• ,,Bajkowa zgaduj-zgadula” w Bibliotece Szkolnej

• 20.05.2019r. w bibliotece szkolnej uczniowie klasy IV pod kierunkiem opiekuna biblioteki przygotowali dla uczniów oddziału przedszkolnego ,,Bajkową zgaduj – zgadulę”. Ułatwieniem w odgadywaniu tytułów czytanych bajek były przygotowane rekwizyty. Okazało się, że przedszkolaki bardzo dobrze znają tytuły i treści różnorodnych książek. Szybko padały trafne odpowiedzi dotyczące czytanych bajeczek. Najmłodsi uczniowie szkoły opowiadali również o swoich domowych ,,biblioteczkach”. Nasi ,,milusińscy” chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Zapoznali się także z pracą bibliotekarza.

• DZIĘKUJEMY

• Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasionowie wyrażają ogromną wdzięczność za otwarcie swojego serca dla chorych i cierpiących osób, za wrażliwość i życzliwość Tym wszystkim, którzy 14 kwietnia wsparli akcję charytatywną „Krośnieńskie Pola Nadziei”. Dzięki Państwa ofiarności zebrano kwotę 2,734 złote 98 groszy, która w całości została wpłacona na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Udział nas wszystkich w tej akcji wpisuje się w słowa Świętego Jana Pawła II „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

• KONKURS PRZYRODNICZY "SALAMANDRA"

• Julia Pokrywka - uczennica kl.V - finalistką Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez PTOP,,Salamandra” w Humniskach. 25.04.2019r. uczniowie naszej szkoły Julia Pokrywka – klasa V i Damian Masłyk – klasa VII wzięli udział w XVII Regionalnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym ,,Ssaki Polski”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Humniskach. Uczniowie wykazali się najwyższym poziomem wiedzy na etapie szkolnym i zakwalifikowali się do etapu regionalnego. Julia Pokrywka pomyślnie przeszła I etap konkursu regionalnego i zakwalifikowała się do finału tego konkursu. Wysoki poziom wiedzy na temat ssaków Polski umożliwił naszej uczennicy osiągnięcie tego sukcesu. Brawo Julka! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!