Aktualności
MAMA, TATA I JA!
Wolni od uzależnień - konkurs!
Regulamin:
Cele konkursu
- Propagowanie profilaktyki uzależnień od e-papierosów, papierosów, alkoholu, dopalaczy wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
- Promowanie profilaktyki uzależnień od Internetu, gier komputerowych i telefonu komórkowego.
- Podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z zażywania narkotyków, środków psychoaktywnych, picia alkoholu oraz nadmiernego korzystania z Internetu i telefonu komórkowego.
- Propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień.
- Uświadamianie dzieciom i młodzieży, że uzależnienie to nie tylko alkohol czy papierosy, ale także gry komputerowe, słodycze czy napoje energetyczne.
- Uświadamianie odpowiedzialności za swoje życie i zdrowie.
- Promowanie pozytywnych wzorców zachowań, alternatywnych form spędzania czasu wolnego, postaw społecznych i relacji międzyludzkich, które są czynnikami chroniącymi przed popadaniem w uzależnienie.
Adresaci konkursu:
Konkurs adresowany jest do uczniów klas od 0 do 8.
Technika wykonania pracy:
format pracy nie mniejszy niż A4 praca plastyczna (rysunek, plakat)
Ocenianie:
Prace oceniane będą w trzech kategoriach: dzieci młodsze (klasy 0-3), dzieci starsze (klasy 4-5) oraz młodzież (klasy 6-8).
Ocenie podlegać będą: estetyka wykonania, pomysłowość, pracochłonność, kreatywność
i zaangażowanie dzieci w wykonanie pracy.
Zgłoszenia prac do konkursu:
Wykonane prace należy dostarczyć do szkoły, do wychowawcy klasy do dnia 21 maja 2025 roku. Każda wykonana praca musi być zaopatrzona w metryczkę, na której powinno znaleźć się imię i nazwisko ucznia oraz klasa.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU!!!
Na zwycięzców konkursu czekają interesujące nagrody. Wręczenie nagród podczas Pikniku Rodzinnego w dniu 25 maja 2025 r.
"Naród który przestaje śpiewać, przestaje istnieć!"
Maj to miesiąc wyjątkowy w historii naszego kraju.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto ustanowione w 2004 r. dla wyrażenia szacunku dla flagi i propagowania wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Także 2 maja przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
234 lata temu, 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni ustanowił pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję, która była jedną z ostatnich prób ratowania Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a jednocześnie dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego państwa.
W tym roku obchodzimy także 1000-lecie Korony Polskiej. W 1025 r. doszło do koronacji Bolesława Chrobrego, która miała ogromne znaczenie dla Polski. Podnosiła statut państwa do rangi królestwa, symbolizowała niezależność i suwerenność młodego państwa polskiego.
500 lat temu, 10 kwietnia 1525 r., Albrecht Hohenzollern na rynku w Krakowie złożył hołd lenny królowi polskiemu Zygmuntowi I Staremu. Dwa dni wcześniej, w wyniku traktatu krakowskiego, Prusy Zakonne zostały przekształcone w Księstwo Pruskie. Wydarzenie to kończyło ponad dwustuletnią historię wojen Polski z zakonem krzyżackim.
8 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji, co oznaczało zakończenie II wojny światowej w Europie. W tym roku obchodzimy po raz 80 Dzień Zwycięstwa.
Wszystkie te wydarzenia uczciliśmy koncertem najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich. Koncert miał charakter konkursu rozgrywanego w dwóch kategoriach: od 0 do 3 i od 4 do 8. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwało jury w składzie: p. Grażyna Balawajder, p. Dorota Filak i p. J. Cwynar. Do zadań jury należała także ocena występów i wyłonienie zwycięzców.
Za przygotowanie uczniów do koncertu dziękujemy paniom z kl. 0 – 3 i panu Bogusławowi Malinowskiemu.
W grupie pierwszej zwyciężyły ex aequo: Iga Zajchowska, która wykonała piosenkę pt. „ Jestem Polakiem” i Liliana Owoc w utworze „Jest takie miejsce, taki kraj”. II miejsce zajęła Alicja Madej, która zaśpiewała „Powiewa flaga 3 Maja”.
W grupie drugiej zwyciężyła Maja Ekiert z utworem „Przytulmy Polskę”. II miejsce zajął duet Lena Wojtoń i Nina Zajchowska z piosenką „To nasza ojczyzna” i Marcelina Madej, w wykonaniu której usłyszeliśmy „Polskie kwiaty”. Miejsce III, także ex aequo zajęli Maciej Wojtowicz – „Rozkwitały pąki białych róż” i Marta Wojtyczka – „Piechota”.
Wszystkim wykonawcom gratulujemy! Byliście wspaniali!
Dorota Smoleń
16
Uwaga!!! Konkurs!!!
Maj to miesiąc obfitujący w wyjątkowe wydarzenia w historii naszego kraju i nie tylko. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP, 3 – 234. rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, 8 – Dzień Zwycięstwa, który upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie. W tym roku przypada także 1000-lecie Korony Polskiej i 500-lecie Hołdu Pruskiego. Wszystkie te wydarzenia są doskonałą okazją do prezentacji polskich piosenek żołnierskich i patriotycznych.
Uczniów wszystkich klas zapraszamy do udziału w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbędzie się w naszej szkole 9 maja br. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem i zgłoszenie swojego udziału wraz z tytułem wykonywanego utworu do 6 maja 2025 r. Zgłoszenie swojego udziału proszę kierować do wychowawców poszczególnych klas.
REGULAMIN KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ
§1
Przedmiot Regulaminu
Niniejszy regulamin, zwany dalej „Regulaminem” określa warunki uczestnictwa w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, a także kryteria oceny utworów oraz warunki nagradzania zwycięzców Konkursu.
§2
Cel Konkursu
1. Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez zapoznanie i wykonywanie przez nich utworów patriotycznych i żołnierskich.
2. Konkurs ma również na celu:
a) Rozwijanie pasji i talentów młodzieży.
b) Wypromowanie zespołów i solistów.
c) Pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa.
d) Poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej.
3. W konkursie zostaną wyłonieni i nagrodzeni najlepsi wykonawcy w kategoriach: 0-3 i 4-8.
§3
Organizatorzy Konkursu
- Organizatorem Konkursu jest SP w Jasionowie.
§4
Zakres
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży uczniów SP w Jasionowie.
§5
Utwór muzyczny
1. Utwór muzyczny wykonany w języku polskim w formie piosenki, utworu instrumentalnego lub wokalno-instrumentalnego musi być związany z tematyką patriotyczną lub żołnierską.
2. Za podkład muzyczny może służyć instrument lub przygotowany i nagrany na pamięć USB podkład muzyczny (który należy mieć przy sobie w momencie występu). Nie ma możliwości odtworzenia na przesłuchaniu podkładu z Internetu.
3. Niedopuszczalne są podkłady z linią melodyczną, drugim głosem oraz playback, a także podkłady z nagranymi chórkami stanowiącymi więcej niż 10 % czasu trwania utworu.
4. Wszyscy wokaliści muszą wykonywać prezentowany utwór z pamięci. Korzystanie z nut na scenie jest dopuszczone jedynie dla akompaniatora lub instrumentalistów.
§6
Warunki udziału w Konkursie
1. Do Konkursu mogą być zgłaszane utwory w kategoriach:
a) Solista,
b) Zespół wokalny,
c) Zespół instrumentalny,
d) Zespół instrumentalno-wokalny .
2. Konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych:
a) Młodsza (klasy 0 - 3),
b) Starsza (klasy 4 -8).
2. W Konkursie będą brały udział osoby/zespoły, które zgłoszą się w wyznaczonym terminie tj. do 06.05.2025r.
3. Obowiązuje limit zgłoszeń, nie więcej niż dwóch reprezentantów z danej klasy.
§7
Komisja Konkursowa / Kapituła Konkursu
1. Nagrody w konkursie przyznaje Jury.
2. Skład Jury ustalają Organizatorzy Konkursu.
3. Nagrody zostaną przyznane w 2 kategoriach wiekowych.
4. Decyzja Jury jest ostateczna.
Dzień Bez Plecaka
Jest taki jeden dzień w roku szkolnym, w którym nasi uczniowie przychodzą na zajęcia bez plecaków. Podręczniki i przybory szkolne pakują we wszystko, co nie jest plecakiem. I już od kilku lat udowadniają, że ich pomysłowość nie zna granic.
W tegorocznej edycji Dnia Bez Plecaka organizatorzy czyli Samorząd Uczniowski postanowili nagrodzić najciekawsze pomysły z każdej klasy. Zwycięzcami zostali:
- Kl.0 - Anna Koszela
- Kl. 1 - Wiktoria Szczeciak
- Kl. 2. - Adrian Masłyk
- Kl. 3. - Szymon Cyparski
- Kl. 4. - Adam Chrobak
- Kl. 5. - Michał Bogaczewicz
- Kl. 6 - Gabriel Kasprzycki
- Kl. 7. - Julian Samborski
- Kl.8. - Bartosz Mrozek
Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkich uczestników konkursu podziwiamy za pomysłowość!
Dorota Smoleń
12
Grosz do grosza
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w już XXV edycji akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Ma ona na celu wspieranie dzieci w trudnych sytuacjach, finansowanie m.in. pomocy specjalistycznej (terapii, rehabilitacji), pracy z rodziną biologiczną i rozwoju indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Towarzystwo prowadzi również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz Ośrodki Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT
Góra grosza-wyniki
1. klasa 4 - 1516 monet
2. klasa 2 - 1443 monet
3. klasa 7 - 900 monet
4. klasa 1 - 889 monet
5. klasa 5 - 551 monet
6. klasa 3 - 519 monet
7. klasa 6 - 414 monet
8. klasa 8 - 315 monet
9. klasa 0 - 295 monet
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w akcję i dar serca.
Osobne gratulacje składamy klasom: IV i II, które do końca rywalizowały o zwycięstwo
i pozostawiły daleko w tyle innych rywali.Dorota Smoleń
1
Pijalnia Czekolady w Korczynie
Do największej w Europie Pijalni Czekolady w stylu starej fabryki czekolady w Korczynie wybrały się dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I - III. Pijalnię Czekolady w Korczynie prowadzi dwukrotny Mistrz Polski Cukierników i dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Cukierników Mirosław Pelczar.
Dzieci wzięły udział w warsztatach, gdzie poprzez zabawę i w praktyczny sposób poznały produkcję ulubionych tabliczek czekolady: gorzkiej, białej i różowej ruby. Większość tabliczek zawiera owocowe, kwiatowe lub ziołowe dodatki. Obejrzały film obrazujący historię i pochodzenie kakao oraz czekolady.
Moment, na który wszyscy uczestnicy wycieczki czekali to komponowanie własnej tabliczki czekolady z ulubionymi owocami i posypką.
Z własną tabliczką czekolady, radością i pamiątkowym dyplomem w ręku dzieci wróciły do Jasionowa.
Elżbieta Knurek
15
Jesteśmy w 4 najlepszych drużyn Podkarpacia!!!
Dziewczyny z klas 5 - 6 zagrają w turnieju finałowym Igrzysk Dzieci w koszykówce. W rozegranych w Jedliczu półfinałach województwa podkarpackiego nasza drużyna zajęła I miejsce i zapewniła sobie bezpośredni awans do finałowej czwórki. Tabela końcowa półfinałów przedstawia się w sposób następujący:
1. SP w Jasionowie
2. SP w Jedliczu
3. SP w Tarnawie Dolnej
4. SP w Czudcu
Nasz zespół wystąpił w składzie: Monika Przybyła, Nadia Futyma, Zuzanna Lubecka, Anna Kukulińska, Marcelina Madej, Anna Starowiejska, Bianka Konieczna, Maria Kruczek, Maja Szuba, Lena Pelc, Antonina Pelc. Trener: Włodzimierz Pelczar.
Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale!!!
Dorota Smoleń
Dzień Gofra
25 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Na sam zapach ślinka cieknie, ale najbardziej smakują wykonane i przystrojone własnoręcznie. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, kiedy w słoneczny wiosenny dzień nie tylko poznali receptury najsmaczniejszych gofrów na świecie, ale także skonsumowali je z uśmiechem na ustach. Pięknie ozdobione dżemem, bitą śmietaną i ogromną dawką witamin skrytych w owocach były prawdziwym rarytasem.
Dorota Smoleń
12
Pokazy fizyczno-chemiczne
14 marca b.r. w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje fizyki i chemii. Za realizację zadań odpowiedzialni byli uczniowie klas 7 i 8 pod opieką nauczycieli: pani Katarzyny Kociuby i pani Iwony Koniecznej.
Uczniowie do pokazów chemicznych przygotowywali się wyszukując w dostępnych źródłach, informacje na temat ciekawych i bezpiecznych eksperymentów, a następnie musieli przećwiczyć je w szkolnym laboratorium na zajęciach pozalekcyjnych. Końcowym efektem była prezentacja doświadczeń dotyczących między innymi zimna, ognia, dźwięków, kolorów czy światła.
W pokazach wykorzystali m.in. suchy lód, bańki mydlane, kolorowe odczynniki, otrzymali wodór i tlen, sztuczna krew oraz zbadali palność butanu.
Wszystkie eksperymenty z fizyki zostały wykonane przy użyciu produktów, które na co dzień znajdują się w naszych domach! Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć, że nauka otacza nas wszędzie, a fizykę można poznawać w prosty i przystępny sposób.
Podczas pokazów zaprezentowaliśmy m.in.:
"Do góry dnem" – zaskakujący eksperyment pokazujący działanie ciśnienia atmosferycznego.
"Jajkożerna butelka" – pokazujący wpływ różnicy ciśnień na ruch przedmiotów.
"Łóżko fakira" – dowód na to, że rozłożenie siły ma ogromne znaczenie.
"Świeczka po zawietrznej" – ilustrujący, jak powietrze i jego ruch wpływa na spalanie.
"Moneta i siła bezwładności" – eksperyment z ruchem i bezwładnością ciał.
"Balonowy szaszłyk" – efektowny pokaz właściwości gumy i rozkładu naprężeń.
"Eksperyment świeczkowy" – zjawiska związane z ciśnieniem i spalaniem w akcji.
"Czym jest ciecz nienewtonowska?" – niesamowite właściwości cieczy, która raz jest twarda, a raz płynna.
"Tańczące balony" – eksperyment pokazujący wpływ ładunków elektrostatycznych.
Młodzież tłumaczyła zachodzące zjawiska wprowadzając publiczność szkolną w tajemniczy świat chemii i fizyki. Uczniowie poprzez taką formę zajęć mieli możliwość kształcenia samodzielności, kreatywności i dociekliwości poznawczej oraz uczenia się przez zabawę. Jednocześnie poprzez pracę w zespołach ćwiczyli umiejętności pracy w grupie, wzajemnej współpracy i pomocy.
Pokazy zakończyły się sukcesem. Uczniowie wzmocnili poczucie własnej wartości, nabrali pewności siebie, przezwyciężyli wiele trudności i lęków (np. przed publicznym wystąpieniem). Zdobyli uznanie wśród kolegów i nauczycieli innych przedmiotów. Pogłębili więzi w grupie, nauczyli się odpowiedzialności za siebie i za innych.
Katarzyna Kociuba, Iwona Konieczna
17
Owocowy czwartek
13 marca Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod hasłem: „Owocowy czwartek”. Jej celem było promowanie zdrowego stylu życia i poprawa samopoczucia naszych uczniów.
Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że sposób odżywiania młodych ludzi nie jest najzdrowszy. Ich przysmaki to chipsy, lizaki czy napoje gazowane.
Wiemy o tym doskonale, że nasze preferencje żywieniowe opierają się na smaku i wyglądzie, a nie na wartościach odżywczych. Dlatego postanowiliśmy to wykorzystać. W każdej klasie pojawiły się piękne i kolorowe przekąski. Były owocowe palmy, żabki czy jeżyki. Prawdziwą furorę robiły różnobarwne szaszłyki. Na sam widok tych wspaniałości ciekła ślinka.
Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać nasze koleżanki i kolegów do wprowadzenia do swojej diety owoców bogatych w wartości odżywcze, takie jak enzymy, sole mineralne, błonnik i antyoksydanty, jak np. witaminy A, E, C oraz flawonoidy.
Jury postanowiło wyróżnić wszystkie klasy, zarówno w kategorii 0 – 3, jak i 4 – 8. To pierwszy taki konkurs, w którym wyłonienie jednego zwycięzcy byłoby niemożliwe i wręcz niesprawiedliwe. Tak trzymać!
Za zaangażowanie w akcję dziękujemy także Rodzicom, bez ich wsparcia i pomocy nie byłoby tak zdrowo i kolorowo.
Dorota Smoleń
15
„Doktor Dolittle i Zwierzęta”
W dniu 11 marca 2025 r. uczniowie klasy I, II i III udali się do RCKP w Krośnie na musical „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego ,,Forte” „Doktor Dolittle i Zwierzęta” to zapierający dech w piersiach MUSICAL, który zachwyca zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych widzów.
Spektakl ten to prawdziwa uczta dla zmysłów, pełna humoru i magicznych momentów. Poprzez zabawne sytuacje i dialogi, ukazuje ludzkie przywary, zachęcając widzów do głębszych przemyśleń na temat otaczającego nas świata i relacji między ludźmi, a zwierzętami.
Ogromnym atutem widowiska są zachwycające i unikatowe kostiumy. Dodatkowo imponujące i inspirujące teksty piosenek z przepięknym i poruszającym podkładem muzycznym kilkudziesięciu instrumentów orkiestry symfonicznej, skorelowanym z iluminacjami i grą świateł, wprowadzają nas w tą magiczną opowieść, a fabuła skłania do przemyśleń i refleksji, a także pokazuje czym jest szacunek do zwierząt.
Grażyna Balawajder
Rekrutacja do klasy 1
Trwają zapisy uczniów do klasy pierwszej. Dokumenty do pobrania w zakładce: "Pliki do pobrania". Zakończenie rekrutacji 27 marca 2025 r.
Zapraszamy do oddziału przedszkolnego
Rekrutacja na rok szkolny 2025/2026
Zapraszamy 4, 5 i 6-latków do funkcjonującego przy Szkole Podstawowej w Jasionowie Oddziału Przedszkolnego. Zapisy już trwają, karta zapisu dziecka znajduje się w zakładce Pliki do pobrania. Zapewniamy komfortowe warunki, fachową opiekę, możliwość korzystania ze stołówki szkolnej i fantastyczną atmosferę.
BRAWO DZIEWCZYNY!!!
Drużyna dziewcząt w koszykówce będzie reprezentować naszą szkołę w półfinałach podkarpackich Igrzysk Dzieci. W zawodach gminnych podopieczne Włodzimierza Pelczara wygrały ze Szkołą Podstawową w Haczowie, na szczeblu powiatu zwyciężyły rówieśniczki ze Szkoły Podstawowej w Zmiennicy i wreszcie w etapie rejonowym nie dały większych szans drużynie z Tarnawy Dolnej. Nasz zespół wystąpił w składzie: Bianka Konieczna, Anna Starowiejska, Anna Kukulińska, Monika Przybyła, Maja Szuba, Antonina Pelc, Lena Pelc, Nadia Futyma ( kl.5) i Marcelina Madej, Maria Kruczek, Zuzanna Lubecka ( kl.6).
GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI W PÓŁFINAŁACH!
Dorota Smoleń
Karnawałowe szaleństwo!
15 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w balu karnawałowym. Szczególną uwagę zwracały wspaniałe kreacje. Były pomysłowe, barwne i pełne polotu. Od godz. 14.00. do 16.00. zabawę prowadziła animatorka, jej kreatywność i poczucie humoru wprawiły uczniów w doskonały nastrój, który towarzyszył im do końca zabawy.
Bal połączony był z rozstrzygnięciem konkursu na najpopularniejszą Walentynkę i Walentego. W kategorii kl. 0-3 zwyciężyła Ula Giermańska i ex aequo Tymek Wojtoń i Adaś Szuba. Wśród uczniów kl. 4-8 najwięcej walentynek dostali: Adela Witkiewicz-Kukułka i Adaś Chrobak. Gratulujemy popularności!!!
Dziękujemy Radzie Rodziców za zatrudnienie i opłacenie animatorki!!!
Dorota Smoleń
45
Sanockie lodowisko opanowane!
Zimowe wyjazdy na łyżwy na kryte lodowisko w Sanoku to nasza szkolna tradycja. Już kilka pokoleń naszych kolegów dzięki tym wyjazdom nauczyło się jeździć na łyżwach. Chociaż początki dla niektórych były trudne, to upór i rozwaga przyniosły oczekiwany efekt. Dzisiaj większość doskonali swoje umiejętności i robi to z prawdziwą przyjemnością. Każdy wyjazd uczy współpracy w grupie, pomagania słabszym i aktywnego spędzania czasu.
Donata Rozum
12
Dzień Pizzy
9 lutego miłośnicy pizzy z całego świata obchodzą Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ten symbol włoskiej tradycji kulinarnej, zdobył globalną popularność, łącząc w sobie prostotę i kreatywność smaków.
Korzenie pizzy sięgają starożytności, kiedy mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego tworzyli płaskie chleby z dodatkami. Jednak współczesna pizza narodziła się w XVIII-wiecznym Neapolu. Wówczas zaczęto dodawać do chleba pomidory przywiezione do Europy z Ameryki, tworząc podstawę pizzy margherity. W XIX wieku kucharz Raffaele Esposito przygotował dwie wersje pizzy: margheritę i marinarę, co rozpoczęło światowy triumf tego dania.
A oto kilka rekordów tego dania;
Najdroższa pizza: "Louis XIII" w Salerno, składająca się z ekskluzywnych składników jak kawior czy homar, kosztuje aż 12 000 dolarów i jest przygotowywana w domu klienta przez trzech szefów kuchni.
Największa pizza: Rekordową pizzę "Ottavia" upieczono w Rzymie w 2012 roku, z imponującą średnicą 1261 metrów kwadratowych.
Pizza w kosmosie: W 2001 roku Pizza Hut jako pierwsza firma dostarczyła pizzę na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
W zorganizowanym przez SU z lekkim poślizgiem Dniu Pizzy w naszej szkole największą popularnością cieszyła się oczywiście margherita, ale nie brakowało także smakoszy innych gatunków. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni!
Dorota Smoleń
17
Bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie, bezpieczne lodowisko, Śnieżny Dekalog to tematyka spotkania uczniów klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z dzielnicowymi Posterunku Policji w Haczowie: starszym aspirantem Michałem Knurkiem i aspirantem sztabowym Stefanem Szpiennikiem. Pogadanka i prezentacja dotyczyła głównie bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.Dzieci z zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
Elżbieta Knurek
Dzień Babci i Dziadzia
W piątek 31 stycznia 2025 r. sala w Domu Ludowym zapełniła się wyczekiwanymi gośćmi, najukochańszymi Babciami i Dziadkami. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I,II i III przygotowały dla kochanych Dziadków wiersze, pięknie wykonane piosenki, rewelacyjnie wykonane scenki z humorem oraz tańce; nowoczesny i perfekcyjnie wykonany walc. Wnukowie wręczyli Babciom piękne róże a Dziadziom czekoladę.
Na zakończenie Pani dyrektor Beata Pańko zebranym Babciom i Dziadkom serdecznie podziękowała za tak liczne przybycie na uroczystość, dla naszych milusińskich to ważne wydarzenie - wystąpić przed Babcią i Dziadziem!
Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, kawę lub herbatę.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc przy organizacji uroczystości.
Elżbieta Knurek
31
Archiwum Aktualności