• Bezpieczna droga

•     15 września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów kl.0-3  z policjantką Agnieszką Drozd i jej przyjacielem misiem „Popo”. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Pani policjantka rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreśliła ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniała również zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi oraz jak należy się zachować spotykając na swojej drodze agresywne psy. Ponadto funkcjonariuszka poruszyła temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz dzielili się swoim spostrzeżeniami.

• Archipelag Skarbów

•         W dniach 14 - 15.09 uczniowie klas 8 - 7 uczestniczyli w Programie "Archipelag Skarbów." Jest to program profilaktyki zintegrowanej dla młodzieży opracowany i nadzorowany przez specjalistów z IPZIN, a prowadzony przez odpowiednio przygotowanych trenerów.

Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w formie mitingu pozwoliły zgromadzonej na sali GOK w Haczowie młodzieży zamienić się w poszukiwaczy skarbów. W skrzyniach różnych rozmiarów oprócz drobnych gadżetów można było odnaleźć: miłość, szacunek, przyjaźń. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów było wychowanie ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność.

• Zaproszenie dla rodziców

• Drodzy rodzice i opiekunowie.

Państwa dzieci mają szansę uczestniczyć w projekcie profilaktycznym pt.: ARCHIPELAG SKARBÓW, który ma na celu wzmocnienie i uzupełnienie pracy wychowawczej rodziców i nauczycieli. Projekt doskonale wspiera nastolatków w kształtowaniu dojrzałych i mądrych postaw oraz uczy ich zdrowego stylu życia. Dotyczy to zwłaszcza tych obszarów, z którymi wiążą się obecnie największe zagrożenia dla ich prawidłowego rozwoju na etapie dojrzewania.

Bardzo nam zależy, aby cała klasa skorzystała z projektu, dlatego prosimy o zapoznanie się z informacją o programie i wyrażenie zgody na udział Państwa dziecka w programie profilaktycznym ARCHIPELAG SKARBÓW.

Program posiada potwierdzone naukowo efekty pozytywnego oddziaływania na młodzież. Jednak jego skuteczność zależy nie tylko od prowadzących go trenerów, lecz także od dobrej współpracy rodziców, wychowawców i Dyrekcji szkoły.

A zatem Państwa zaangażowanie jest niezbędne, aby efekty profilaktyczne całego projektu były jak największe. Wasz autorytet, relacje i znajomość własnych dzieci mają w tym wszystkim kluczowe znaczenie.

Dlatego zapraszamy na spotkanie z trenerami programu, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Haczowie w dniu 14.09.2023r. /czwartek/ o godz. 17.00

Tematyka spotkania:

• Nieznane prawdy o nastolatkach – najciekawsze wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej nad współczesną młodzieżą.
            • Informacje o programie ARCHIPELAG SKARBÓW, które przydadzą się w rodzinnych rozmowach nad mądrymi wyborami życiowymi.
            • Jak rozmawiać ze swoim nastoletnim dzieckiem na tematy trudne.

Serdecznie zapraszamy!

Kadra pedagogiczna

wraz z trenerami programu ARCHIPELAG SKARBÓW

P.S.

Gorąco zachęcamy, aby jeśli to tylko możliwe, dołączyć do spotkania we dwoje, ponieważ po podobnych spotkaniach w innych szkołach wielokrotnie słyszeliśmy od „oddelegowanego” rodzica, że bardzo żałuje, iż nie uczestniczyli w nim razem z mężem/żoną.

Zapraszamy również do obejrzenia serii 3 krótkich filmów dla rodziców pt.: "Nawigacja w kryzysie czyli jak wychowywać nastolatka". Poniżej linki:

Część 1:

Część 2: