• Nagrody dla Najlepszej Klasy i ucznia rozdane
     • Nagrody dla Najlepszej Klasy i ucznia rozdane

     • 29 czerwca 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla Najlepszej Klasy i ucznia z najwyższą średnią. W naszej szkole zwycięzcą w konkursie została klasa IV, która otrzymała z rąk Pana Wójta Gminy Stanisława Jakiela oraz  Pani Dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych Gminy Haczów Pani Grażyny Wdowiarz czek na 1000 złotych. Nagrodę odebrał przewodniczący klasy - Jakub Bogaczewicz. Amelia Przybyła, również  uczennica klasy IV, otrzymała nagrodę za najwyższe wyniki w nauce.

      Gratulujemy Uczniom, jak i ich Rodzicom.

      Cała relacja z uroczystości w linku poniżej:

      Zakończenie roku szkolnego

    • Wycieczka szkolna do Muzeum Lalek w Pilznie
     • Wycieczka szkolna do Muzeum Lalek w Pilznie

     • W pierwszym dniu wiosny dzieci z Oddziału Przedszkolnego, klas 1-4 udały się na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. Było cieplutko, miło i ciekawie. Dzieci obejrzały piękną kolekcję lalek japońskich. Poznały historię lalek, które spędziły ze swoimi właścicielami prawie całe życie. Przybyły do Muzeum aby móc cieszyć oczy zwiedzających. W barwnej scenerii (lalki-bohaterowie „Kopciuszka” wysłuchały bajki. Uczestniczyły w warsztatach, w czasie których mogły stworzyć własną kukiełkę. Po zjedzeniu pysznych pierogów w „Gospodzie u Wiedźmy” zwiedziły Wioskę Krasnoludków oraz wieś w miniaturze. Pogoda i humory dopisywały.

    • Półkolonia letnia
     • Półkolonia letnia

     • Szanowni Rodzice,

      Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie zaprasza do udziału w półkolonii letniej organizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej, w terminie od 9 do 18 sierpnia 2021, dla dzieci i młodzieży z rodzin rolniczych z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

      Dofinansowaniu podlega udział dzieci rolników (co najmniej jeden rodzic podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS w pełnym zakresie jako płatnik, emeryt lub rencista) w wieku 6-16 lat (urodzonych po 1 stycznia 2005 roku).

      Wkład własny rodziców  za 10 dniowy turnus organizowany w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie wynosi 70 złotych od dziecka.

      Zapisy do 25 czerwca 2021 r. pod nr tel: 13 43 910 57 lub na email: gokiw.haczow@gmail.com.

       

      Z poważaniem,

      Maria Rygiel

      Dyrektor GOKiW w Haczowie

    • „Szkoła oszczędzania”
     • „Szkoła oszczędzania”

     • W dniu 17 czerwca naszą szkołę odwiedziły Panie z Banku PKO BP w Brzozowie – Pani Dyrektor  Justyna Kobiałka oraz Pani Katarzyna Mroczka. Podczas spotkania Panie przybliżyły dzieciom zasady oszczędzania oraz nagrodziły prezentami uczniów, którzy systematycznie oszczędzają w SKO.

     • Bezpieczne wakacje

     • 16 czerwca naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz Komisariatu Policji w Haczowie, st. sierż. Przemysław Gonet. W czasie prelekcji omówił podstawowe zasady bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku. Poinformował również dzieci o zmianach w przepisach ruchu drogowego.

      Przepis na udane i bezpieczne wakacje.pdf

    • ,,Nie pal przy mnie, proszę’’
     • ,,Nie pal przy mnie, proszę’’

     • W naszej szkole, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej - „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

      Dzieci obejrzały ciekawe prezentacje dotyczące definicji zdrowia oraz zdrowego stylu życia.

      Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu ,,Nie pal przy mnie, proszę’’ wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im na wszystkich zajęciach. Korzystały z kart pracy zawartych w programie. Podpowiadały wiewiórce, co ich zdaniem jest potrzebne aby być zdrowym.

           Podpowiedzi dla wiewiórki Wiki:

      • Właściwe odżywianie (w tym picie wody).
      • Aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu.
      • Dbałość o higienę osobistą.
      • Kontakt z przyrodą.
      • Dbanie o pozytywne relacje z innymi osobami.
      • Zabawa i odpoczynek.
      • Wizyty kontrolne u lekarza.

      Przeprowadzono zajęcia według scenariuszy z programu ,,Nie pal przy mnie, proszę’’. Na wszystkich zajęciach towarzyszyła nam Wiewiórka WIKI. Dzieci wypełniały karty pracy z wiewiórką. Podpowiadały wiewiórce Wiki, jak ma postępować, żeby być zdrową. Jak unikać przeziębienia? Jak się bawić, żeby nie ulec wypadkowi? Jak bawić się bezpiecznie w szkole, na podwórku, na placu zabaw, na korytarzu szkolnym?

      Uczniowie  kolorowali szablony wiewiórki Wiki, uczyli się na pamięć wiersza pt. „Wierszyk o Wiki” oraz układali obrazki z elementów, rozwiązywali krzyżówki pt. „Zdrowie” i opowiadali historyjki obrazkowe.

      Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby jak należy zachować się w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.
      Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które chętnie wykonywały polecenia i zadania.  Wszystkie dzieci były bardzo aktywne i pomysłowe.

    • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY 2020/2021
     • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY 2020/2021

     • Uczniowie klas I-III wraz z 1 100 000 dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych w całej Polsce, wzięli udział w tegorocznej edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Z programu dowiedzieli się: jak troszczyć się o rośliny i zwierzęta, segregować śmieci, oszczędzać prąd, wodę i energię? To tylko niektóre z zagadnień, jakie porusza program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – największy w Polsce program edukacyjny dla dzieci na temat ekologii i życia w zgodzie z naturą.

      Za udział w programie szkoła otrzymała CERTYFIKAT i tytuł „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

       

      certyfikat. pdf.

     • FINAŁ KONKURSU „MIEJSCE NA MAPIE”

     • 28 maja 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Miejsce na mapie”. Konkurs, pod patronatem Starostwa Powiatowego zorganizowany został dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i polegał na opracowaniu prezentacji multimedialnej. Celem rywalizacji było rozwijanie uczniowskich zainteresowań w zakresie wiedzy o środowisku lokalnym oraz promocja szkoły.

      W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu wraz z opiekunami, Starosta Brzozowski p. Zdzisław Szmyd,  Dyrekcja Szkoły – p. Tomasz Kaczkowski, p. Andrzej Foryt oraz w imieniu nauczycieli organizujących konkurs Justyna Pilszak – Trela i Mirosław Prodziewicz.

      Przy wyłanianiu laureatów uwzględniono umiejętność kompozycji prezentacji, jakość wykonania i oryginalność opracowania.

      Zwyciężyła:

      1. I miejsce Emilia Terlecka ze Szkoły Podstawowej w Haczowie (opiekun- p. Justyna Terlecka),

      2. II miejsce Magdalena Szczurek ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie (opiekun p. Agnieszka Przybyła).

      3. III miejsce Julia Pitery ze szkoły Podstawowej w Domaradzu (opiekun p. Alicja Sowa),

      Dominika Telega ze Szkoły Podstawowej w Izdebkach (opiekun p. Katarzyna Kufel)

      oraz  Milena Szerszeń ze Szkoły Podstawowej w Izdebkach (opiekun p. Katarzyna Kufel).

      Zdjęcia: Galeria

      Źródło: strona internetowa ZSB Brzozów

      GRATULUJEMY MADZIU!!!

       

    • Wypoczynek organizowany przez Kuratorium Oświaty
     • Wypoczynek organizowany przez Kuratorium Oświaty

     • Szanowni Państwo!

      Uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, zamierza wzorem lat ubiegłych, przystąpić do organizacji wypoczynku letniego dla dzieci pochodzących z rodzin o niskich dochodach.

      Pobyt na kolonii jest wolny od wszelkich opłat zarówno ze strony rodziców (opiekunów) dzieci jak i ze strony gminy dokonującej naboru. Na własny koszt dzieci dojeżdżają jedynie do wyznaczonego przez organizatora miejsca zbiórki.

      W 2021 roku wszystkie placówki wypoczynku zostaną zorganizowane na terenie województwa podkarpackiego. Szczegółowe informacje o miejscu wypoczynku, terminie, liczbie ostatecznie przyznanych miejsc oraz organizatorze zostaną Państwu przekazane w terminie późniejszym, po zakończeniu procedury związanej z rozstrzygnięciem otwartego konkursu ofert, który planowany jest na 4 czerwca 2021 r. W związku z powyższym uprzejmie proszę Rodziców o zgłaszanie chętnych dzieci do dyrektora szkoły w terminie do 28 maja 2021 r.

     • BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI

     •  

      Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim”.

      Uprzejmie informujemy, iż rozpoczęcie realizacji działań projektowych planowane jest na miesiąc maj i czerwiec. Zajęcia będziemy prowadzić w filii Jabłonica Polska i filii Jasionów po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami dzieci w wieku 10-14 lat, zgłaszających chęć udziału w projekcie.

      Szczegółowy harmonogram będzie podany pod koniec maja, co wynika z obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Oprócz korzyści edukacyjnych, jakie przyniosą przeprowadzone lekcje, wskazane placówki biblioteczne otrzymają nieodpłatnie materiały edukacyjne i sprzęt komputerowy.

      Zajęcia będą odbywać się w wersji Online.  Przeszkoleni bibliotekarze wspólnie z trenerem zapewnią uczniom dostęp do forum wymiany wiedzy i doświadczeń na platformie e-learningowej. Tematem szkoleń będzie „Bezpieczne zachowania w sieci”. Wybraliśmy taki temat, ponieważ wiadomo, że Internet przynosi wiele korzyści, ale warto również  przypomnieć dzieciom, że niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy dzieci spędzają w sieci wiele czasu, nie tylko na przyjemnościach, ale także na nauce. Bezpieczeństwo dziecka w sieci na pewno leży na sercu każdego rodzica dlatego chcemy wspólnie zastanowić się, co jeszcze można zrobić, aby dziecko mądrze korzystało z zasobów Internetu. Zależy nam na tym, aby zajęcia przeprowadzić, jak najbardziej efektywnie, aby udział w tym projekcie przyniósł wymierne korzyści, zarówno dla Pracowników Instytucji, jak i dla dzieci/młodzieży.

      Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość.

    • "Wirtualne Dni Otwarte" w ZSCKR Nowosielce
     • "Wirtualne Dni Otwarte" w ZSCKR Nowosielce

     • W związku z nadzwyczajną sytuacją wynikającą z pandemii, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach informuje uczniów klas 8 o możliwości wzięcia udziału w Wirtualnych Dniach Otwartych szkoły, który odbędą się 27 kwietnia 2021 r. na Facebooku o godzinie 10.00.

      Szczegóły w dołączonych  załącznikach.

      Zaproszenie .docx

      Kierunki.mp4​​​​​​​

     • Film edukacyjny dla rodziców "Rozwój dziecka"

     • Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską przygotowało dla Państwa kolejny filmik w ramach naszego cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
   • zsjasionow@op.pl
   • 134393700
   • 36-211 Jasionów 195
 • Galeria zdjęć

   brak danych