• Pasowanie na ucznia klasy I

• Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 24 października od samego rana panowała odświętna atmosfera w całej szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczennica gimnazjum powitała gorąco Panią Dyrektor, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz przybyłych gości. Dzieci w pięknej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Udowodniły, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej Pani Dyrektor przyjęła dzieci do grona społeczności szkolnej, dokonując symbolicznego pasowania niebieskim ołówkiem. Rodzice zorganizowali dzieciom słodkie przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

• Z wizytą u strażaków

• „Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali
            I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale,
            By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.
            To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!
            Swoje życie poświęcają, na ratunek przybywają.
            Kiedy dojdzie do wypadku, katastrofy budowlanej,
            To w tych miejscach nie zbraknie Ochotniczej Straży Pożarnej.”

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0-3 SP w Jasionowie wybrali się z wizytą do miejscowej OSP. O trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków, opowiadał dzieciom Pan Emil Wójcik. Większość dzieci zadeklarowała, że w przyszłości zostanie strażakiem.

• DZIEŃ NAUCZYCIELA

• 13 października w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Uczniowie klasy II gimnazjum i klasy VI przedstawili spektakl pt. Obyś cudze dzieci uczył oraz scenki ukazujące w żartobliwy sposób życie szkoły i perypetie uczniów. Akademię uświetniły swoim śpiewem Oliwia Konieczna i Julia Fiedeń. Następnie uczniowie złożyli nauczycielom i wychowawcom życzenia, do których dołączyli się rodzice, a także władze samorządowe.

Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze.

• Rozgrywki sportowe

• W czwartkowe popołudnie spotkali się po raz kolejny miłośnicy koszykówki. Pierwszy w tym roku towarzyski turniej rozegrali uczniowie klas III i IV z Rymanowa i Jasionowa. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jasionowie.