• Sezon zimowy otwarty!

          • Lodowisko w Sanoku to miejsce, gdzie już od kilku lat uczniowie klas 4-8 otwierają sezon sportów zimowych. Nie inaczej było w tym roku. Pierwszy wyjazd na łyżwy już za nami. Dopisała nie tylko frekwencja, ale również humory. W ruch poszły także pingwinki, sprzęt niezbędny dla każdego, który swoją przygodę z łyżwami dopiero rozpoczyna. Ta forma aktywnego wypoczynku pozwala na szlifowanie łyżwiarskich umiejętności i naukę amortyzacji upadków. Najważniejsze, że zabawa była przednia.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • Dzień Dziecka to jedno z najpopularniejszych świąt w Polsce, ale równie istotny jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wbrew pozorom to ważne święto, które ma na celu uświadamianie ludziom na całym świecie prawa najmłodszych mieszkańców naszej planety. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski, obecny m.in. w logo najbardziej znanej organizacji pomagającej dzieciom - Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, znanej bardziej jako UNICEF.

            Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzimy co roku 20 listopada. Właśnie tego dnia w 1989 roku została uchwalona Konwencja o prawach dziecka, a w życie weszła rok później. Dokument ten podpisali wówczas przedstawiciele 195 państw, w tym Polski.

            Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły 20 listopada przyszli ubrani na niebiesko, w ten sposób zaakcentowali światowe święto dzieci. W czasie lekcji wychowawczych rozmawiano na temat sytuacji dzieci w różnych zakątkach świata i o ich prawach.

            Mamy nadzieję, że „Dzień niebieski” na trwałe znajdzie się w kalendarzu imprez i uroczystości w naszej szkole.

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 13 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Upamiętniliśmy w ten sposób 105. rocznicę tego wydarzenia.

            Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy IV. Wprowadzili oni zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

            Słowa pieśni i recytacje wspaniałych patriotycznych wierszy, przybliżyły nam, w sposób bardzo zrozumiały, tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał aż 123 lata. Uczniowie uwydatnili   też radość i wzruszenie towarzyszące wszystkim rodakom po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Przedstawili postaci historyczne, które miały ogromne znaczenie dla tych wydarzeń.

            Na koniec utworem Ireny Santor „Powrócisz tu” czwartoklasiści uświadomili nam wszystkim, że Ojczyznę ma się jedną. Parafrazując słowa piosenki „Gdy los Cię rzuci w daleki świat, powrócisz tu, powrócisz gdzie twój dom”.

          • Zbiórka elektrośmieci do 30 listopada!

          • Trwa zbiórka elektrośmieci. Komputery, telewizory, sprzęt AGD itp. prosimy dostarczać na parking przed Szkołą Podstawową w Jasionowie. Jest to jedyna szansa na pozbycia się zurzytego sprzętu elektrycznego. Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie go do końca listopada.

          • W kręgu mitologii greckiej

          • dniu 3.11. 2023 r. klasa 5 uczestniczyła w żywej lekcji historii. Pełna niespodzianek i humoru podróż do starożytnej Grecji przybliżyła nam najważniejszych bogów olimpijskich, herosów i bohaterów. Poznaliśmy ich atrybuty, nadprzyrodzone zdolności i słabości. Żywa lekcja historii umożliwiła bliższe poznanie zagadnień znanych z podręcznika i pozwoliła rozbudzić wyobraźnię.

          • Siedem Cudów Starożytnego Świata

          • Uczniowie kl.5 zaprezentowali swoją wiedzę historyczną, zdolności manualne i pomysłowość wykonując makiety przedstawiające „Siedem Cudów Starożytnego Świata”.  

            Najwcześniejsza znana wersja listy została stworzona w II wieku p.n.e. przez Antyparta z Synodu. Ta, którą znamy dzisiaj powstała w średniowieczu. Umieszczono na niej głównie miejsca, które były znane i zwiedzane przez starożytnych Greków. Jest to swoisty przewodnik turystyczny po najwspanialszych budowlach starożytności. Niestety, tylko jedna z nich przetrwała do naszych czasów.  

            Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie zostały zniszczone w I w. p. n. e w wyniku trzęsienia ziemi. Świątynię Artemidy w Efezie ostatecznie zniszczył najazd Gotów w III w. n.e. Posąg Zeusa w Olimpii zniszczył pożar w VI w. n.e. Mauzoleum w Halikarnasie, Kolos Rodyjski i Latarnia morska w Faros podzieliły w różnych okresach los ogrodów Semiramidy i zostały zniszczone przez trzęsienia ziemi. Współcześnie możemy jedynie podziwiać Piramidę Cheopsa.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
        • 134393700
        • 36-211 Jasionów 195 36-211 Jasionów Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych