• Jesteśmy wicemistrzami Podkarpacia!

• Drużyna koszykarzy z Jasionowa w tegorocznej edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej odnotowywała same zwycięstwa. Najpierw pokonała wszystkich rywali w eliminacjach powiatowych, potem rejonowych, aby bez straty punktów wygrać półfinały województwa. Na turniej finałowy rozgrywany 14 marca w Stalowej Woli chłopcy z klasy VIII SP i III Gim. nie jechali w roli faworytów. Wśród dużych szkół z Tarnobrzega, Rzeszowa czy Stalowej Woli, mała wiejska szkoła, w której w klasach VIII i III jest w sumie 15 chłopców nie była uznawana za kandydata do medalu. Sport jednak rządzi się swoimi prawami, teoretyczną przewagę rywali zweryfikowała parkietowa rzeczywistość. W pierwszym spotkaniu koszykarze z Jasionowa zmierzyli się z drużyną z Tarnobrzega. Wyższość naszych zawodników nie podlegała dyskusji, od pierwszych minut wypracowali sobie przewagę            i systematycznie ją powiększali. Mecz zakończył się wynikiem 46:27. W drugim spotkaniu Zespół Gimnazjum nr 4 ze Stalowej Woli gładko pokonał PSP Sióstr Pijarek z Rzeszowa 51:26. W spotkaniu finałowym koszykarze z Jasionowa musieli uznać wyższość rywala przegrywając 55:22. Nie udało się powtórzyć sukcesu dziewcząt z 2015 r., czyli mistrzostwa Podkarpacia, ale wicemistrzostwo to także olbrzymi sukces tych zawodników i ich trenera Włodzimierza Pelczara. Serdecznie gratulujemy!!!
             A oto wyniki rozegranych spotkań:

Jasionów – Tarnobrzeg  46:27

Stalowa Wola – Rzeszów 51:26

Finał: Stalowa Wola – Jasionów 55:22

O III miejsce: Rzeszów – Tarnobrzeg 50:36

Drużyna z Jasionowa wystąpiła w składzie: Krystian Szymański, Patryk Szuba, Dawid Pelc, Karol Siwak, Kacper Najdecki, Natan Konieczny, Błażej Owoc, Karol Owoc, Miłosz Konieczny, Michał Kukuliński, Gabriel Kruczek. Trener: Włodzimierz Pelczar.

• Piesza wycieczka zawodoznawcza

• 22 marca uczniowie klas I-III udali się do Delikatesów Centrum, realizując zadania w ramach doradztwa zawodowego. Podczas pobytu w sklepie obserwowali pracę kasjerek, sprzedawców, kupujących. Pani kierowniczka opowiedziała dzieciom o pracy sprzedawczyń i kasjerek, udzielała odpowiedzi na zadawane pytania. Uczniowie zgodnie orzekli, że praca osób pracujących w sklepie jest bardzo potrzebna i odpowiedzialna.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

• Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa uczniowie klas pierwszej i drugiej oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego solidaryzowały się ze Stasiem Pielakiem

• Oliwia Konieczna śpiewała w Filharmonii Krakowskiej

• 3 marca 2019r. Oliwia Konieczna, uczennica klasy V wystąpiła w dwóch Koncertach Galowych ,,W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. Koncerty odbyły się w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Oliwia była jedną z laureatek  III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie i została zaproszona do udziału w wyżej wymienionych  koncertach. Reprezentowała nasz region -  Podkarpacie. W ramach swojego solowego występu wykonała piosenkę  ,,Niezwyciężeni”; słowa - Pani Maria Szulikowska, muzyka - Pani Monika Brewczak. Występ Oliwii został dostrzeżony i doceniony przez organizatorów koncertów i publiczność, na prośbę których  uczennica naszej szkoły wykonywała swój utwór na ,, bis” na zakończenie każdego z koncertów.