• Przygotuj się do egzaminu - Zaproszenie na próbny egzminu ósmoklasisty z matematyki

• Mathematics.live zaprasza uczniów ósmej klasy do sprawdzenia swojej wiedzy na próbnych egzaminach ósmoklasisty!

Dla chętnych uczniów udostępniliśmy bezpłatne próbne egzaminy, które zostały przygotowane przez specjalistów. Arkusze odzwierciedlają standardy egzaminacyjne i pozwalają na przetestowanie swojej wiedzy i umiejętności.

W ramach próbnych egzaminów, przygotowaliśmy dla Was aż 34 arkusze z języka polskiego i matematyki! Zachęcamy do rozwiązania ich wszystkich, by jak najlepiej przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie szkół podstawowych będą musieli zmierzyć się z pytaniami o różnej formie. Będą to pytania zamknięte, które wymagają jednoznacznej odpowiedzi, oraz pytania otwarte, które wymagają krótkiej odpowiedzi w formie krótkiego tekstu.

Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://www.mathematics.live/egzamin-osmoklasisty/

Wiedza i umiejętności to klucz do sukcesu na egzaminie ósmoklasisty. Próbne egzaminy pozwolą Ci odkryć, w czym jesteś dobrze, a w czym musisz popracować, dzięki czemu będziesz mógł pracować nad swoimi słabościami przed egzaminem.

Serdecznie pozdrawiamy,Zespół Dyktanda.pl i Mathematics.live

• Wesołego Alleluja

• W nastrój świąt Wielkiej Nocy wprowadzili na uczniowie klasy II. W swojej inscenizacji zaprezentowali wielkanocny koszyk wypełniony święconką zgodnie z katolicką i ludową tradycją. Znalazły się w nim m.in.: kolorowe pisanki, baranek, sól, chleb.  Nie zabrakło także śmigusa dyngusa, na szczęście „na sucho”. Ich występ przeplatały piosenki związane z Wielkim Tygodniem w wykonaniu: Mai Ekiert, Marceliny Madej, Emilii Ruchlewicz i Mileny Wiech. Na zakończenie nasi artyści złożyli wszystkim zebranym piękne wielkanocne życzenia.

• Maraton matematyczny

• Dnia 21.03.2023 r. w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbył się „Maraton matematyczny” dla klas IV -VIII. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali różne zagadki detektywistyczne ze świata matematyki.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań, uzdolnień matematycznych, kształtowanie twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz integracja środowiska uczniowskiego. Organizatorem Maratonu była p. Iwona Konieczna. Nieco inne spojrzenie na matematykę sprawiło uczniom wiele frajdy. Gratulujemy pomysłu!