• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

• Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski przygotowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Grażynę Balawajder, Elżbietę Knurek i Teresę Czapor. Tegoroczny konkurs był poświęcony twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół w Jabłonicy, Trześniowie, Malinówce, Wzdowie i Jasionowie.

• Konkurs poetycki z ilustracją rozstrzygnięty!

• W konkursie poetyckim z ilustracją ,,Strofy o jesieni”, zorganizowanym przez opiekuna biblioteki szkolnej wzięło udział 33 uczestników. Byli to uczniowie z klas II, III i  IV-VI Szkoły Podstawowej. Wszystkie prace były wykonane na wysokim poziomie literackim i plastycznym. Wiersze oddawały  nastrój i prezentowały  walory jesieni, a prace plastyczne pięknie ilustrowały tematykę wierszy i barwy jesiennej pory roku. Uczniowie wykazali się artystyczną kreatywnością.

Jury oceniło prace konkursowe w trzech kategoriach:

I kategoria – klasa II:

1 miejsce – Urban Katarzyna,

2 miejsce – Bartnik Klaudia,

3 miejsce – Dziub Krystian.

II kategoria – klasa III:

1 miejsce – Filak Karina,

2 miejsce – Najdecka Oliwia,

3 miejsce – Bąk Emilia i Wajda Rafał.

III kategoria – klasy IV –VI:

1 miejsce – Nastał Sara z klasy V

2 miejsce – Sieniawska Emilia z klasy VI

2 miejsce – Chęć Emilia z klasy IV

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

• V Konkurs piosenki polskiej „Nie takie stare …(Jak świat)”

• Julia Fiedeń uczennica klasy III gimnazjum wzięła udział w eliminacjach do V Konkursu Piosenki „Nie takie stare …(Jak świat)”, organizowanych przez Brzozowski Dom Kultury. W tej edycji uczestnicy wybierali piosenki z repertuaru Ewy Bem, zespołu „Skaldowie” oraz Zbigniewa Wodeckiego. Julia zakwalifikowała się do koncertu finałowego, który miał miejsce 10 maja w Sali widowiskowej BDK. Uczennica pięknie zaprezentowała się w piosence z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem”. Gratulujemy Julce udanego występu i życzymy wielu wokalnych sukcesów.

•  Przedszkolaki w Bibliotece Szkolnej!
          • Przedszkolaki w Bibliotece Szkolnej!

• Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez opiekuna biblioteki  szkolnej. Celem zajęć było promowanie czytelnictwa i rozpoznawanie predyspozycji czytelniczych przedszkolaków. Dzieci zapoznały  się z zasadami pracy w bibliotece. Następnie dokonały przeglądu działu ,,Bajki”. Każde dziecko wybrało ulubioną bajkę. Na bazie wybranych książeczek odbyły się dalsze zajęcia, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Swobodnie wypowiadały się na temat swoich ,,domowych, bajkowych biblioteczek”. Na podstawie przebiegu zajęć i ich ewaluacji można stwierdzić, iż rośnie kolejne pokolenie bardzo dobrych czytelników. Brawo przedszkolaki! Za udział w zajęciach szóstka z plusem!

• OLIWIA NA KONCERCIE W KRAKOWIE!

• 12.05.2018r. uczennica klasy IV naszej szkoły Oliwia Konieczna wystąpiła w koncercie Tribute to Violetta Villas. Koncert zorganizowany przez KK Promotion odbył się w Kinie Kijów w Krakowie. Wokalistom towarzyszyła Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Nad przygotowaniem muzycznym uczestników czuwała Ilona Szczepańska. Koncert prowadził aktor Tomasz Schimscheiner. Inicjatorami cyklu koncertów RE: STARS są Anna Dziedzic - melomanka i przedsiębiorczyni i dr hab. Bogusława Hubisz- Sielska, pedagog akademii Muzycznej w Krakowie, założycielka Konserwatorium Krakowskiego im. W Lutosławskiego. Cykl koncertów służy upamiętnieniu wybitnych artystów, a przede wszystkim stwarza miejsce do ambitnego zaprezentowania wokalnych talentów, przy solidnym profesjonalnym wsparciu specjalistów. Niespełna 10-cio letnia Oliwia zaprezentowała solo ,,List do matki” oraz wystąpiła w duecie     z Mają Sułdecką w piosence ,,W Lewinie koło Kudowy”.Brała również udział w wykonaniu piosenki finałowej ,, Ja jestem już taka" wspólnie z wszystkimi wokalistami oraz ,,gwiazdą wieczoru" Nataszą Urbańską. Śpiewała także w chórkach towarzyszących niektórym wykonawcom. W klimatycznej atmosferze Kina Kijów nasza uczennica wspaniale zaprezentowała swój talent wokalny. Była najmłodszą uczestniczką tego koncertu. Za swój występ otrzymała rzęsiste brawa. Oliwię będzie można jeszcze usłyszeć w Tarnowie i Nowym Sączu, ponieważ KK Promotion organizuje trasę koncertową z kolejnymi edycjami koncertu Tribute to Violetta Villas i zaproponowano Oliwii udział w kolejnych koncertach. Oliwia swoje pierwsze kroki wokalne stawiała pod kierunkiem Pana Rafała Kuźnara. Obecnie szlifuje swoje umiejętności pod opieką Pani Moniki Brewczak prowadzącej chór Souliki i Soule w Sanoku. Oliwia bierze udział w występach chóru Soule. Wspólnie z tym zespołem uczestniczyła w nagraniu płyty ,,Uwierz Polsko”. Na co dzień jest skromną dziewczynką, która lubi śpiewać. Chętnie bierze udział w oprawie muzycznej akademii szkolnych, środowiskowych i reprezentuje szkołę w konkursach muzycznych.

• Konkurs recytatorski poświęcony twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny.

• 10 maja odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego, poświęconemu twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny. W konkursie wzięło udział dziesięcioro dzieci z klas 1-3.  Z klasy I - Amelia Przybyła, Alicja Pelc i Julia Giermańska.  Klasę drugą reprezentowali: Wojciech Glazar, Mateusz Szarek, Sara Wróblewska i Katarzyna Urban. Z klasy III wystąpiły uczennice: Wiktoria Nastał, Emilia Dmitrzak oraz Aleksandra Kukulińska. Jury wyłoniło dwoje dzieci: Wojciecha Glazara i Amelię Przybyłę, które będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym konkursu.