękkie (współpraca w parach, w grupach).

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

     • ANDRZEJKI

     • Piątek 27 listopada 2020r. przedszkolaki spędziły na zabawach andrzejkowych. Tego dnia w grupie panowała uroczysta, magiczna atmosfera. Dzieci poznały zwyczaje, wróżby i tradycje andrzejkowe. Maluchy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka, wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami wróżąc w ten sposób imię swojej przyszłej żony, męża. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce. Andrzejki w naszej grupie były niezwykle udane. Radości nie było końca. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

     • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

     • W dniu 24 listopada 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Święto Pluszowego Misia to ważne wydarzenie. Do tej pory obchodziliśmy  je bardzo uroczyście, w tym roku z uwagi na istniejącą sytuację nieco inaczej. Niestety  przedszkolaki  nie mogły zabrać ze sobą do placówki swoich ulubionych misiów. Dzieci poznały historię święta. Nie brakowało zabaw, tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Ten dzień w oddziale przedszkolnym był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Teraz z niecierpliwością  dzieci oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel zajęć - wspólna, zgodna zabawa - został osiągnięty.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • Święto kreatywności, odwagi i zabawy w oddziale przedszkolnym

      W dniu 15 września od 5 lat obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole w oddziale przedszkolnym najmłodsze dzieci spędziły ten dzień bardzo aktywnie. Odbyła się pogadanka na temat książki "The Dot", autorstwa Petera Reynoldsa. Książka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Uczy, że każdy z nas ma jakieś talenty i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Następnie przedszkolaki wykonały wyjątkowe kropkowe prace, z których powstała ciekawa galeria. Był to radosny i niezapomniany dzień. W przyszłym roku też kropkujemy!

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
    • zsjasionow@op.pl
    • 134393700
    • 36-211 Jasionów 195
  • Galeria zdjęć

    brak danych