• Gdzie znaleźć zimę w lutym?

• Patrząc na pogodę zastanawiamy się, czy to oby na pewno kalendarzowa zima? Na termometrze plus 19, za oknem zielono, a my… na łyżwach. Zimę można lubić lub nie, ale za jazdą na nartach i łyżwach tęsknią wszyscy. Nam 27 lutego udało się tę tęsknotę zaspokoić. Na lodowisku w Krośnie zameldowała się mocna, 41 osobowa ekipa. Humory i kondycja dopisywały, a zabawa była super. Do zobaczenia, kto wie, może jeszcze tej zimy?

• W karnawałowo-walentynkowym rytmie

• Ostatki nasi uczniowie spędzili na wspólnej zabawie. W tym roku 13 luty to ostatni dzień karnawału i jednocześnie wigilia święta zakochanych. Z przyczyn oczywistych (14 luty to środa popielcowa) postanowiliśmy połączyć tegoroczną zabawę choinkową z Walentynkami.

Na początek na parkiecie pojawili się uczniowie klas 0 – III. W tym roku dominowały kreacje wieczorowe wśród dziewczynek i sportowe wśród chłopców. Były piękne i stylowe suknie różnej długości. Małe elegantki prezentowały się w nich z wdziękiem i gracją. Chłopcy postawili na Juventus Turyn, Borussię Dortmund czy Real Madryt. Nie zabrakło także policjantów i strażaków.

Swoje trzy grosze dorzuciła również poczta walentynkowa. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego uroczyście wręczyli wszystkim zgromadzonym Walentynki. Wśród uczniów najmłodszych klas najbardziej popularną Walentynką okazała się uczennica kl. 3 Nadia Pokrywka, a Walentym – uczeń kl. 1 Igor Ekiert. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali czerwone i słodkie serduszka.

Miejsce naszych najmłodszych kolegów w godzinach popołudniowych zajęli uczniowie klas 4 – 8. W ich wykonaniu zdecydowanie dominowała moda dyskotekowa. W trakcie krótkiej przerwy SU także uroczyście wręczył dostarczone Walentynki. Zdecydowanie największą popularnością cieszyli się uczniowie kl.8. Najpopularniejszą Walentynką została Nikola Czajka, a Walentym – Mateusz Szarek.

• Dzień Babci i Dziadka

• Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe i jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości, szacunku i wdzięczności za trud włożony w wychowanie swoich wnuków.

Z okazji święta Babć i Dziadków 26 stycznia o godz. 10.00 w domu ludowym uczniowie klas O – III zaprezentowali przygotowaną pod czujnym okiem swoich wychowawców część artystyczną.

Chcąc wprowadzić przybyłych gości w dobry humor, uroczystość rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego scenką o babci Gieni, dziadku Stefanie i stygnącym rosołku. Przedszkolaki fantastycznie wykonały swoje role, również w scenkach do muzyki z młodości dziadków.

Następnie swoje zdolności aktorskie prezentowały dzieci z kl. I w pięknej i znanej bajce pt. Czerwony Kapturek. Z ekspresją i zaangażowaniem wykonały swoje role.

Z kolei dzieci z kl. II w perfekcyjnie przygotowanych Jasełkach, pokazały swoje umiejętności aktorskie, śpiewacze i taneczne. Gwiazda, turoń czy ognisko to tylko niektóre wspaniałe rekwizyty drugaków.

Klasa III przygotowała dla kochanych Babć i Dziadków porywający show pt. Ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, śpiewacze i taneczne.

Część artystyczna obfitowała w żarty, scenki, piosenki, piękne pokazy taneczne i instrumentalne. Nie zabrakło też życzeń wypowiedzianych i wyśpiewanych. Każda Babcia i Dziadek otrzymali piękne róże.

Pani dyrektor Beata Pańko złożyła gościom najlepsze życzenia z okazji ich święta, a ostatnim etapem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Raduj się Świecie!

• 27 stycznia 2024 roku w Sali Widowiskowej w Jasienicy Rosielnej odbył się Koncert Świąteczny „Raduj się Świecie” organizowany przez Akademię Wokalno- Aktorską MF Artis, w którym wystąpiły dzieci z grupy wiekowej 8 - 10 lat. Wśród występujących młodych aktorów mogliśmy podziwiać uczennicę naszej szkoły - Maję Pietrykę. W radosnej i świątecznej atmosferze,  Maja wraz z innymi dziewczynkami z zespołu pięknie śpiewała i tańczyła, bardzo swobodnie czuła się na scenie. Maju! Gratulujemy udanego występu!

Grażyna Balawajder