• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W ramach „Laboratoriów przyszłości” na szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach tego programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości  60 000 zł na zakup nowoczesnego wyposażenia.

Do końca grudnia 2021 r. otrzymaliśmy wsparcie w kwocie - 41 529,50. Druga część wsparcia to kwota 18 470,50.

Sprzęt, który został zakupiony to:

1. kostki VR do poruszania elementami 3D
            2. drukarka 3D wraz z akcesoriami
            3. mikrokontroler Arduino
            4. stację lutowniczą
            5. aparat fotograficzny z funkcją kamery
            6. statyw do aparatu i kamery
            7. zestaw oświetleniowy
            8. mikrofon kierunkowy Saramonic
            9. mikroport Saramonic
            10. gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
            11. laptop Acer
        • Wycieczka do Sandomierza

• 8 czerwca 2022 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Sandomierza.

Po spotkaniu z przewodnikiem, które miało miejsce przy znanej sandomierskiej studni, wycieczkowicze udali się zwiedzać podziemną trasę. Uważnie słuchali przewodnika, który ciekawie opowiadał w jaki sposób powstały te piwnice. Przybliżył także legendę o Halinie Krępiance, która obroniła Sandomierz przed Tatarami. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film opowiadający o losach Sandomierza i jego mieszkańców na przestrzeni wieków.

Następnie dzieci wraz z opiekunami weszły na taras widokowy Bramy Opatowskiej skąd podziwiały panoramę miasta, wstęgę Wisły oraz Góry Pieprzowe. Dużą frajdą okazał się rejs statkiem po Wiśle.

Po pysznym obiedzie w restauracji Pod Ciżemką (często przejeżdża obok niej ojciec Mateusz na swoim rowerze), zaopatrzeniu się w liczne pamiątki, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Bezpiecznie dotarliśmy do celu.

• Dzień Matki i Ojca

• 7 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na tę uroczystość dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały wiersze, piosenki i pięknie zatańczyły. Uczniowie klasy I przygotowali montaż słowno-muzyczny wykorzystując ponadczasowe wiersze Jana Brzechwy. Klasa II przygotowała inscenizację bajki „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz wiersze i piosenki. Klasa III pięknie zaśpiewała, recytowała a dziewczynki samodzielnie przygotowały ciekawe układy taneczne. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim mamusiom i tatusiom kwiaty. W imieniu całej społeczności szkolnej miłych gości powitała dyrektor naszej szkoły Pani Beata Pańko.

• Dni Otwarte w naszej szkole!!!

• 2 czerwca to Dzień Otwarty w naszej szkole. Tego dnia przybyły do nas dzieci z Ochronki św. Józefa w Jasionowie, które we wrześniu staną się uczniami klasy pierwszej naszej szkoły. Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji prowadzonej w aktualnej klasie I, gdzie wykorzystywana jest interaktywna tablica. Następnie udały się do szkolnej biblioteki, świetlicy, zachwyciły się przestronną salą gimnastyczną i boiskiem wielofunkcyjnym. Dużą frajdę sprawiła im zabawa z użyciem maty interaktywnej. Wspólna zabawa miłych gości i uczniów klasy I na szkolnym placu zabaw była zwieńczeniem dzisiejszej wizyty.

• Dzień Bibliotek

• Dzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa.

W tym roku XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem przewodnim „Świat w jednym miejscu”. 6 maja 2022r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią P. Grażyną Balawajder odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Jasionowie. Pani bibliotekarka – Marzena Kielar przygotowała dla dzieci krótką pogadankę o tym, jak należy zachować się w bibliotece i czytelni. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego warto chodzić do biblioteki oraz jak dbać o książki, aby służyły nam jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, jakie są zasady zapisu do biblioteki, jak wygląda karta czytelnika. Zapoznały się również z regulaminem wypożyczalni. Miały okazję zwiedzić bibliotekę, czytelnię pomieszczenie komputerowe. Chociaż biblioteka nie jest duża, to na pewno każde dziecko będzie mogło znaleźć ciekawą książkę dla siebie. Każdy uczeń na pożegnanie otrzymał zakładkę do książki oraz coś słodkiego. Wszyscy obiecali, że będą chętnie odwiedzać bibliotekę.

Pani Marzenie Kielar dziękujemy za ciekawą lekcję.