• Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków naszej szkole nasmażyła!

• Ostatni czwartek przed Środą Popielcową znany jest powszechnie jako tłusty czwartek, zapusty albo mięsopust. W tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem. Dzisiaj dominuje marmolada i czekolada. Jedyne, co się nie zmieniło to, to że po każdym takim słodziutkim i tłuściutkim pączusiu można palce lizać.

• BAL KARNAWAŁOWY W WALENTYNKI

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 14 lutego świetnie bawili się na balu kostiumowym. Największe napięcie towarzyszyło konkursowi na najciekawszy kostium. Przedstawiciele SU dokładnie przyjrzeli się wszystkim kreacjom i popadli … w kolorowy zawrót głowy. Najchętniej wyróżniliby wszystkich uczestników zabawy, ale regulamin rzecz święta. Zgodnie z nim należało wyłonić zwycięzców w obu kategoriach. Ostatecznie wśród dziewczynek zwyciężyła uczennica kl.I Nadia Zawada, a u chłopców uczeń kl.III Michał Bogaczewicz. Rozstrzygnięto także konkurs na „Najpopularniejszą Walentynkę i Walentyna”. W pierwszej kategorii po zwycięstwo sięgnęła Milena Wiech z kl. V, a w drugiej Staś Pelczarski z kl. I.

Po najmłodszych przyszedł czas na rywalizację uczniów klas IV – VIII w konkursie „Top Model”. Do rywalizacji przystąpiło po dwoje przedstawicieli każdej klasy, a jury oceniało kreację, poczucie rytmu i sposób samo prezentacji. W kategorii dziewcząt zwyciężyła uczennica kl. VII Nikola Czajka, a wśród chłopców uczeń kl. VIII Michał Zubik. Dla wszystkich uczestników walentynkowej zabawy SU przygotował słodkie upominki.

• Dzień pizzy

• Samorząd Uczniowski 9 lutego zorganizował "Dzień pizzy". Cieszył się on dużym zainteresowaniem i sprawił wielką frajdę zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Zresztą zobaczcie sami naszą fotorelację!

• MAMY DRUGĄ DRUŻYNĘ W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH

• Szkoła Podstawowa w Jasionowie 3 lutego b.r. była gospodarzem Rejonowych Igrzysk Młodzieży w koszykówce chłopców. W zawodach rywalizowały drużyny z Olszanicy, Ustrzyk Dolnych, Sanoka i Jasionowa. Nasi chłopcy poszli w ślady swoich koleżanek i bez większych problemów wywalczyli awans do półfinałów wojewódzkich. Najskuteczniejszym zawodnikiem całego turnieju został Norbert Kasprzycki, zdobywca 50 punktów, a największą sympatią widowni w śród przyjezdnych cieszyła się drużyna z Olszanicy. Zespół z Jasionowa wystąpił w składzie: Fabian Chrobak, Norbert Kasprzycki, Krystian Dziub, Mateusz Rybski, Hubert Niezgodzki, Szymon Owoc, Fabian Ślączka, Wojciech Glazar, Michał Zubik.

A tak przedstawiają się wyniki i klasyfikacja końcowa:

1. Jasionów – Olszanica 29:16
            2. Olszanica – Sanok 19:16
            3. Ustrzyki Dolne – Olszanica 15:12
            4. Sanok – Jasionów 10:33
            5. Sanok – Ustrzyki Dolne 21:29
            6. Jasionów – Ustrzyki Dolne 25:9

1. Jasionów
            2. Ustrzyki Dolne
            3. Olszanica
            4. Sanok
          • Laboratoria Przyszłości - czas na start!

• Okulary VR z dostępem do portalu ClassVR pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości to możliwość wykorzystania tysięcy materiałów edukacyjnych z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jako pierwsi w naszej szkole mieli możliwość przekonać się o tym uczniowie kl. VI na lekcji techniki. Krótki instruktarz pozwolił im na prawidłowe wykorzystanie "kosmicznej technologii", ale wiele tajemnic jeszcze przed nimi do odkrycia. Z zajęć na zajęcia będzie coraz łatwiej i przyjemniej. Laboratorium czeka na następnych śmiałków.

• Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie

• Uczniowie klasy IV, VI i VII biorą udział Programie Edukacyjnym Wód Polskich „AKTYWNI BŁĘKITNI - Szkoła Przyjazna Wodzie”.

Jest to program dla zainteresowanych realizacją edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochroną przeciwpowodziową i zapobieganiem skutkom suszy oraz bezpiecznym korzystaniem z zasobów wodnych. Program otrzymał patronat Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych: obiegowi wody w przyrodzie, przyczynom i skutkom suszy, ochronie wód powierzchniowych oraz zasadom bezpiecznego zachowana w wodzie i na wodzie. W czasie zajęć wykorzystano materiały przygotowane przez organizatora: prezentacje, quizy i gry edukacyjne.

Uczniowie kl. IV wykonali własne plakaty obrazujące obieg wody w przyrodzie, natomiast kl.VI-VII rywalizowały w konkursie: „Dobrze i szybko”, podczas którego rozwiązywały krzyżówki i rebusy przygotowane przez organizatora. Starsi uczniowie przygotowali także „Regulamin bezpiecznego zachowania w wodzie i na wodzie”.

Do 1 marca trwa konkurs na gazetkę ścienną pod hasłem: „Światowy Dzień Wody”.