Nawigacja

Ogłoszenia

INFORMACJE O REFORMIE EDUKACJI

http://reformaedukacji.men.gov.pl

http://www.ko.rzeszow.pl/kategoria.php?idg=59

 

 

 

 

 

 

 

 • Z wizytą u strażaków

  „Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali
  I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale,
  By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.
  To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!
  Swoje życie poświęcają, na ratunek przybywają.
  Kiedy dojdzie do wypadku, katastrofy budowlanej,
  To w tych miejscach nie zbraknie Ochotniczej Straży Pożarnej.”

  W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0-3 SP w Jasionowie wybrali się z wizytą do miejscowej OSP. O trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków, opowiadał dzieciom Pan Emil Wójcik. Większość dzieci zadeklarowała, że w przyszłości zostanie strażakiem.

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA

  13 października w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy szkoły.

  Uczniowie klasy II gimnazjum i klasy VI przedstawili spektakl pt. Obyś cudze dzieci uczył oraz scenki ukazujące w żartobliwy sposób życie szkoły i perypetie uczniów. Akademię uświetniły swoim śpiewem Oliwia Konieczna i Julia Fiedeń. Następnie uczniowie złożyli nauczycielom i wychowawcom życzenia, do których dołączyli się rodzice, a także władze samorządowe.

  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze.

 • Rozgrywki sportowe

  W czwartkowe popołudnie spotkali się po raz kolejny miłośnicy koszykówki. Pierwszy w tym roku towarzyski turniej rozegrali uczniowie klas III i IV z Rymanowa i Jasionowa. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jasionowie.

 • "Święto pieczonego ziemniaka"

  Tradycyjnie jak co roku, klasa III SP rozpoczęła nowy rok szkolny „Świętem pieczonego ziemniaka”.

 • Drugiego września z inicjatywy Biblioteki  Publicznej w Jasionowie odbyła się akcja Narodowe Czytanie, w której udział wzięli radni gminy Haczów, nauczyciele i uczniowie gimnazjum w Jasionowie. W bieżącym roku proponowaną lekturą było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z listem Prezydenta Andrzeja  Dudy oraz genezą utworu, którą stanowiło wesele znanego poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, córką gospodarza z podkrakowskich Bronowic. Uczniowie odczytali kilka scen dramatu. Później do akcji dołączyli się też goście. Zebrani mogli podziwiać stroje ludowe, w których wystąpili odgrywający role Panny Młodej i Pana Młodego. Tło muzyczne stanowiły melodie ludowe, a na ścianach można było podziwiać reprodukcje dzieł malarskich Stanisława Wyspiańskiego.

  W dzień po rozpoczęciu roku szkolnego, piątego września impreza czytelnicza została powtórzona dla społeczności szkolnej. Wśród przybyłych gości również nie zabrakło radnych, pana sołtysa oraz pracownic Biblioteki Publicznej. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz wszyscy gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z fragmentami dramatu  w interpretacji swoich kolegów oraz gości. Być może będzie to zachętą do zapoznania się z dziełem Wyspiańskiego w całości.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Koniec roku szkolnego to czas pożegnań. W czerwcu mury naszej szkoły opuściło jedenastu gimnazjalistów. Przed uroczystym rozdaniem świadectw i zaświadczeń z egzaminów gimnazjalnych absolwenci zaprezentowali program satyryczny, w którym przenieśli nauczycieli, kolegów i licznie zebranych rodziców do roku 2101. Na zjeździe absolwentów większość czasu poświęca się wspomnieniom. Tak też było podczas tej uroczystości. Gospodarze programu przywoływali czasy spędzone w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Wielu z nich niejedna łza zakręciła sie w oku. No cóż, taki jest "wspomnień czar". My życzymy naszym kolegom, aby w wymarzonym 2101 roku mogli w komplecie spotkać się na rzeczywistym zjeździe absolwentów, aby spełniły się ich wszystkie marzenia, a ludzie, których będą mieć na swojej drodze byli sympatyczni, przyjaźni i pomocni.

 • Boisko wielofunkcyjne w czasie wakacji

  Podczas wakacji można skorzystać z boiska wielofunkcyjnego zgodnie z jego regulaminem od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 2000

  Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do pracowników obsługi Zespołu Szkół w Jasionowie, którzy są odpowiedzialni za udostępnienie w/w.

 • Bezpieczne wakacje/Konkurs - "Bajka moim przyjacielem"

  19 czerwca w ZS w Jasionowie odbyło się spotkanie z policjantem na temat ,,Bezpieczne wakacje”.
  W prelekcji wzięli udział uczniowie całej szkoły. Funkcjonariusz policji przestrzegał przed różnymi zagrożeniami związanymi z wypoczynkiem: brawurową jazdą na rowerze, kąpielami w niedozwolonych miejscach, uzależnieniami, kontaktami z nieznanymi osobami. 

  Sukcesy naszych uczniów

  Po spotkaniu z funkcjonariuszem policji Pani Dyrektor wręczyła uczniom klasy VI: Amelii Wróblewskiej i Gabrielowi Kruczkowi zaświadczenia z Kuratorium Oświaty o tytule finalisty Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z przyrody.

  Spotkanie całej społeczności szkolnej stało się też okazją do wręczenia nagród maluchom z zerówki, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Bajka moim przyjacielem” zorganizowanym przez opiekuna biblioteki szkolnej. Wyróżniono prace 3 dziewczynek:

  I miejsce- Amelia Przybyła

  II miejsce- Alicja Pelc

  III miejsce- Wiktoria Bogaczewicz

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

  Natomiast reprezentanci klasy III SP zostali wyróżnieni za zajęcie III miejsca w Gminnym Turnieju w Dwa Ognie.

  Ponadto Pani Dyrektor złożyła gratulacje uczennicom Oliwii Koniecznej i Julii Fiedeń, które osiągają wyróżnienia również poza szkołą. Oliwia zajęła I miejsce w XV Festiwalu Piosenki Religijnej w Sanoku, a Julka III miejsce w konkursie ,,Nie takie stare jak świat”.

 • W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy III kontynuowali realizację programu „Mały Mistrz”. W drugim semestrze uczniowie zdobywali sprawność rowerzysty. Nie tylko dobrze jeździli na rowerach, ale wykonywali także trudne czynności, zgodnie z wymaganiami np. slalom, jazdę z jedną ręką na kierownicy, przejazd przez bramkę o szerokości 1 m. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa na drogach. Wszyscy uczniowie rozwijali w ciągu trzech lat sprawność fizyczną, doskonalili umiejętności ruchowe, uczyli się, jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest odpowiednia aktywność fizyczna. Uczniowie niezwykle chętnie podejmowali wyznaczone zadania, z zapałem wykonywali wszystkie próby sprawnościowe, aby uzyskać odpowiednie tytuły. Chętnie brali udział w zawodach sportowych szkolnych i międzyszkolnych. Wielu uczniów na zajęciach pozaszkolnych osiągnęło sprawność pływaka, tancerza czy piłkarza.

  GRATULUJEMY WSZYSTKIM, ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW SPORTOWYCH W NATĘPNYCH LATACH.

 • PIKNIK RODZINNY "MAMA, TATA I JA"

  Maj czerwiec to miesiące, które łączą różne święta rodzinne: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. W związku z tymi uroczystościami 11 czerwca przy Zespole Szkół w Jasionowie odbył się piknik rodzinny, którego przewodnim hasłem były słowa: ,,Cudownych rodziców mam”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Haczów Pan Stanisław Jakiel, Sołtys Jasionowa Pan Lucjan Smoleń, Radny Gminy Haczów Pan Grzegorz Filak, Naczelnik OSP w Jasionowie Pan Tomasz Bogaczewicz oraz Przewodnicząca KGW Pani Maria Fortuna. Po powitaniu zgromadzonych przez Panią Dyrektor Beatę Pańko nastąpił miły akcent – wręczenie nagrody i dyplomu dla uczennic klasy III gimnazjum, które pod okiem wychowawczyni Pani Doroty Smoleń wzięły udział w gminnym konkursie filmowym: ,,Poznaj piękno mojej okolicy”. Gimnazjalistki zajęły trzecie miejsce. Następnie wszyscy obejrzeli występy dzieci. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli klasy 0 – III, przygotowali okolicznościowe inscenizacje. Zgromadzeni goście mogli podziwiać różnoraki wachlarz talentów i umiejętności maluchów. Oprócz tego dodatkowymi atrakcjami był pokaz musztry strażackiej w wykonaniu uczennic klas gimnazjalnych oraz występ zespołu Adept, który działa pod patronatem Stowarzyszenia Razem dla Jasionowa. Po występach najmłodszych na zebranych czekały dalsze atrakcje: konkurencja ,,Jaka to melodia?”, ,,Zabawa w słowa”, konkurencje sportowe, pokazy w wykonaniu Straży Pożarnej, pokazy chemiczne. Dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni i malowania twarzy, a wszyscy obecni z bufetu przygotowanego przez Radę Rodziców oraz sklepiku szkolnego.                                                                                                                                                                                                                                                                                      Link do filmu: https://youtu.be/D3DK1EWhw6I

 • 8 czerwca w bibliotece szkolnej odbyła się impreza czytelnicza dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Imprezę  przygotowały uczennice klasy II gimnazjum (członkinie aktywu bibliotecznego), pod kierunkiem nauczyciela – bibliotekarza. Dzieci zostały serdecznie powitane przez opiekuna biblioteki i na początek został odczytany fragment ,,Legendy o smoku wawelskim i mądrym szewczyku” z książki ,,Legendy starego Krakowa” przez uczennicę klasy III edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci bardzo szybko odgadły nazwę miasta, w którym rozgrywała się akcja czytanej legendy. Ułatwieniem w rozwiązaniu zagadki był strój krakowski , w który ubrana była czytająca uczennica. Następnie gimnazjalistki przeprowadziły zgaduj – zgadulę ,,Poznaj bajkę po cytacie”. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z odgadywaniem tytułów bajek.  W dyskusji na temat ulubionej bajki wymieniały tytuły licznych bajek oraz informowały, które z nich były inspiracją do wykonania plastycznych prac konkursowych. Starsze koleżanki dokonały prezentacji różnych książek z księgozbioru bibliotecznego. Ciekawie opowiadały treść  wybranych bajek. ,,Milusińscy” chętnie słuchali opowiadań a następnie sami przeglądali książki z działu ,,Bajki”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym  biblioteka zyska nowych, aktywnych czytelników.

 • CERTYFIKAT SZKOŁA DEMOKRACJI

 • SPEŁNIONE MARZENIE! GIMNAZJALIŚCI NAD BAŁTYKIEM!

  Po raz pierwszy w historii Gimnazjum w Jasionowie jego uczniowie poznawali atrakcje turystyczne Żuław Wiślanych, Kaszubów i Pomorza Gdańskiego. Po nocy spędzonej w autokarze trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach zameldowali się w Malborku by zwiedzić największy pod względem zajmowanej powierzchni zamek na świecie. Budowla wzniesiona przez Krzyżaków na prawym brzegu Nogatu zrobiła na zwiedzających duże wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki był najstarszy na ziemiach polskich obóz koncentracyjny założony przez hitlerowców już 2 września 1939r. w Sztutowie. Wizyta w takim miejscu zawsze skłania do refleksji i zadumy nad ludzkim losem.

  Drugi dzień pobytu na Pomorzu poświęcony był na zwiedzanie Gdańska. Na początek Westerplatte – miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Nad przylądkiem góruje usytuowany na kopcu Pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnie spacer Traktem Królewskim, najpiękniejszą ulicą tego ponad tysiącletniego miasta. Potem pamiątkowe zdjęcie przy XVII-wiecznej fontannie Neptuna, na tle Dworu Artusa. I dalej, w kierunku Zielonej Bramy i mostu na Motławie, z którego rozciąga się piękny widok na najstarszy zachowany w Europie dźwig portowy, czyli piętnastowieczny gdański Żuraw. Aby pobudzić nieco rozleniwionych romantycznym spacerem gimnazjalistów następny punkt programu wymagał niezłej kondycji. Zwiedzanie Katedralnej Bazyliki Mariackiej, zwanej „koroną Gdańska” rozpoczęło się od wejścia na taras widokowy usytuowany na wieży kościoła. Do pokonania było 412 wąskich i krętych schodów. Jednak dla takiego widoku warto było zmierzyć się z tym wyzwaniem. Po części zabytkowej czas na nowoczesność, dlatego kolejny punkt to wybudowany na Euro 2012 stadion Energa, według niektórych znacznie ładniejszy od Narodowego. Ostatnie dwa punkty drugiego dnia mieściły się w Oliwie. Najpierw największy pod względem powierzchni w Polsce ogród zoologiczny, a na deser koncert organowy w oliwskiej archikatedrze. Wyjeżdżając z Gdańska w kierunku Rewy, wszyscy marzyli o jednym, oby tylko pogoda pozwoliła na kąpiel w Bałtyku. I stało się, tym razem już nie w ubraniach, lecz w strojach kąpielowych i z ręcznikami cała wycieczka pławiła się w morzu.

  Nadszedł dzień trzeci. Tym razem wyjazd do Gdyni i Sopotu. Pierwszym punktem zwiedzania było Akwarium, czyli Muzeum Oceanograficzne i Morskie Instytutu Rybackiego w Gdyni, w którym prezentowane są wystawy muzealne z dziedziny oceanografii, hydrobiologii oraz akwaria z florą i fauną. Po opuszczeniu Akwarium wpatrzeni w błękit Bałtyku wycieczkowicze Skwerem Kościuszki udali się na nabrzeże, gdzie są zacumowane: ORP Błyskawica – polski niszczyciel biorący udział w działaniach II wojny światowej od pierwszych do ostatnich dni, Dar Pomorza – trzymasztowy żaglowiec szkolny, obecnie statek-muzeum. W czasie pobytu na tych jednostkach wszyscy marzą o tym, by zostać marynarzem. Po Gdyni czas na Sopot, a jak Sopot to oczywiście najdłuższe nad Bałtykiem molo. Ponad pół kilometrowy spacer w głąb Zatoki Gdańskiej kończy się w głowicy, gdzie zlokalizowano przystań morską. Tu można się zaokrętować na statek piracki i w czasie 40 minutowego rejsu podziwiać piękno Zatoki Gdańskiej. Powrót do Rewy i kolejna kąpiel w morzu zakończyła środę.

  Czwartek to, niestety, ostatni dzień pobytu na Wybrzeżu. Tym razem podróż do Władysławowa, miasta położonego częściowo nad otwartymi wodami Bałtyku, a częściowo nad Zatoką Pucką. Po zwiedzeniu największego w Polsce portu rybackiego spacer wzdłuż mola i przepiękny widok na błękit otwartego morza. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Aquaparku w Redzie. To najnowocześniejszy obiekt w kraju, otwarty w lipcu 2016r., w którym atrakcje basenowe połączone są z oceanarium. Jedna ze zjeżdżalni zakończona jest przeszkolonym tunelem biegnącym wzdłuż akwarium z pływającymi rekinami. Jest to jedyny Aquapark w Europie, w którym oglądać można żywe rekiny. To niestety wszystko, czas na powrót do domu, to tylko 700 kilometrów do przejechania.

  Wszyscy uczestnicy wycieczki jeszcze raz serdecznie dziękują darczyńcom uczestniczącym w „Wieczorze Humoru”, Radzie Rodziców ZS w Jasionowie i samym Rodzicom za sfinansowanie tego wyjazdu!

   

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

   

   

   

 • "Zdrowo jem, więcej wiem"

  Zakończono ostatni wiosenny etap projektu "Zdrowo jem, więcejwiem". Zadania przewidziane harmonogramem, czyli lekcje otwarte: "Zostań sportowym asem" i "Piramida zdrowia pierwszoklasisty", zostały zrealizowane. Pierwszoklasiści podobnie jak na poprzednich lekcjach, spisali się wspaniale. Zaproszeni na zajęcia: "Zostań sportowym asem" rodzice dopisali. Natomiast na lekcję "Piramida zdrowia pierwszoklasisty" zaproszeni zostali uczniowie klasy II.                                                                     

 • ZA OKAZANE SERCE WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

 • GÓRA GROSZA

  Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji - DZIĘKUJEMY

 • Gminny konkurs recytatorski - "Twórczość Danuty Wawiłow"

  19 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Jasionowie odbył się kolejny już Gminny Konkurs Recytatorski. Tym razem poświęcony był twórczości Pani Danuty Wawiłow. W konkursie wzięli udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej całej Gminy Haczów. Z każdej szkoły przybyło po dwóch, świetnie przygotowanych uczestników, a raczej uczestniczek, gdyż w tegorocznym konkursie wzięły udział same dziewczynki.

  Zespół Szkół w Jasionowie reprezentowały: Aleksandra Kukulińska i Amelia Wasilewska.

  Zespół Szkół w Jabłonicy: Anna Rymar i Weronika Śnieżek

  Zespół Szkół w Malinówce: Kinga Supel i Zuzanna Haznar.

  Szkołę Podstawową w Haczowie reprezentowały: Zuzanna Rajchel i Lena Ladzińska

  Z Trześniowa przybyły Milena Starzak i Zuzanna Madej.

  Zespół Szkół we Wzdowie reprezentowały: Amelia Bąk i Nikola Kielar.

  Pozom recytacji był bardzo wysoki i wyrównany. Jury w składzie p. Beata Pańko, p. Renata Konieczna i p. Monika Filak miało „twardy orzech do zgryzienia”. Wszystkie uczestniczki wspaniale recytowały i każda zasłużyła na dyplom i nagrodę książkową. Jednak, jak to w każdym konkursie bywa, należało wyłonić te trzy najlepsze. W tym gronie znalazły się:

  I miejsce- Lena Ladzińska

  II miejsce- Kinga Supel

  III miejsce -Zuzanna Rajchel

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Jednocześnie organizatorzy dziękują nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie swoich uczennic do konkursu.

 • ,,W obronie Ziemi”- pod takim hasłem 18.05. na terenie Jasionowa odbył się ekologiczny happening , w którym uczestniczyli  uczniowie klasy I, II i III nauczania zintegrowanego oraz gimnazjaliści z klasy II, którzy wystąpili w roli organizatorów marszu. Dzieci  prezentowały transparenty z hasłami proekologicznymi oraz żywiołowo manifestowały w obronie przyrody.

 • 17 maja 2017 r. naszą szkołę odwiedził dzielnicowy. Przeprowadził z dziećmi i młodzieżą pogadankę na temat cyberprzemocy. Najwięcej uwagi poświęcił nowej grze „Niebieski wieloryb”, krążącej w sieci i zbierającej tragiczne żniwo wśród jej uczestników. Przestrzegał przed udziałem w niej, ponieważ wielu jej uczestników na polecenie tzw. opiekuna okalecza się, a nawet popełnia samobójstwa. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali, zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Jasionowie
  36-211 Jasionów 195

 • 134393700

Galeria zdjęć