• Konkurs plastyczny "Moja kredka" rozstrzygnięty

• Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Kredki zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III pod hasłem "Moja kredka". Pierwsze miejsce zdobyła uczennica kl. III Antonina Pelc. Miejsce II zajęła Nadia Pokrywka z kl.II. Jury wyróżniło prace: Nadii Futymy, Leny Szuby i Macieja Wojtowicza  (wszyscy z kl.III). Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Adela Witkiewicz-Kukułka, Kacper Ziemiański, Estera Ślączka, Gabriela Nastał i Gabriel Krawczyk z kl.II, oraz Maja Szuba, Marta Wojtyczka i Monika Przybyła z kl.III. Podczas okolicznościowego apelu wymienionym uczniom Pani Dyrektor złożyła gratulacje, wręczyła dyplomy i drobne upominki.

• Zwycięstwo Mai Ekiert !

• Uczennica kl.V Maja Ekiert zwyciężyła w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem: Plakat promujący właściwą segregację odpadów. Drobne upominki za udział w tym konkursie otrzymały także: Marcelina Madej, Kamelia Opalińska, Jowita Fiedeń z klasy IV, oraz Amelia Przybyła z klasy VI. Zwyciężczyni i pozostałym nagrodzonym GRATULUJEMY!

• Trening czyni mistrza!

• Uczniowie klas IV - VIII podczas kolejnego pobytu na sanockim lodowisku doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach. Ich postępy fachowym okiem oceniał nauczyciel wychowania fizycznego - Włodzimierz Pelczar. Mimo, że niektórym zdarzały się jeszcze małe potknięcia, to zabawa była przednia.

• Spotkanie z Jackiem Łapińskim w Bibliotece Publicznej w Jasionowie

• 23 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VI – VIII SP w Jasionowie  z Jackiem Łapińskim - prawnikiem, pisarzem, pasjonatem psychologii pozytywnej. Autor książek:  Dlaczego warto czytać, Z uśmiechem ci do twarzy starał się przekonać uczniów do znalezienia pasji, rozwijania jej. W kreatywny sposób usiłował pobudzić uczniów do myślenia, podejmowania wyzwań, a przede wszystkim do sięgania po książkę z przyjemnością.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada, w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Wszyscy doskonale wiemy, że nawet najdoskonalsza konwencja nie zapewni dzieciom na całym świecie respektowania ich praw. W tym roku przykłady łamania praw dziecka są wyjątkowo drastyczne.

Ponieważ 20 listopada to niedziela, więc nasze świętowanie przełożyliśmy na 21. W tym dniu cała szkoła była     „niebieska”. W ten sposób integrowaliśmy się z ludźmi na całym świecie, którzy zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Nasze niebieskie stroje wzbogaciliśmy biało-czerwonymi barwami, ponieważ po raz pierwszy w historii w listopadzie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Nie tylko kibicujemy Naszym, ale także poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach sportowych spróbujemy w przyszłości zastąpić Naszych Orłów, nie koniecznie piłkarzy, mogą to być siatkarze, koszykarze, szczypiorniści, tenisiści, kajakarze … . Na prowadzonych w tym tygodniu zajęciach na pierwszym miejscu znalazły się takie słowa jak: tolerancja, dyskryminacja, różnorodność. Wszystkim naszym działaniom przyświecało hasło: „Różnorodność jest wspaniała!!!”.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• To już 104. rocznica odzyskania przez Polskę i Polaków niepodległości. Po 123 latach niewoli narodowej, germanizacji, rusyfikacji, zsyłkach na Sybir, konfiskatach majątków i nieudanych zrywach narodowowyzwoleńczych nadeszła upragniona WOLNOŚĆ. W hołdzie bohaterom walczącym orężem, piórem, rzetelną pracą uczniowie naszej szkoły wzięli udział w okolicznościowej akademii. W jej programie znalazły się piękne wiersze o Ojczyźnie, nostalgicznie piosenki i perfekcyjnie wykonany taniec z szarfami w polskich barwach narodowych. Dokładnie o godzinie 11.11. wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w ramach akcji: „Hymn dla Niepodległej” odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

• JEŹDZIĆ KAŻDY MOŻE!

• Pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd na lodowisko do Sanoka już za nami. Uczniowie klas 4-8 bawili się doskonale, ich opiekunowie także. Nie miało znaczenia to, czy ktoś jest świetnym, czy początkującym łyżwiarzem. Poszły w ruch pingwinki i pomocne dłonie kolegów, a po godzinie każdy trochę lepiej, albo trochę gorzej ślizgał się po lodzie. Najważniejsze, że wszystkim dopisywały humory. Wypada już tylko dodać... do zobaczenia następnym razem!

• PIELĘGNUJEMY PAMIĘĆ O ZMARŁYCH!

• Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły już po raz czwarty wzięli udział w akcji: „Szkoła pamięta”. 28 października odwiedziliśmy jasionowski cmentarz, zapaliliśmy znicze i ofiarowaliśmy swoją modlitwę wszystkim, dla których nasza nekropolia jest miejscem wiecznego spoczynku. Co roku każdemu nowemu pokoleniu staramy się wpajać towarzyszące od lat naszej szkole motto: „Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem żywych”.

• Pasowanie na ucznia klasy pierwszej 2022r.

• Dzień 21 października 2022r. w Szkole Podstawowej w Jasionowie miał szczególny wymiar. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. To niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych, jak i dla ich rodzin. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali program artystyczny, który pokazał czego do tej pory nauczyli się w murach naszej szkoły. Odpowiadając na wiele pytań dali dowód, iż wiedzą co znaczy być dobrym uczniem, jak należy się właściwie zachowywać i jak zostać patriotą. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystego aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Jasionowie dokonała Pani dyrektor Beata Pańko. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wspaniałe upominki przygotowane przez rodziców. Na zakończenie uroczystości rodzice zaproponowali słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów, uśmiechu i czerpania radości z bycia uczniem. Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości.