• NASZA ŚWIETLICA

• Nasza szkolna świetlica to miejsce gdzie dzieci mogą spędzać miło czas. Większość z nich odrabia zadania domowe pod fachowym okiem opiekunów. Dużo radości przynoszą dzieciom zabawy w kącikach zainteresowań. Dość dużo czasu poświęcają na zabawy ruchowe przy muzyce, występy wokalne i prace plastyczne. Ale nie tylko się bawią. Uczą się także ratować ludzkie życie. Traktują to bardzo poważnie i ćwiczą z dużym zaangażowaniem. Być może w przyszłości zostanie ktoś z nich ratownikiem medycznym.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• 25 października 2019 r. to dzień, który przeżywaliśmy pod hasłem "Szkoła pamięta".
            Zgodnie z wytycznymi MEN udaliśmy się na cmentarz, aby pomodlić się, zapalić znicze, uczcić pamięć naszych bliskich zmarłych, nieżyjących nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zatrzymaliśmy się także przy grobach księży pracujących w jasionowskiej parafii, byłych właścicieli Jasionowa-Dzieduszyckich, Ostaszewskich ze Wzdowa, rodzicach artysty-rzeźbiarza Mariana Koniecznego oraz zadumaliśmy się nad grobem tragicznie zmarłego prezesa NIK Waleriana Pańki.
            Uczniowie klasy VIII uporządkowali opuszczony grób Marii Zarembiny

• Wyjazd do  FlyParku
          • Wyjazd do FlyParku

• 15 października 2019 dla klasy V, w ramach wygranej nagrody za najlepsze wyniki w szkole w ubiegłym roku szkolnym, zorganizowano wyjazd do parku trampolin, FlyParku, do Rzeszowa. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki z radością i pełnym zadowoleniem korzystali z szeregu atrakcji. Świetnie się bawiąc, podnosili swoją sprawność fizyczną. Wycieczka była bardzo udana, SkyPark okazał się świetnym miejscem na aktywne spędzenie wolnego czasu.

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

• 22 października 2019 r. w Domu Ludowym w Jasionowie odbyło się spotkanie autorskie z p. Wiesławem Drabikiem. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Jasionowie mogli wziąć udział w tym spotkaniu dzięki pracownicom Gminnej Biblioteki Publicznej filia w Jasionowie. Wiesław Drabik jest autorem ponad 200 książek dla dzieci. Większość publikacji to wesołe rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Są to najczęściej bogato ilustrowane bajeczki o zwierzętach, które dzieci uwielbiają. Spotkanie przebiegało we wspaniałej atmosferze.  Autor znanych książeczek np. „Bajki o Smoku i Kraku” barwnie i ciekawie opowiadał o swojej pracy.  Dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą odpowiadając na wiele pytań, zadawanych przez p. Wiesława w żartobliwiej formie. Najwięcej punktów zdobyła Ania Kukulińska, która została nagrodzona piękną książeczką.  Dzieci mogły zakupić sobie wybrane pozycje z dedykacją autora.

• PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

• 18 października w Szkole Podstawowej w Jasionowie odbyło się UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ. W części artystycznej dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, podzieliły się ze zgromadzonymi gośćmi   wiadomościami na temat swojej Ojczyzny i problemów ekologicznych nękających współczesny świat. Kiedy złożyły uroczyste ślubowanie przyrzekając, że będą dobrymi uczniami, kolegami, będą dbać o dobre imię klasy, szkoły i Ojczyzny, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasionowie Pani Beata Pańko dokonała aktu pasowania. W uroczystości wzięli udział rodzice uczniów klasy I, uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor i  pracownice  PKO BP Oddział I w Brzozowie, które co roku uświetniają swoją obecnością uroczystość pasowania. Po części oficjalnej bohaterowie dnia bawili się wspólnie z młodszymi i starszymi kolegami przy muzyce, a rodzice mieli okazję pogawędzić przy smacznej kawie i pysznym cieście.

• Zagrożenia dotyczące e-papierosów

• 7 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami. Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.

Informacja dotycząca e-papierosów