• Powiatowe IMS w koszykówce dziewcząt

• W rozegranych na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Jasionowie powiatowych IMS w koszykówce dziewcząt wzięło udział trzy drużyny reprezentujące SP w Grabownicy, Domaradzu i Jasionowie. Byli to zwycięzcy rozgrywek gminnych. Turniej rozpoczął mecz między Grabownicą a Domaradzem. Dziewczyny z Grabownicy nie miały większych problemów z pokonaniem swojego rywla. W drugim spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się ze zwyciężczyniami pierwszego pojedynku. Początek nie był najlepszy, nasze rywalki uzyskały wysoką przewagę, ale w miarę upływu czasu spotkanie się wyrównało. Nasze dziewczyny skutecznie odrabiały straty, niestety zabrakło czasu i trzeba było uznać wyższość rywalek, mecz zakończył się wynikiem 20:24 dla Grabownicy. Stało się więc jasne, że to rprezentantki SP w Grabownicy zajmą pierwsze miejsce i awansują do dalszych rozgrywek. W ostatnim spotkaniu Jasionów pokonał Domaradz i ostatecznie zajął drugie miejsce.

• Nina Zajchowska i Kornel Opaliński to nasi reprezentanci w finale Mikołajkowych Debiutów

• GOKiW w Haczowie 5 grudnia 2023 r. rozbrzmiewał muzyką i śpiewem. Na eliminacje gminne Mikołajkowych Debiutów zgłosiło się 29 uczestników z każdej szkoły i przedszkola gminy Haczów. Miło nam, że spośród naszej czwórki: Mai Pietryki, Kornela Opalińskiego z kl. I, Niny Zajchowskiej i Jakuba Kolka z kl. III, właśnie Nina i Kornel będą reprezentować naszą gminę w koncercie finałowym w BDK.

Elżbieta Knurek

• Mikołajkowe Debiuty 2023

• W XXVIII edycji konkursu wokalnego „Mikołajkowe Debiuty” wzięło udział 16 uczestników z klas 0 – 3. Oddział przedszkolny reprezentowała Iga Zajchowska, klasę I: Wojciech Lewicki, Maja Pietryka, Adrian Masłyk, Jacek Przybyła i Kornel Opaliński. Zofia Bogaczewicz, Amelia Zabój, Ula Giermańska i Laura Szczepek to przedstawicielki kl. II. Z kl. III udział wzięli: Gabryś Krawczyk, Gabriela Nastał, Jakub Kolek, Nadia Pokrywka, Nina Zajchowska i Kacper Ziemiański. Wszystkie dzieci prezentowały się pięknie, a wykonywane przez nie  utwory bardzo podobały się publiczności. Zgromadzeni widzowie docenili występy swoich koleżanek i kolegów gromkimi brawami. Członkowie jury stanęli przed dużym wyzwaniem i po burzliwych obradach do etapu gminnego zakwalifikowali: Kornela Opalińskiego i Maję Pietrykę z kl. I oraz Ninę Zajchowską i Jakuba Kolka z kl. III.  Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Fotorelacja z etapu gminnego po udostępnieniu materiałów przez organizatora!

• Andrzejki 2023

• W poniedziałek i wtorek (27,28.11.) uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Najpierw dzieci z klas 0-3 bawiły się wspólnie na dyskotece. Spotkanie było także okazją do okolicznościowych wróżb. W odświętnie udekorowanej sali i w pięknych strojach dzieci spędziły czas na zabawie przeplatanej wróżbami. Mogły sprawdzić np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Dzień ten dostarczył im wielu pozytywnych przeżyć i emocji.

We wtorek na andrzejkowej zabawie spotkali się uczniowie klas 4-8. Przedstawiciele młodszej grupy zademonstrowali ciekawe kreacje i wykazali się dużą pomysłowością. Najstarsi wystąpili w strojach wieczorowo-dyskotekowych. Bez względu na kreacje, wszystkim dopisywały doskonałe humory a zabawa toczyła się w miłej atmosferze.

Dyskoteka andrzejkowa była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także sprzyjała integracji szkolnej społeczności.

• Mateusz Rybski pierwszy, Jakub Bogaczewicz drugi!

• Szkoła Podstawowa w Trześniowie gościła uczestników Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Nasi reprezentanci spisali się na medal, a właściwe… na dwa. Mateusz Rybski - uczeń klasy VIII został zwycięzcą tego konkursu, a Jakub Bogaczewicz z klasy VII zajął ex aequo z Dawidem Orłowskim ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie II miejsce. Trzeci z naszych uczniów Bartosz Adam z klasy VII także wykazał się dużą wiedzą o takich państwach jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria czy Lichtenstein i do podium zabrakło mu bardzo niewiele.

Wszystkim naszym kolegom serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was i naszej germanistki p. D. Rozum dumni!

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie i wartościowe nagrody!