• Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”

• Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”Otwiera się w nowym oknie.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także nauczycieli.

Zadaniem ucznia jest wykonanie pisemnej pracy konkursowej w formie opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, eseju lub rozprawki. Napiszcie o waszych rodzinnych przygodach, o tym, jak lubicie wspólnie spędzać czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że wasza rodzina jest wyjątkowa.

Zadaniem nauczyciela jest wykonanie scenariusza zajęć lekcyjnych lub scenariusza działań szkolnych poświęconych rodzinie.

• Gminny Konkurs Recytatorski poezji Marii Konopnickiej

• 27 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.

Jako że rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej, nasi mali wykonawcy również pięknie recytowali poezję naszej wspaniałej rodaczki.

W konkursie udział wzięli:

1. Jakub Bolanowski ze Szkoły Podstawowej we Wzdowie
            2. Wiktoria Zdybek  ze Szkoły Podstawowej we Wzdowie
            3. Lena Dołęgowska ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej
            4. Kornelia Rachwał ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej
            5. Hubert Wojtuń ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie
            6. Kaja Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie
            7. Gabriela Nastał ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie
            8. Zuzanna Lubecka ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie
            9. Natalia Czubska  ze Szkoły Podstawowej w Malinówce
            10. Wiktoria Czubska ze szkoły Podstawowej w Malinówce
            11. Mikołaj Matusz ze Szkoły Podstawowej w Haczowie
            12. Wojciech Rajchel ze Szkoły Podstawowej w Haczowie

Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wszyscy pięknie recytowali i jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwej debacie  przyznano:

I miejsce:

Mikołajowi Matuszowi za wręcz teatralne wykonanie „Stefka Burczymuchy”

II miejsce:

Wiktorii Czubskiej  za piękne wykonanie „Komedii przy myciu”

III miejsce:

Lenie Dołęgowskiej za humorystyczną recytację „Sposobu na laleczkę”

Wyróżnienie otrzymali :

Gabriela Nastał za recytację wiersza „W lesie”

Hubert Wojtuń  za wykonanie wiersza „Zosia i jej mopsy”

Natalia Czubska za uczuciowe wykonanie wiersza „Nasze kwiaty”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

• Konkurs Poezji Marii Konopnickiej

• 23 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Marii Konopnickiej.

Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów:

1. Maria Kruczek
            2. Zuzanna Lubecka
            3. Kamelia Opalińska
            4. Marcelina Madej
            5. Dominik Sajdak
            6. Monika Przybyła
            7. Lena Szuba
            8. Nadia Pokrywka
            9. Gabriela Nastał

Wszystkie dzieci pięknie recytowały poezję Marii Konopnickiej. W etapie gminnym naszą szkołę będą reprezentowały Gabriela Nastał z klasy I oraz Zuzanna Lubecka z klasy III.

• MAKIETA OSADY Z BISKUPINA

• Prawie 90 lat temu (bo w 1933 roku) we wsi Biskupin odkryto wystające z wysychającego jeziora drewniane konstrukcje.  Okazało się, że są to pozostałości świetnie zachowanej osady z wczesnej epoki żelaza sprzed niemal 2800 lat! Dzisiaj stanowisko archeologiczne w Biskupinie jest chyba najbardziej znanym miejscem związanym z archeologią w Polsce. Zapewne o Biskupinie słyszał każdy.

Uczniowie klasy V w ramach projektu z historii „Makieta osady z Biskupina” postanowili przybliżyć Wam Biskupin jeszcze bardziej wykonując swoje własne projekty osady! Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wspaniałych, oryginalnych i bardzo kreatywnych prac w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

• DZIEŃ ZIEMI - konkurs EKO MODA rozstrzygnięty

• 22 kwietnia to data, którą znają wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej  w Jasionowie. Wiedzą oni, iż w tym czasie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy, których celem było promowanie postaw ekologicznych.
            Niezwykle ciekawym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Stroje z  worków na śmieci, gazet, pudełek, rolek papieru, wytłaczanek i plastikowych zakrętek bardzo spodobały się widowni. To, co człowiek włoży na siebie jest ważne, ale w jaki sposób to zaprezentuje – też. Nasze „ekologiczne modelki i modele” majestatycznie prezentowały przygotowane przez siebie kreacje. Jury oceniało pomysłowość i inspirację ideą recyklingu, oryginalność, jakość wykonania oraz widowiskowe i kreatywne wykorzystanie surowców i tworzyw. Zobaczymy czy moda „eko” zagości na stałe w naszej szkole! Jeśli to ma służyć dobru naszej planety - Ziemi-jesteśmy ZA! Uczniowie klas IV-VIII mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody w turnieju wiedzy ekologicznej ,,Jestem przyjacielem Ziemi”. Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni gromkim brawami i dyplomami, a zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za wkład pracy, duże chęci, zaangażowanie, a przede wszystkim za uśmiech i dobrą zabawę na rzecz naszej Planety Ziemi.