Zasłużeni absolwenci
Danuta Gromek
Doktor nauk medycznych, absolwentka Akademii Medycznej w Krakowie. Prowadziła badania nad zastosowaniem leków w medycynie. Współpracowała z uniwersytetem w Paryżu i Montrealu, obecnie w Toronto.
Marian Konieczny
Urodził się 13 stycznia1930 roku w Jasionowie; rzeźbiarz; studiował w ASP u Dunikowskiego, następnie w Instytucie Rzeźby i Architektury w Leningradzie. Profesor, przez wiele lat pełnił funkcję rektora krakowskiej ASP. Twórca m. in. Pomnika Bohaterów Warszawy. Zmarł 25 lipca 2017 r., został pochowany w alei zasłuzonych krakowskiego cmentarza Rakowickiego.
Barbara Ruszel
Żyła w latach 1908 - 1980.Pochodziła z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Absolwentka Wydziału Historii Uniwersytetu im. Jana Kazimierza we Lwowie. Po wojnie polsko-sowieckiej została zmuszona opuścić to miasto. Została nauczycielką historii w Krośnie.
Ks. Franciszek Smoleń
Urodził się w 1897 roku w Jasionowie, zmarł w 1976 roku w Jaśle. Absolwent Seminarium Duchownego w Przemyślu. Uczestnik obu wojen światowych - kapelan wojskowy. Proboszcz parafii Biskowice k/Sambora. Nauczyciel religii w Gimnazjum w Samborze. Represjonowany przez reżim sowiecki. Po powrocie do Polski - kapelan u SS Wizytek w Jaśle. Prochy jego spoczywają na cmentarzu w rodzinnej wsi - Jasionowie.
Józef Smoleń
Urodził się w 1889 roku w Jasionowie, zmarł w 1974 roku w Brzozowie. Pochodził z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Jana Kazimierza we Lwowie. Pracownik prokuratury w Sanoku, a od 1937 roku pracownik, potem naczelnik Sądu Powiatowego w Brzozowie. Zakładał również drużyny strzeleckie.
Ludwik Smoleń
Urodził się w 1891 roku w Jasionowie, zmarł w 1984 roku w Warszawie. Pochodził z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Absolwent Gimnazjum w Sanoku. Walczył o odzyskanie niepodległości w Legionach Piłsudskiego. Awansował do rangi pułkownika. Za ofiarność i udział w walce otrzymał majątek w Olszance k/Suwałk.
Mieczysław Szuba
Urodził się 14 lipca 1906 r. w Jasionowie. Oficer Wojska Polskiego, uczestnik kampanii wrześniowej, porucznik piechoty 5 pułku strzelców podhalańskich. Więzień obozu jenieckiego w Starobielsku, zginął w Chrkowie. Pośmiertnie awansowany na stopień kapitana.
Ks. Ludwik Wasylewicz
Urodził się w 1898 roku w Jasionowie, zmarł w 1974 roku w Łańcucie. Absolwent Seminarium Duchownego w Przemyślu. Całe jego życie związane było z parafia łańcucką. Uczestnik kampanii wrześniowej - kapelan 3 Pułku Piechoty Legionowej w Jarosławiu, w randze kapitana. Walczył w obronie Warszawy i Modlina. Po kapitulacji wzięty do niewoli i przetrzymywany w Działdowie. Po powrocie do Łańcuta aresztowany wraz z innymi nauczycielami przez Gestapo i więziony w Rzeszowie. Prochy jego spoczywają w rodzinne wsi - Jasionowie.
Krzysztof Zamorski
Profesor nauk historycznych, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po ukończeniu studiów pracownik naukowy Instytutu Historii, wykładowca uniwersytecki. W latach 1993 - 2003 dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie.
Tomasz Zamorski
Doktor nauk fizycznych, specjalność - akustyka fizyczna. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Po ukończeniu studiów pracownik naukowy tejże uczelni. Wiele lat pełnił funkcję dyrektora Katedry Fizyki, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Krzysztof Daszyk
Urodzony 13 marca 1964 r. w Jasionowie. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1987 roku pracownik naukowy Instytutu Historii tegoż uniwersytetu, dr hab., profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Anetta Lasek-Bal
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (1997 r.), profesor dr hab. n. med. Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu tegoż uniwersytetu. Członek Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk.