• Tacy byliśmy - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          •  

            23 czerwca dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień wakacji. Zakończenie roku miało tradycyjny charakter, o godz. 8.00. rozpoczęła się msza święta celebrowana przez proboszcza naszej parafii ks. Romana Lorensa. Po jej zakończeniu uczniowie, rodzice i nauczyciele przenieśli się do szkoły. Tutaj, w roli głównej wystąpili tegoroczni absolwenci. Bez stresu, na pełnym luzie zaprezentowali swoje uczniowskie wspomnienia, których bohaterami byli: dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy obsługi. Było wesoło i sentymentalnie, niejedna łza zakręciła się w oku. Wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa z rąk pani dyrektor Beaty Pańko i wychowawczyni kl. 8 p. Donaty Rozum. Wręczono również listy gratulacyjne dla rodziców najlepszych uczniów.

            Po pożegnaniu klasy 8 przyszedł czas na symboliczne pożegnanie uczniów kl.3. Za nimi pierwszy etap edukacji, a od września prawdziwe wyzwanie, jakim jest nauka w kl.4. Niby niewiele się zmienia, ta sama szkoła, ci sami koledzy, a jednak zupełnie inaczej.

            Na zakończenie rozdane zostały świadectwa „z paskiem” i nagrody za dodatkowe osiągnięcia uczniom klas 4-6. Dzień wcześniej nagrodę dla najlepszej uczennicy w naszej szkole odebrała Julia Giermańska z kl.6. Nagrodę Wójta dla najlepszej klasy w tym roku zdobyli uczniowie z kl.5, których reprezentowała przewodnicząca – Milena Wiech. Przypominamy, że jest to nagroda pieniężna w kwocie 1 000 zł z przeznaczeniem na wycieczkę klasową.

            Z funkcji wicedyrektora zrezygnowała p. Agnieszka Przybyła. Za dotychczasową pracę, zaangażowanie i rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków otrzymała podziękowania od p. Dyrektor. Także podziękowania dla nauczycieli i życzenia udanych wakacji, bezpiecznego wypoczynku dla uczniów i nauczycieli złożyli przedstawiciele Rady Rodziców.

            Za dowody sympatii i życzenia serdecznie dziękujemy!!! Do zobaczenia we wrześniu.

          • Certyfikat dla Szkoły Podstawowej w Jasionowie

          • Uczniowie klas 6 - 7 brali udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem: „Aktywni Błękitni" realizowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Patronem honorowym działania było: Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Za zrealizowane działania edukacyjne w roku szkolnym 2022/2023 Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przyznał szkole tytuł: „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie". 

            Uczennica kl.7 Sara Wróblewska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt.: „Aktywni Błękitni nakrętki zbierają, a mieszkańcy Afryki wodę pitną mają". 

            Za przeprowadzoną zbiórkę nakrętek w ramach konkursu: „Zbieraj nakrętki z Aktywnymi Błękitnymi" szkoła otrzymała wyróżnienie.

            Koordynator działania: Dorota Smoleń

          • Wycieczka do Bochni

          • 6 czerwca 2023 r. uczniowie klas 1- 3 wraz z opiekunami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś jak podziemne miasto.

            Wycieczkę rozpoczęła zbiórka wszystkich uczestników na parkingu, a następnie, po sprawdzeniu obecności, zajęciu miejsc w autokarze, grupa wyruszyła do Bochni, gdzie na uczniów czekali przewodnicy i wiele atrakcji do obejrzenia.

            Po spotkaniu z przewodnikami, zwiedzanie rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobiła na niektórych dzieciach duże wrażenie. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.

            Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w która również zostali zabrani uczniowie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych
            i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, jak również zalanie wodą podziemnych chodników.
            W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomagali między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli wrażenie, jakby normalna praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było także zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni.

            Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI „Sienkiewicz”, 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło naszym uczniom na zrelaksowanie się, zakup pamiątek i zjedzenie smacznego obiadu.

            Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Uczestnicy wycieczki, nieco zmęczeni i śpiący, dotarli do Jasionowa o godz.19. Wycieczkę należy zdecydowanie zliczyć od udanych.

          • I miejsce Mai Ekiert w gminnym konkursie plastycznym „Czyste powietrze mamy, bo śmieci nie spalamy”.

          • 13 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego po hasłem „Czyste powietrze mamy, bo śmieci nie spalamy”, w którym wzięło udział 9 uczniów z naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii kl. 5-8 zdobyła Maja Ekiert z kl.5. Wyróżnienie otrzymała jej klasowa koleżanka Milena Wiech. Inwencja twórcza i plastyczne zdolności naszych uczennic zostały docenione przez jury konkursowe. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Haczów wręczył Sekretarz Gminy Piotr Rostek.  Gratulujemy dziewczynkom!

          • Góry mają w sobie coś magicznego!

          • Uczniowie klas VI-VIII dwa piękne i słoneczne dni czerwca spędzili w Tatrach i na Podhalu. Wędrówka na Halę Gąsienicową i nad Czarny Staw była prawdziwym wyzwaniem, ale piękno i magia gór w pełni wynagrodziły nam zmęczenie. Widoki zapierały dech, a humory dopisywały. 

            Pobyt w Zakopanem trudno wyobrazić sobie bez wyjazdu kolejką na Gubałówkę i spaceru po Krupówkach. W naszm przypadku nie mogło być inaczej.  Ostatni punkt programu to relaks i odprężenie w tamtejszych termach. Do zobaczenia w górach!

            Uczniowie klas VI - VIII serdecznie dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie kosztów autokaru!!!

          • Dzień Dziecka 2023

          • Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Od 1955 r. obchodzony jest w rożnych krajach członkowskich ONZ, ale nie ma jednej daty. W Polsce Dniem Dziecka jest 1 czerwca.

            Święto to ma wymiar nie tylko rodzinny, w sposób szczególny obchodzone jest w polskich szkołach. Jest to dzień zabaw, rozgrywek sportowych, wycieczek czy spacerów.

            Uczniowie naszej szkoły w tym roku świętowali na słodko, może niezbyt zdrowo, ale za to smacznie. Raz do roku można sobie na to pozwolić. Najpierw kosz słodyczy zafundował Samorząd, a później krótki spacer z wizytą na pysznych lodach zorganizowała Rada Rodziców.

            Było wesoło i smacznie, za co Samorządowi i Radzie Rodziców dziękujemy.

          • MAMOM, TATOM ŻYCZYMY STO LAT!

          • W Polsce Dzień Matki obchodzony był już przed wojną, choć brakowało mu stałej daty. Przyjmuje się, że po raz pierwszy zorganizowano go w Krakowie w 1914 r. Znacznie młodszym świętem jest Dzień Ojca, jego obchody zapoczątkowano dopiero w 1965 roku.

            Dzień Matki i Ojca tradycyjnie już zgromadził rodziców naszych najmłodszych uczniów na uroczystej akademii. Klasy I-III zaprezentowały swoim Mamom i Tatom piękny, nastrojowy program artystyczny; były wiersze, tańce i piosenki. Nie zabrakło oczywiście okolicznościowych życzeń, do których my także się dołączamy.

          • I miejsce Sary Wróblewskiej w konkursie „Filmowe inspiracje”.

          • Uczennica kl. VII Sara Wróblewska zwyciężyła w organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie konkursie „Filmowe inspiracje”. Jego celem było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości uczniów na różne gatunki sztuki, poszerzanie wiedzy z zakresu technik plastycznych oraz umożliwienie   zaprezentowania swojego talentu poza szkołą. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej będącej osobistą interpretacją filmu „Mr Indifferent” autorstwa Aryasb Feiz. Pomysłowość i wyobraźnia oraz ekspresja artystyczna naszej uczennicy zostały doceniona przez jury. Gratulujemy Sarze, życzymy dalszych sukcesów.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
        • 134393700
        • 36-211 Jasionów 195 36-211 Jasionów Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych