• PAMIĘTAMY!!!

          • 17 września 2022 roku w Jasionowie odbyły się gminne obchody 83. rocznicy hitlerowskiej i sowieckiej agresji na Polskę. W uroczystościach organizowanych przez Wójta Gminy Haczów oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Podkarpacki Oddział Wojewódzki im. Synów Ziemi Sanockiej w Jasionowie wzięli także udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Obchody rozpoczęły się o godz. 14.00. nabożeństwem celebrowanym przez ks. R.Lorensa, następnie, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP w Jasionowie i w asyście kompanii honorowej 35 Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku zaproszeni goście i towarzyszący im mieszkańcy naszej miejscowości udali się na plac przed domem ludowym. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego nastąpiło powitanie uczestników uroczystości, wręczenie odznaczeń, wyróżnień oraz podziękowań. Następnie delegacje udały się na plac przy Szkole Podstawowej w Jasionowie, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze pod Dębem Pamięci poświęconym kpt. Mieczysławowi Szubie, oficerowi Wojska Polskiego zamordowanemu przez NKWD w Charkowie w kwietniu 1940r. Kolejnym punktem programu był okolicznościowy koncert orkiestry OSP, w składzie której grają zarówno byli, jak i aktualni uczniowie naszej szkoły. Na zakończenie nasi uczniowie zaprezentowali przygotowany przez panie D. Filak i D. Rozum montaż słowno-muzyczny upamiętniający bohaterów obu wojen światowych. W przygotowanej prezentacji przypomniano sylwetki mieszkańców Jasionowa walczących na frontach I i II wojny światowej. Po części oficjalnej zebrani mogli obejrzeć sprzęt wojskowy i wyposażenie gaśnicze OSP Jasionów. To dla ducha, a dla żołądka – wojskowa grochówka serwowana przez panie z naszego KGW.

          • NARODOWE CZYTANIE W JASIONOWIE

          • Dnia 8 września uczniowie klasy 7. Szkoły Podstawowej wzięli udział w corocznej akcji czytelniczej Narodowe Czytanie.  Ponieważ rok 2022 został ogłoszony m. in. Rokiem Romantyzmu, podczas akcji prezentowano ballady A. Mickiewicza. Uczniowie pod kierunkiem p. D. Filak przygotowali interpretację Świtezianki z podziałem na role, później przedstawili też  balladę Lilije. Impreza czytelnicza miała miejsce w Bibliotece Publicznej w Jasionowie. Pani Marzena Kielar zadbała o miłą atmosferę spotkania.

        • SPOTKANIE Z POLICJANTEM
          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • 21 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III z dzielnicowym z asp. szt. Stefananem Szpienikiem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

            Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

        • DZIEŃ KROPKI W KLASIE PIERWSZEJ
          • DZIEŃ KROPKI W KLASIE PIERWSZEJ

          • Kiedy wypada święto kreatywności? Rokrocznie, 15 września niemal na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci z klasy pierwszej wraz z wychowawczynią również obchodziły to święto wspaniale bawiąc się kropką.

          • CZAS ROZWINĄĆ SKRZYDŁA ... I ODLECIEĆ STĄD!

          • Koniec roku szkolnego, to nie tylko promocja do kolejnej klasy i wręczenie świadectw, ale przede wszystkim pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów. Uczniowie klasy ósmej po raz ostatni otrzymali świadectwa Szkoły Podstawowej w Jasionowie. Po wakacyjnej przerwie będą kontynuować naukę w nowych placówkach, wśród nowych koleżanek i kolegów. Życzymy im samych sukcesów, spełnienia marzeń, a nade wszystko trafnych wyborów i poczucia bezpieczeństwa.

            W tym ostatnim dniu roku szkolnego 2021/2022 pożegnaliśmy nie tylko najstarszy rocznik naszych wychowanków, ale także naszą wieloletnią koleżankę, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej Panią Teresę Czapor, która po 40 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Tereso dziękujemy za ciężką, pracę, zaangażowanie, codzienny uśmiech. Życzymy dużo zdrowia, realizacji nowych marzeń i prosimy o nas nie zapominać!

          • ZNOWU JESTEM DZIŚ W PODRÓŻY!!!

          • Po dwuletnich perturbacjach związanych z ograniczeniami covidowymi w maju i czerwcu tego roku wróciliśmy do tradycyjnych wycieczek szkolnych. Uczniowie klas 6-8 zwiedzali przez trzy dni Warszawę. W bogatym programie wyjazdu nie mogło zabraknąć takich miejsc jak: Zamek Królewski, Starówka, Pałac w Wilanowie, Łazienki czy Powązki. Duże wrażenie na wycieczkowiczach wywarły wizyty w Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa na Szucha. Trudno sobie wyobrazić wycieczkę do Warszawy bez zwiedzenia miejsc charakterystycznych dla miasta stołecznego, obowiązkowym punktem naszego programu była wizyta w Senacie RP i Pałacu Prezydenckim, obejrzeliśmy także zmianę wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dwa ostatnie obiekty, które zwiedziliśmy to: Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik.

            Uczniowie z klasy IV i V byli na jednodniowej wycieczce w Pieninach. Największym problemem wydawała się być pogoda, systematycznie sprawdzane prognozy nie napawały optymizmem. Spływ Dunajcem czy wejście na Trzy Korony w strugach deszczu nie należą do najprzyjemniejszych. Ale jak to zwykle bywa prognoza prognozą,
            a życie niesie swoje rozwiązania. Lekki deszczyk towarzyszył nam tylko przy wejściu na szlak prowadzący na najwyższy szczyt Pienin Środkowych – Trzy Korony (982m.n.p.m). W trakcie spływu Dunajcem i zwiedzania zamku w Niedzicy pogoda była super. Pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną, trochę tylko żal, że tak szybko trzeba było wracać. Niektórym pewnie zabrakło wizyty w McDonaldzie, ale młodzi ludzie powinni unikać śmieciowego jedzenia, a na wycieczce szkolnej warto dojeść zapasy z plecaka, a w zamian za to jak najwięcej zwiedzić.

        • NAGRODY WÓJTA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW i KLAS
          • NAGRODY WÓJTA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW i KLAS

          • 23 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej w Trześniowie odbyła się uroczystość, w trakcie której  Pan Wójt Gminy Haczów – Stanisław Jakiel oraz Pani Dyrektor SAPO wręczyli najlepszym uczniom z każdej szkoły nagrody rzeczowe, a najlepszym klasom – nagrody pieniężne. W tym roku wśród najzdolniejszych znalazła się uczennica naszej szkoły - Amelia Przybyła. Zaś tytuł „Najlepszej Klasy” w roku szkolnym 2021/2022 otrzymała klasa IV. Nagrodę dla klasy odebrała Milena Wiech - przewodnicząca klasy.

            Serdecznie gratulujemy

            Więcej informacji w linku poniżej:

            Nagrody Wójta dla najlepszych uczniów i klas

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • W ramach „Laboratoriów przyszłości” na szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

            W ramach tego programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości  60 000 zł na zakup nowoczesnego wyposażenia.

            Do końca grudnia 2021 r. otrzymaliśmy wsparcie w kwocie - 41 529,50. Druga część wsparcia to kwota 18 470,50.

             

            Sprzęt, który został zakupiony to:

            1. kostki VR do poruszania elementami 3D
            2. drukarka 3D wraz z akcesoriami
            3. mikrokontroler Arduino
            4. stację lutowniczą
            5. aparat fotograficzny z funkcją kamery
            6. statyw do aparatu i kamery
            7. zestaw oświetleniowy
            8. mikrofon kierunkowy Saramonic
            9. mikroport Saramonic
            10. gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
            11. laptop Acer
        • Wycieczka do Sandomierza
          • Wycieczka do Sandomierza

          • 8 czerwca 2022 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Sandomierza.

            Po spotkaniu z przewodnikiem, które miało miejsce przy znanej sandomierskiej studni, wycieczkowicze udali się zwiedzać podziemną trasę. Uważnie słuchali przewodnika, który ciekawie opowiadał w jaki sposób powstały te piwnice. Przybliżył także legendę o Halinie Krępiance, która obroniła Sandomierz przed Tatarami. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film opowiadający o losach Sandomierza i jego mieszkańców na przestrzeni wieków.

            Następnie dzieci wraz z opiekunami weszły na taras widokowy Bramy Opatowskiej skąd podziwiały panoramę miasta, wstęgę Wisły oraz Góry Pieprzowe. Dużą frajdą okazał się rejs statkiem po Wiśle.

            Po pysznym obiedzie w restauracji Pod Ciżemką (często przejeżdża obok niej ojciec Mateusz na swoim rowerze), zaopatrzeniu się w liczne pamiątki, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Bezpiecznie dotarliśmy do celu.

        • Dzień Matki i Ojca
          • Dzień Matki i Ojca

          • 7 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na tę uroczystość dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały wiersze, piosenki i pięknie zatańczyły. Uczniowie klasy I przygotowali montaż słowno-muzyczny wykorzystując ponadczasowe wiersze Jana Brzechwy. Klasa II przygotowała inscenizację bajki „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz wiersze i piosenki. Klasa III pięknie zaśpiewała, recytowała a dziewczynki samodzielnie przygotowały ciekawe układy taneczne. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim mamusiom i tatusiom kwiaty. W imieniu całej społeczności szkolnej miłych gości powitała dyrektor naszej szkoły Pani Beata Pańko.

        • Dni Otwarte w naszej szkole!!!
          • Dni Otwarte w naszej szkole!!!

          • 2 czerwca to Dzień Otwarty w naszej szkole. Tego dnia przybyły do nas dzieci z Ochronki św. Józefa w Jasionowie, które we wrześniu staną się uczniami klasy pierwszej naszej szkoły. Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji prowadzonej w aktualnej klasie I, gdzie wykorzystywana jest interaktywna tablica. Następnie udały się do szkolnej biblioteki, świetlicy, zachwyciły się przestronną salą gimnastyczną i boiskiem wielofunkcyjnym. Dużą frajdę sprawiła im zabawa z użyciem maty interaktywnej. Wspólna zabawa miłych gości i uczniów klasy I na szkolnym placu zabaw była zwieńczeniem dzisiejszej wizyty.

        • Dzień Bibliotek
          • Dzień Bibliotek

          • Dzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa.

            W tym roku XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem przewodnim „Świat w jednym miejscu”. 6 maja 2022r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią P. Grażyną Balawajder odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Jasionowie. Pani bibliotekarka – Marzena Kielar przygotowała dla dzieci krótką pogadankę o tym, jak należy zachować się w bibliotece i czytelni. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego warto chodzić do biblioteki oraz jak dbać o książki, aby służyły nam jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, jakie są zasady zapisu do biblioteki, jak wygląda karta czytelnika. Zapoznały się również z regulaminem wypożyczalni. Miały okazję zwiedzić bibliotekę, czytelnię pomieszczenie komputerowe. Chociaż biblioteka nie jest duża, to na pewno każde dziecko będzie mogło znaleźć ciekawą książkę dla siebie. Każdy uczeń na pożegnanie otrzymał zakładkę do książki oraz coś słodkiego. Wszyscy obiecali, że będą chętnie odwiedzać bibliotekę.

            Pani Marzenie Kielar dziękujemy za ciekawą lekcję.

          • Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”

          • Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”Otwiera się w nowym oknie.

            Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także nauczycieli.

            Zadaniem ucznia jest wykonanie pisemnej pracy konkursowej w formie opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, eseju lub rozprawki. Napiszcie o waszych rodzinnych przygodach, o tym, jak lubicie wspólnie spędzać czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że wasza rodzina jest wyjątkowa.

            Zadaniem nauczyciela jest wykonanie scenariusza zajęć lekcyjnych lub scenariusza działań szkolnych poświęconych rodzinie.

        • Gminny Konkurs Recytatorski poezji Marii Konopnickiej
          • Gminny Konkurs Recytatorski poezji Marii Konopnickiej

          • 27 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.

            Jako że rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej, nasi mali wykonawcy również pięknie recytowali poezję naszej wspaniałej rodaczki.

            W konkursie udział wzięli:

            1. Jakub Bolanowski ze Szkoły Podstawowej we Wzdowie
            2. Wiktoria Zdybek  ze Szkoły Podstawowej we Wzdowie
            3. Lena Dołęgowska ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej
            4. Kornelia Rachwał ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej
            5. Hubert Wojtuń ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie
            6. Kaja Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie
            7. Gabriela Nastał ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie
            8. Zuzanna Lubecka ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie
            9. Natalia Czubska  ze Szkoły Podstawowej w Malinówce
            10. Wiktoria Czubska ze szkoły Podstawowej w Malinówce
            11. Mikołaj Matusz ze Szkoły Podstawowej w Haczowie
            12. Wojciech Rajchel ze Szkoły Podstawowej w Haczowie

            Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wszyscy pięknie recytowali i jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwej debacie  przyznano:

            I miejsce:

            Mikołajowi Matuszowi za wręcz teatralne wykonanie „Stefka Burczymuchy”

            II miejsce:

            Wiktorii Czubskiej  za piękne wykonanie „Komedii przy myciu”

            III miejsce:

            Lenie Dołęgowskiej za humorystyczną recytację „Sposobu na laleczkę”

             

            Wyróżnienie otrzymali :

            Gabriela Nastał za recytację wiersza „W lesie”

            Hubert Wojtuń  za wykonanie wiersza „Zosia i jej mopsy”

            Natalia Czubska za uczuciowe wykonanie wiersza „Nasze kwiaty”

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

        • Konkurs Poezji Marii Konopnickiej
          • Konkurs Poezji Marii Konopnickiej

          • 23 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Marii Konopnickiej.

            Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów:

            1. Maria Kruczek
            2. Zuzanna Lubecka
            3. Kamelia Opalińska
            4. Marcelina Madej
            5. Dominik Sajdak
            6. Monika Przybyła
            7. Lena Szuba
            8. Nadia Pokrywka
            9. Gabriela Nastał

            Wszystkie dzieci pięknie recytowały poezję Marii Konopnickiej. W etapie gminnym naszą szkołę będą reprezentowały Gabriela Nastał z klasy I oraz Zuzanna Lubecka z klasy III.

        • MAKIETA OSADY Z BISKUPINA
          • MAKIETA OSADY Z BISKUPINA

          • Prawie 90 lat temu (bo w 1933 roku) we wsi Biskupin odkryto wystające z wysychającego jeziora drewniane konstrukcje.  Okazało się, że są to pozostałości świetnie zachowanej osady z wczesnej epoki żelaza sprzed niemal 2800 lat! Dzisiaj stanowisko archeologiczne w Biskupinie jest chyba najbardziej znanym miejscem związanym z archeologią w Polsce. Zapewne o Biskupinie słyszał każdy.

            Uczniowie klasy V w ramach projektu z historii „Makieta osady z Biskupina” postanowili przybliżyć Wam Biskupin jeszcze bardziej wykonując swoje własne projekty osady! Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wspaniałych, oryginalnych i bardzo kreatywnych prac w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

          • DZIEŃ ZIEMI - konkurs EKO MODA rozstrzygnięty

          • 22 kwietnia to data, którą znają wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej  w Jasionowie. Wiedzą oni, iż w tym czasie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy, których celem było promowanie postaw ekologicznych.
            Niezwykle ciekawym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Stroje z  worków na śmieci, gazet, pudełek, rolek papieru, wytłaczanek i plastikowych zakrętek bardzo spodobały się widowni. To, co człowiek włoży na siebie jest ważne, ale w jaki sposób to zaprezentuje – też. Nasze „ekologiczne modelki i modele” majestatycznie prezentowały przygotowane przez siebie kreacje. Jury oceniało pomysłowość i inspirację ideą recyklingu, oryginalność, jakość wykonania oraz widowiskowe i kreatywne wykorzystanie surowców i tworzyw. Zobaczymy czy moda „eko” zagości na stałe w naszej szkole! Jeśli to ma służyć dobru naszej planety - Ziemi-jesteśmy ZA! Uczniowie klas IV-VIII mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody w turnieju wiedzy ekologicznej ,,Jestem przyjacielem Ziemi”. Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni gromkim brawami i dyplomami, a zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za wkład pracy, duże chęci, zaangażowanie, a przede wszystkim za uśmiech i dobrą zabawę na rzecz naszej Planety Ziemi.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Jasionowie
      • 134393700
      • 36-211 Jasionów 195 36-211 Jasionów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych